Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Asia Argento, inicjatorka ruchu #MeToo, oskarżona o molestowanie

(11)
To trudny do pogodzenia stan rzeczy, kiedy okazuje się, że ofiara molestowania seksualnego też kogoś molestowała. Że osoba, dzięki której wydarzyło się coś dobrego, jest winna czemuś, co nigdy nie powinno mieć miejsca.
 • 2018-08-21 06:38 | woytek

  Wielu siedemnastolatków marzy o wykorzystaniu seksualnym przez takie aktorki jak bohaterka tego przestępstwa

  Świat oparty na wszechwładzy pieniądza i prawo które wszystko zamienia na pieniądz, doprowadzi do totalnego zabełtania ludziom w głowach. Parę lat wciskania ludziom tego typu informacji skutecznie ogłupi kolejne pokolenie czytelników i oglądaczy telewizji. Wywlekanie na światło dzienne wszystkich swoich intymnych przeżyć i doświadczeń w zamian za szmal, to jest dopiero tragiczne doświadczenie życiowe dorosłego człowieka. Po latach od "dramatu", przeżywanego w młodości, dorosły mężczyzna donosi na kobietę ? Wstydu nie ma za grosz ten gość molestowany.
 • 2018-08-21 07:55 | essere

  Re:Asia Argento, inicjatorka ruchu #MeToo, oskarżona o molestowanie

  WRESZCIE o tym piszecie. Sprawcami molestowania bywaja obydwie plcie, na co ma wplyw tez pozycja. Procedury powinny brac bardzo serio sytuacje, gdy ofiara np. Stalkingu jest tez mezczyzna. A pani Argento popelnila gwalt na nieletnim i powinna pojsc siedziec. Dziwi mnie, ze o tym nie piszecie.
 • 2018-08-21 10:06 | mickor

  Re:Asia Argento, inicjatorka ruchu #MeToo, oskarżona o molestowanie

  Asia Argento była też partnerką Anthony'ego Bourdain'a. Została sfotografowana na randce z innym facetem bezpośrednio przed jego samobójstwem. Można tez przypomnieć, że po rzekomym molestowaniu ze strony Weinsteina, biedna Asia żyła z nim dobrowolnie w związku przez lata... Jej oskarżenia zbiegają się wygodnie w czasie z modą na seksualne "polowanie na czarownice" i zbliżającą się 40'tką. Jakoś nie zaskakuje mnie historia o kolejnym trupie wypadającym z tej konkretnej szafy...
 • 2018-08-21 10:12 | irena.azula

  Re:Asia Argento, inicjatorka ruchu #MeToo, oskarżona o molestowanie

  Żałosne, że Polityka daje się wkręcać w takie newsy. Z daleka czuć przekręt. Chłopak 17 letni dał się wykorzystać? hahha! Zażądał 3,5 mln! wyczuł okazje do zarobienia dużych pieniędzy, albo był podstawiony. Takie artykuły robią dużo złego wśród społeczeństwa , wszyscy szowiniści nareszcie są usprawiedliwienie.
 • 2018-08-21 11:42 | suwer

  Re:Asia Argento, inicjatorka ruchu #MeToo, oskarżona o molestowanie

  Ciągle pytam: dlaczego te wszystkie skrzywdzone panie nie protestowały wtedy, kiedy były obmacywane? Tylko dopiero teraz, kiedy odwaga staniała, bo się zrobił tłum? Bo wtedy lepiej było cicho siedzieć, bo z kariery wyszłyby nici? Bardzo mi to przypomina panią Dulską i jej moralność. A jeśli do tego główna wojowniczka, okazuje się - buahaha - zabawiała się z chłopakiem, nie całkiem za jego zgodą - to co to jest, jeśli nie absolutna kompromitacja? Ta pani powinna, moim zdaniem, "złożyć samokrytykę", ogolić głowę i w ciemnych okularach uciec do lasu.
 • 2018-08-21 12:08 | mickor

  Re:Asia Argento, inicjatorka ruchu #MeToo, oskarżona o molestowanie

  @irena.azula
  Gratuluję postawy. Obwinianie ofiary, podejrzenie oszustwa, spisku... zabawne, że kiedy ktoś kwestionuje rewelacje kobiet, takie odpowiedzi traktowane są jak najgorszy seksizm i szowinizm. Podwójny standard ? Ewidentnie ! Przecież kobieta nie może być sprawczynią molestowania, to by kompletnie nie pasowało do feministycznej ideologii i narracji o wszechpotężnym patriarchacie ;)
 • 2018-08-21 15:17 | Satoshi Politico

  Re:Asia Argento, inicjatorka ruchu #MeToo, oskarżona o molestowanie

  Zasadniczy problem zjawiska "#MeToo" polega na tym, że na podstawie oskarżeń, które jeszcze nie zostały poddane weryfikacji w ramach procesu sądowego, różne osoby (np. najpierw pan Weinstein, a teraz pani Argento) prezentowane są przez media jako sprawcy. Tym samym podcinany jest jeden z najważniejszych filarów praworządności: zasada domniemania niewinności. W przypadku pana Weinsteina może być b. wiele dowodów w postaci zeznań pokrzywdzonych-świadków, ale na razie jest on oskarżonym a nie skazanym. Jednakże media (w tym autorka Polityki) piszą o nim bez cienia wątpliwości jako o sprawcy. Kto, tak jak ja, zwraca uwagę, na błędność takiego działania, pomawiany jest o sprzyjanie "gwałcicielom".
  Nie wykluczone, że pani Argento stała się ofiarą burzy, którą sama rozpętała, inicjując akcję "#MeToo". Ponieważ wiele z publicznie formułowanych zarzutów jest b. trudne do sprawdzenia, cała akcja wytwarza atmosferę, w której wiele osób może ulec pokusie bezpodstawnego oczerniania. To nie koniecznie wyklucza możliwość, że w niektórych (nawet licznych) przypadkach oskarżenia wobec danej osoby są uzasadnione, ale "oddzielenie ziarna od plew" staje się coraz trudniejsze. Dla bezpodstawnie pomawiających oznacza to spadek ryzyka poniesienia konsekwencji swych działań. Mogą odegrać się na kimś, kto odniósł większy sukces lub spróbować wyłudzić odszkodowanie.
  Skutkiem tej tendencji do emocjonalnego i jednostronnego roztrząsania tego rodzaju kwestii w mediach a nie w salach sądowych są także sytuacje, kiedy okazuje się, że ikony obrońców / obrończyń ofiar molestowania seksualnego i gwałtów okazują się kłamczuchami i "lansiarami" takimi jak pani Emma Sulkowicz znana jako "dziewczyna z materacem" (Mattress Girl). Takie postacie i ich hołubienie przez "wojowników (wojowniczki) o sprawiedliwość społeczną" (social-justice warriors) szkodzą słusznej sprawie obrony praw jednostek przed realną przemocą (w tym seksualną). Sposób, w jaki przebiegają tego rodzaju kampanie, sprzyja zaś pomyłkom, które na dłuższą metę skompromitują cały ten ruch w oczach zdroworozsądkowo myślących ludzi.
 • 2018-08-21 15:49 | turpin

  Re:Asia Argento, inicjatorka ruchu #MeToo, oskarżona o molestowanie

  Proszę, proszę gorąco.

  Jesteście jedną z ostatnich polskich gazet, które jeszcze da się (czasem) czytać.
  Nie wciskajcie chłamu. Dalej nie chce mi się po prostu już tłumaczyć.
 • 2018-08-22 15:02 | mickor

  Re:Asia Argento, inicjatorka ruchu #MeToo, oskarżona o molestowanie

  @turpin

  Wychyl głowę z echo-komory.
 • 2018-08-22 22:42 | jpkx1984

  Re:Asia Argento, inicjatorka ruchu #MeToo, oskarżona o molestowanie

  Ostatnio wypłynęło zdjęcie ,,sprawczyni'' i ,,ofiary'' w łóżku. Chłopak wydaje się na nim zadowolony i jakoś nie ma miny kogoś przemocą zmuszonego do seksu.
 • 2018-09-10 14:47 | tuciu

  Re:Asia Argento, inicjatorka ruchu #MeToo, oskarżona o molestowanie

  Gdyby do tych zdarzeń doszło w sąsiednim stanie Nevada, w którym już z 16-latkami można legalnie współżyć seksualnie za ich zgodą, pan Bennett nie mógłby liczyć na żadne odszkodowanie. W Polsce i wielu innych krajach byłoby podobnie. Pytanie czy dopiero w wieku lat osiemnastu człowiek jest w stanie świadomie podjąć decyzję o odbyciu stosunku seksualnego? Jaka granica wieku jest sensowna i dlaczego? To że niezależnie od wieku wykorzystywanie swojej pozycji zawodowej lub słabości pozycji zawodowej obiektu zalotów do wymuszenia takiej formalnej zgody jest naganne i powinno być karalne, to chyba spawa bezsporna, przynajmniej poza światem internetowych trolli.
  @woytek: Twój wpis to wspaniała ilustracja tego jak można ludziom zabełtać w głowach. Gratulacje.