Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Papież Franciszek mówi „nie’’ karze śmierci

(6)
Watykan ogłosił, że papież zmienił treść „Katechizmu Kościoła katolickiego”. Zamknął wszelkie furtki, teraz „kara śmierci jest niedopuszczalna, ponieważ jest zamachem na nienaruszalność i godność osoby”.
 • 2018-08-02 18:21 | turpin

  kara śmierci

  To przecież tylko zwrot wadliwego produktu do Producenta.
 • 2018-08-02 20:58 | lubat

  Re:Papież Franciszek mówi „nie’’ karze śmierci

  Dogmat o nieomylności papieża dotyczy spraw wiary, a nie prawa karnego, dlatego swoim "nie" przekona tylko przekonanych. No i odbierze argumenty za karą śmierci tym katolikom, którzy ją popierali. Ale ten gest papieża nic nie zmieni. Po pierwsze dlatego, że popiera on stanowisko ludzi i organizacji, którzy na codzień zajmują się zwalczaniem papieskiej "firmy", a papieża Franciszka traktują jako swojego, no tego... jak bolszewicy nazywali swoich wielbicieli na Zachodzie. Po drugie - ważniejsze - nauka Kościoła, Biblia, Katechizm czy Dekalog zawierają całą masę innych strzelistych zakazów, nakazów i pouczeń, których w zdecydowanej większości nie przestrzegają nawet Wielcy tego Kościoła, nie mówiąc o zwykłym "suwerenie". Nikt nie praktykuje "nastawiania drugiego policzka", "oddawania swojego płaszcza". Przykazań "nie kradnij", "nie cudzołóż", "nie mów fałszywego świadectwa" nikt nie bierze na serio, dlaczego więc miałoby być inaczej w przypadku "nie zabijaj"?
  I jeszcze jedna sprawa: papieskie "Nie" dla kary śmierci będzie z całą pewnością reinterpretowane przez "obrońców życia" jako poparcie dla ich nieustępliwej postawy dla jakiejkolwiek aborcji.
 • 2018-08-03 07:38 | Satoshi Politico

  Re:Papież Franciszek mówi „nie’’ karze śmierci

  Kategoryczne odrzucenie kary śmierci to taki fetysz europejskich hiper-postępowców, lubiących lansować się jako jedyni sprawiedliwi na kuli ziemskiej. Nie ulega wątpliwości, że karanie śmiercią to poważna sprawa, ale stylizowanie tej kwestii jako "być albo nie być" praworządności jest błędne. W tej kwestii nie ma jedności nawet w obrębie Zachodu (patrz USA). Znacznie ważniejsze są przepisy procesowe oraz to, za jakie przestępstwa wymierza się karę śmierci. Tu rzeczywiście wielu jej zwolenników schodzi na manowce (np. chcąc karać śmiercią pedofilów). Jeden z najzamożniejszych i oferujących najwyższy poziom życia kraj, jakim jest Singapur, karze śmiercią za zabójstwa, napady rabunkowe z bronią w ręku oraz za przemyt dużych ilości narkotyków. Nie mam najmniejszych problemów z unikaniem tych czynów, więc kara śmierci mi tu nie grozi. Jednakże uważam, że stosowanie jej za handel narkotykami nie jest słuszne, gdyż spożycie narkotyków oraz ich rozprowadzanie w ogóle nie powinny być karane.
 • 2018-08-03 09:36 | inder

  Re:Papież Franciszek mówi „nie’’ karze śmierci

  A tam Franciszek! Przecież wiadomo, że papieżem jest Tadeusz Rydzyk, a nie jakiś tam przybłęda z Argentyny.
 • 2018-08-04 04:54 | maciekplacek

  Re:Papież Franciszek mówi „nie’’ karze śmierci

  Poszly wiec do kosza m.in. wielkopomne prace dwoch Doktorow KK:
  'The City of God' - St. Augustine, cyt.: 'But, say they, the wise man will wage Just Wars. As if he would not all the rather lament the necessity of just wars, if he remembers that he is a man; for if they were not just he would not wage them, and would therefore be delivered from all wars.'
  oraz 'Summa Theologica' - St. Thomas Aquinas i jego 'trzy punkty'.

  lubat,
  Dogmat nieomylnosci papieza juz od b. dawna nie funkcjonuje w KK, oficjalnie.
  Aborcja w naukach KK jest okreslana jednoznacznie.
 • 2018-08-04 13:24 | slima11

  Re:Papież Franciszek mówi „nie’’ karze śmierci

  No i Ojciec Chrzesny ma kłopot.Bo niby jak ogłosić referendum ,o karze śmierci ,aby wyjść z Europy..?A w narodzie miałby poparcie ponad 50 procentowe.