Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Chińska strona Księżyca

(6)
Chiny zaczynają się panoszyć na południowej półkuli. Z niej chcą kontrolować swoje misje kosmiczne, tuż pod bokiem i w rywalizacji z USA.
 • 2018-08-02 18:13 | żabka konająca

  chińska strona księżyca

  Ciemna stroną tekstów autora jest przygotowanie czytelników do nieuchronnie mającej nastąpić III wojny światowej. Na koniec pojawia się nareszcie słowo <b>wojna</b> .
  Czy są jakieś pokojowe misje na świecie?, naiwnie myślałam że to Chiny będą prekursorem.
 • 2018-08-02 18:51 | Ecot

  Re:Chińska strona Księżyca

  CIEMNA strona księżyca?!
 • 2018-08-03 07:20 | Satoshi Politico

  Re:Chińska strona Księżyca

  Artykuł opisuje najważniejszy trend geopolityczny ostatnich lat: re-orientację ładu światowego. Wielokrotnie już zwracałem uwagę na ten trend w komentarzach do innych tekstów "Polityki", które pisane były w sposób wskazujący na to, że ich autorzy trendu tego nie dostrzegają I nadal myślą okcydentocentrycznie. Zastanawiam się jednak, czy sensownym jest używanie negatywnie konotowanego czasownika "panoszą się" w podtytule tekstu. Jego użycie stoi w sprzeczności z rzeczowością reszty tekstu. Bowiem o każdym mocarstwie światowym lub regionalnym można by powiedzieć, że się tu czy tam "panoszy".
 • 2018-08-04 02:00 | Herstoryk

  Re:Chiny zaczynają się panoszyć na południowej półkuli.

  Straszne!!! Skandaliczne!!!! Oburzające!!!!! Bo przecie wiadomo wszystkim wielbicielom i bezkrytycznym apologetom Dobrego Imperium, z autorem tego artykuliku na czele, że to TYLKO STANY ZJEDNOCZONE MAJĄ PRAWO DO PANOSZENIA SIĘ PO CAŁYM GLOBIE. Mimo bijących w oczy skutków tego panoszenia się.
 • 2018-08-04 07:22 | atol1111

  Re:Chińska strona Księżyca

  ten artykuł powinien ukazać się 5-10 lat temu, bo dziś, to już obudzeni jesteśmy z 'ręką w nocniku'. Ekspansja Chin na świecie dzieje się od kilku dekad, a za kilka lat, pewnie wcześniej niż wielu się wydaje, Chiny opanują ekonomicznie i politycznie cały glob. Już dzisiaj wszyscy im się nisko kłaniają i liczą na przychylność. Wojna handlowa, jaką wywołuje Prezydent Trump zapewne uświadomi wielu z nas, jak daleko zaszła ta Chińska inwazja, bo nastąpi polaryzacja wartości i interesów. Pokojowo Chin zatrzymać się już nie da. Będą zmieniać porządek tego świata i to niezależnie, czy się to komuś podoba czy nie. CIA i inne intelligence service zaspały, Ameryka jak każde imperium w przeszłości, kończy się.
 • 2018-08-04 10:20 | Vera

  Chińska strona Syrii

  Treść i ton wypowiedzi panoszących się w artykule po prostu prowokują do życzeń powodzenia Chińczykom. Stąd:
  Chiński ambasador w Damaszku powiedział, że Chińczycy będą brali udział "w taki czy inny sposób" w przygotowywanej przez SAA i Rosję ofensywie na główne gniazdo obrońców islamu (HTS, JTS, ISIS itp itd) w prowincji Idlib na północnym zachodzie Syrii.