Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Defilada na Wisłostradzie. Dobra zmiana?

(17)
Przeniesienie tradycyjnej defilady w Święto Wojska Polskiego z Alej Ujazdowskich na Wisłostradę da lepszy widok większej liczbie osób. Ale w razie upału będzie wyzwaniem i dla widzów, i dla wojska.
  • 2018-08-08 13:16 | Lohkamp

Defilada na Wisłostradzie. Dobra zmiana?

A czy przypadkiem nie chodzi tu o pokazanie, jaką to jesteśmy militarną potęgą? Silni, zwarci i gotowi i jakie piękne to wojaki na swych wielkich zielonych maszynach. A że cały ten stalowy majdan w razie konieczności pozwoli na obronę kraju liczoną w godzinach, bo na pewno nie w dobach, to już nie ma znaczenia. No i czekam na udział OTeciaków. To będzie creme de la creme tego pokazu siły.
  • 2018-08-08 17:41 | Aspiryna

Re:Defilada na Wisłostradzie. Dobra zmiana?

Droga zabawa! Nawet za czasow PRL-u nie organizowano tak wiele defilad!!
  • 2018-08-08 18:15 | Clarahela

Swietny pomysl! Dalsze rozjezdzanie Alej Jerozolimskich tak ciezkim sprzetem to zbrodnia. ""
  • 2018-08-08 20:58 | Aspiryna

Poza tym - ile ta "zabawa" bedzie kosztowac?
  • 2018-08-08 22:42 | Prowincjusz

I to działa. Znajomy z przejęciem tłumaczył mi onegdaj, że produkujemy najlepsze czołgi na świecie. A polscy żołnierze budzą szacunek u naszych sojuszników niczym mistrz kung-fu u początkującego adepta. Obyśmy nigdy nie musieli tego sprawdzić. A na defiladzie jako najsilniejszy człon naszej obrony wystąpią samoloty dla VIP-ów, bo polski rząd niema już Zaleszczyk, a i czasu będzie już mniej niż siedemnaście dni. W poprzednich konfliktach światowych, o zwycięstwie zadecydowała broń która powstała już w trakcie jej trwania, koncepcje jej użycia wykuwały się w ogniu walki. Zadecydowały zasoby. I jeśli teraz doszło by do wojny konwencjonalnej, byłoby podobnie. Jeśli Ukraina nie będzie naszym najlepszym przyjacielem i przedmurzem, Polska tradycyjnie stanie się wielkim poligonem. Cóż nam pozostało, chyba tylko Boże chroń Polskę...
  • 2018-08-08 23:36 | woytek

Wasale kochają defilady. To jest jedyna szansa, raz do roku, kiedy dzięki teatralnej magii i rytmowi maszerujących, dzielnych młodych ludzi, moźna ulec złudzeniu, że kraj jest wolny.
  • 2018-08-09 15:06 | azur

A helikoptery będą?
  • 2018-08-09 16:06 | Prowincjusz

Clarahela

Ciężki sprzęt, ale na gąsienicach lub oponach terenowych powinien mieć nacisk na powierzchnię mniejszy niż osobówka. Samochód prezydenta Dudy wyżłobi pewnie koleiny, bo ten gość ma ciągłe problemy z samochodami i ich obsługą.
  • 2018-08-09 23:20 | azur

A może by tak na barkach po Wiśle? Byłoby ciekawiej.
  • 2018-08-10 04:25 | maciekplacek

Trakt Krolewski to jedyna czesc Warszawy ktora jest warszawska. Zawsze jak jestem w domu, jestem na paradach wojskowych. Jak dziadki (oba) zyli bylem z nimi i rodzicami, teraz z kumplami. Nigdy nie opuszczalem zmian wart przy Grobie Nieznanego Zolnierza w rocznice narodowe. A jak jest ladna pogoda robie sobie przerwe, biore cos na wynos i do Ogrodu Saskiego. Zwykle czekam na zmiene warty. Obecna trasa jest b. dobra, ale nie mozna sie uprzedzac nie bedac swiadkiem tegorocznej.
    Nigdy nie chodzilem na parady dla czolgow czy artylerii, tylko dla przypomnienia, ze kraj bedzie tak dlugo niepodleglym im dluzsze sa "parady". Niestety w tym roku mnie nie bedzie, ale zamierzam byc, 'rain or shine',w tlumie na 11-go Listopada.
  • 2018-08-10 04:27 | maciekplacek

Ob. Aspiryna nie martwcie sie o wydatki - nie wasze pieniadze. W Polsce nie mieszkacie, pracujecie, placicie podatkow conajwyzej pobieracie jakas z peerelu emeryturke. Niech wiec was ob. Aspiryna budzet nie interesuje. Nie wasza sprawa.
    A wasz peerel mial parady majowe gdzie niewatpie powiewaliscie czerwona szmata albo z portretem ulubionego zbrodniarza komunistycznego.
  • 2018-08-10 04:29 | maciekplacek

Czeslawie ciagle piszecie jakims kodem, jak nie o banksterach to o wasalach.
    Zatem po raz enty pytam; kim sa ci banksterzy i wasale. Jezeli mieszkacie na Bialorusi albo w Syrii to jest to oczywistym.
    Dodam Czeslawie, ze 11-go Listopada, tj, Armistice Day bedzie w Washington DC parada wojskowa/wasali, a Ameryce sie jej przygladajacej da zludzenie, ze USA jest krajem wolnym. Podobnie jak Francuzom w 14 Lipca.

Clara - Aleje Ujazdowskie to nie to samo co Jerozolimskie i Wislostrada. Na to nie trzeba byc Warszawiakiem/-a.
  • 2018-08-10 04:33 | maciekplacek

Ludzie typu Manafort sa roboczo okreslani jako sleazebags or sleazeball, ktorzy/-re sa $$ zrobia dokladnie wszystko.
    Street K w Washington DC jest pelna 'manafordow', bylych senatorow, kongresmenow, generalow i admiralow.
    Gen. Flynn bral petroruble, a takze $$ od Ergodana. Jest to proceder zalegalizowany jedynie pozostaje pytanie, czy etyczny. Takich 'manafortow' jest pelno w kazdej kampanii wyborczej zarowno u Demokratow jak i Republikanow. Bez nich trudno jest wygrac nawet urzad Poultry Inspector. W Polsce nie jest inaczej, w Niemczech nie jest inaczej, w UK nie jest inaczej, etc., w Rosji jest inaczej bo tam nie ma konkurencji. Process Manaforta to poczatek. On jezeli wyladuje w Graybar Hotel to za tax evasion oraz za niezarejestrowanie sie jako foreign agent, a to jest traktowane niemal na rowni ze zdrada.
    Mueller ma jeszcze 19 oskarzonych w kolejce, wiekszosc juz singing like a canary.
    Jest takie powiedzenie waszyngtonskie; 'If you want a friend in Washington, buy a dog.'
    Tasmy Cohen'a i Omarosa czekaja na upublicznienie i conajmniej 100 ksiazek czeka na druk.
    Dzien jak codzien w Washinghton DC.
  • 2018-08-10 17:38 | Aspiryna

"Nigdy nie chodzilem na parady dla czolgow czy artylerii, tylko dla przypomnienia, ze kraj bedzie tak dlugo niepodleglym im dluzsze sa "parady". Niestety w tym roku mnie nie bedzie, ale zamierzam byc, 'rain or shine',w tlumie na 11-go Listopada"

Bedzie pan paradowal razem z brunatnymi "wygolonymi karkami" i razem z nimi odpalal race?
  • 2018-08-10 17:41 | Aspiryna

"President Donald Trump's military parade in DC is likely to cost nearly as much as the now canceled military exercise with South Korea that Trump called "tremendously expensive" (...).

The parade, which is now scheduled to take place on November 10, is currently estimated to cost approximately $12 million, the officials said. One official called the number "a planning figure," saying cost estimates could still change as planning develops."

Czy szanowny "placek" zdazy tez zaliczyc (dzien wczesniej) parade wojskowa w Waszyngtonie (DC)?
  • 2018-08-10 22:15 | woytek

maciek placek 04:29

Cosik mnie sie czepiasz , jakbyś chciał mnie zakapować ? To jest rodzaj "abuse" czyli robienie niewłaściwego użytku ze słów lub gestów.
    Pisz kochaneńku na temat , a nie do blogowiczów. Moje poglądy nie powinny cię obchodzić , pisz o własnych poglądach.
    Polska w moim widzeniu zdarzeń, była niepodłegła tylko przez chwilę. Od roku 1939 pozostaje posłuszna okupantom militarnym lub ekonomicznym. Wasale i kompradorzy pośredniczą w tej okupacji Polski, przekazując fałszywą flagę suwerenności wyborcom, którzy maja większe własne zmartwienia i próbują uwierzyć , że oddali władzę "dobrej zmianie".
  • 2018-08-12 05:03 | maciekplacek

For a small fee, I'll do the translation and proper interpretation for you citizen Aspiryna, Bayer I presume.
    Twelve million $ is not even drop in the bucket, and again, not your money, not your problem citizen A.
    Jestescie obywatelu nieopodatkowani, bo niby z czego?
    Jezeli sprawy mnie zatrzymaja w USA bede w DC na paradzie.
    Kilka 'mam' ob. Aspiryna; mam wygolony kark nie tak zupelnie, bo jest goraco i takie mam od lat przyzwyczajenie.
    Mam 192 cm wzrostu a jak zaloze tzw. western boots i 'stetsona' to mam 2 metry. Do tego niemal swinski blondyn i jestem kibolem Legii, choc mocno rozczarowanym. Rac nie odpalam conajwyzej od nich cygaro przypalam.
    A to ma tyle wspolnego z tematem co 'zachlanny polski katolicyzm' ma do hodowli norek.

Gospodarzowi dziekuje za udzielana mi goscine.

Ob. Czeslawie, jak podejrzewam jestecie wieku w ktorym nalezeliscie do zetempe, tepepeeru, a na marsze majowe i lipcowe nosiliscie plakaty z 'karlami reakcji', wywijaliscie szmatami i dziarskim krokiem nosiliscie portrety zbrodniarzy bolszewickich i niewykluczone, ze odbywaliscie pielgrzymke do mauzolem wodza w ramach 'pociagow przyjazni.
    A dzisiaj jestescie holier than thou. Ale widze postep, ani slowa o 447.
    Ciagle nie wiem kto jest koga wasalem.