Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pracownicy Google protestują. Stawka jest duża

(4)
Ponad tysiąc pracowników firmy Google sprzeciwia się planom dostosowania firmowej przeglądarki do wymogów chińskiej cenzury. To element dyskusji o etyce w świecie nowych technologii.
  • 2018-08-19 14:31 | grzerysz

Re: Pracownicy Google protestują. Stawka jest duża

"Stawka jest duża – firmy ... muszą zdecydować, czy dla zysku są gotowe tworzyć dowolne rozwiązania, czy też zobowiążą się bronić fundamentalnych wartości”.

Proponuję przedyskutować analogiczny problem na najbliższym zebraniu redakcji POLITYKI.
    Czy dla zysku redakcja gotowa jest dalej wciskać czytelnikom kit i tanią propagandę, czy też zobowiąże się bronić fundamentalnych wartości niezależnego, rzetelnego, obiektywnego i poważnego dziennikarstwa.
  • 2018-08-19 15:17 | woytek

Re:Pracownicy Google protestują. Stawka jest duża

Pracownicy Google protestują, sprzeciwiajac się planom dostosowania firmowej przeglądarki do wymogów chińskiej cenzury , ale problem rezygnacji z chińskiego, czytaj azjatyckiego rynku, może skończyc się podziałem świata na dwa , albo więcej internetów. To jest problem o wiele poważniejszy od podziału świata na różne sytemy telewizyjne PAL , SECAM i itd .
    Może się to skończyć podziałem świata internetowego , tego dostępnego dla zwykłych zjadaczy chleba medialnego, na strefy odpowiadajace kontynemtom , lub wręcz terenom pozostającym pod kontrolą militarnych mocarstw.
    Zagrożenie takie staje się realne , a konsekwencje takiego podziału świata będa opłakane.
  • 2018-08-19 23:10 | Prowincjusz

Si vis pacem, para bellum. Pięknoduchy mogą brzydzić się kasy Wuja Sama ( tym bardziej, że ma twarz pana Trumpa ), ale znajdą się ich koledzy w innych krajach którzy nie mogą lub nie chcą powiedzieć nie.
    Woytek, obawiam się że obywatele Rosji, Chin, państw arabskich w szczególności ci którzy nie posługują się biegle językiem angielskim, żyją już od lat w świecie innego internetu. Jak się zastanowić to wyznawcy ideologi PIS też, ale to nie blokada językowa tylko mentalna.
  • 2018-09-05 00:02 | Patagon

2018-08-19 14:31 | grzerysz

Każdy widzi zło w oku brata swego lecz nigdy u siebie, Mozna by parafrazować Jezusa. Ale Polityka zawsze była lewa od nowości swojej. Nie mam nic przeciwko pewnej tendencyjności ale nie aż tak nachalnej i prostackiej krytyce ludzi, którzy nareszcie myślą o naszym wspólnym domu. Zdumiewa mnie ze jeszcze tu siedzą, przecież Europa potrzebuje ludzi do pracy.

2018-08-19 23:10 | Prowincjusz

Mam kuzyna któremu opadła nieszczęśliwie głowa na lewo, jeśli pamiętasz film Mózg? Mój tata był nim zauroczony. Wykaz się odrobina samodzielności mentalnej i nie powtarzaj sloganów które wymyślają mądrzejsi od ciebie.Jaki wyznawca (religii) ideologii PiS. To tylko partia rządząca wybrana większością, za 1,5 roku wybierzesz sobie co chcesz ale demokracja kończy się w momencie wyboru. Teraz mój mały zaciśnij zęby, rób swoje i czekaj na demokracje.