Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Twórcy Muzeum II Wojny oczyszczeni z zarzutów. Ale błoto zostało

(7)
Minister Piotr Gliński wykonał zadanie. Oczywiście nie wykaże się elementarną kulturą i nie przeprosi bezzasadnie posądzonych.
 • 2018-08-09 13:49 | taktotak

  śmierć wrogom!

  Rewolucja Prezesa i Spółki, choć wciąż bezkrwawa, rządzi się tymi samymi prawami, co inne rewolucje. Dlatego hasło "śmierć wrogom!" obowiązuje i w rewolucji PiS. Póki co, chodzi o śmierć cywilną. Prof. Machcewicz podpadł Prezesowi i Spółce, więc musi zginąć (póki co, cywilnie).
  Wykańczanie przeciwników politycznych, to stara metoda rewolucyjna...
 • 2018-08-09 17:25 | Aspiryna

  Re:Twórcy Muzeum II Wojny oczyszczeni z zarzutów. Ale błoto zostało

  Jezeli PiS-owska mafia wygra kolejne wybory, to moze zaczac stosowac ostrzejsze metody walki z wszelkimi (rzeczywistymi i urojonymi) przeciwnikami!
 • 2018-08-09 22:55 | Alrus

  Re:Twórcy Muzeum II Wojny oczyszczeni z zarzutów. Ale błoto zostało

  Trudno powiedzieć, czy to zarzuty "niegospodarności" się nie sprawdziły, czy też PIS od nich odstąpił nie chcąc zadrażniać sytuacji - co jest dobrze widoczną taktyką Kaczyńskiego. Nie były to jednak zarzuty, wbrew pozorom, najważniejsze. Te inne, ważne, dotyczyły prowadzenia placówki polskiej w sposób nie uwzględniający polskiej racji stanu. Ta jest prosta - polskie muzeum ll WŚ ma pokazywać historię z perspektywy naszych doświadczeń, zagrożeń czy martyrologii. Ma reprezentować polski punkt widzenia, a nie innych narodów czy bliżej nieokreślone ujęcia syntetyczne, rozmywające odpowiedzialność i sprawiające trudność młodszym pokoleniom co do interpretacji najprostszej - kto był napastnikiem, kto ofiarą.
  Na arenie międzynarodowej Polska nie uprawia własnej polityki historycznej czy wizerunkowej, jak robi to większość państw. Co jest jednak niewiarygodne, nigdzie nie spotykane, nie robi jej także u siebie, jako normalnej, oświatowo-wychowawczej działaności skierowanej do kolejnych pokoleń Polaków. Najwyższy czas to zmienić, a skoro inaczej nie można, zacząć trzeba od zmiany ludzi, którzy jak widać nie bardzo wiedzą gdzie żyją, przez kogo i do czego zostali powołani.
 • 2018-08-10 00:26 | jotbe_x

  Re:Twórcy Muzeum II Wojny oczyszczeni z zarzutów. Ale błoto zostało

  Granda w biały dzień, od początku.
 • 2018-08-10 13:20 | izakan

  Re:Twórcy Muzeum II Wojny oczyszczeni z zarzutów. Ale błoto zostało

  Zacytuje kilka zdań z książki Kundery: (...) Husak wyrzucił z uniwersytetów i instytutów naukowych stu czterdziestu pięciu czeskich historyków.(...) Narody likwiduje się w taki sposób (...).że najpierw odbiera im się pamięć.Niszczy się ich książki, wykształcenie, historię. Potem ktoś inny napisze im inne książki, da inne wykształcenie, wymyśli inną historię.(...)
  To dotyczy Czech po 1969 roku.Nie brzmi znajomo?
 • 2018-08-10 17:35 | Aspiryna

  Re:Twórcy Muzeum II Wojny oczyszczeni z zarzutów. Ale błoto zostało

  Panskie "zarzuty", panie "Alrus" to cos nad czym mozna dyskutowac... i tylko tyle! Nie maja bowiem zupelnie NIC wspolnego z jakimkolwiek przestepstwem. Chyba, ze pan (jak za czasow stalinowskich) chce ustalic jedyna obowiazujaca wersje historii i karac za wszelkie odstepstwa od owej wersji!
 • 2018-08-10 17:38 | azur

  Re:Twórcy Muzeum II Wojny oczyszczeni z zarzutów. Ale błoto zostało

  Błota w Polsce nie zabraknie, można nim obrzucać kogo się chce.