Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

(21)
Polskie prawo wartość zdrowia dziecka i innych ludzi stawia ponad wolność rodziców, nakładając na nich obowiązek zaszczepienia dziecka. Jak go jednak egzekwować – namawiać czy karać?
 • 2018-08-24 13:16 | Prowincjusz

  Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

  Lubimy wkładać kij w mrowisko. Niech i tak będzie. U korzeni tych wszystkich ruchów sielankowców tkwi przekonanie o wartości informacji otrzymywanych z mediów społecznościowych, tabloidowych i dzieł rozrywkowych. Jakiś Prowincjusz z fora zna się lub nie na rzeczy, House of cards to film dokumentalny, Gra o tron - historyczny a Pamiętnik podręcznej to reportaż z pasa biblijnego. Tekst na stronę do przeczytania to wyczerpujący wysiłek. Ale komentarz na stroną to sama radocha. Zresztą są video blogi. Ludzie zawsze uciekali w pseudonaukę - okultyzm, ufologia. Ale obecnie ilość przekonanych rośnie lawinowo. To też upadek autorytetu nauki. Osoby z tytułami deprecjonują całą społeczność. W początkach internetu spodziewałem się wielkiego skoku społecznego. No też go troszkę jest, ale powoli przykryty falą hejtu, kłamstwa, pornografii. Nowy Wspaniały Świat.
 • 2018-08-24 19:57 | divak2

  Re:Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

  Przestańmy szczepić psy na wściekliznę i poczekajmy na pierwsze zgody z powodu tej choroby wśród ludzi, przestańmy szczepić np. na odrę i zobaczmy jaki procent przypadków daje się wyleczyć bez powikłań.
 • 2018-08-25 08:23 | p53

  Re:Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

  W czasach kiedy ciemnota z pomocą internetu podnosi głowę, a ponad połowa uprawnionych Polaków albo nie głosuje w wyborach, albo oddaje głosy na PiS Kukuza i inne partie ciemnotowe - jedynym ratunkiem dla rozsądku są niestety nakazy, zakazy i kary. Dopóki oczywiście wystarczy mądrości w tych przepisach.
 • 2018-08-25 08:43 | kaesjot

  Re:Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

  @Prowincjusz
  Zgoda ale co w temacie ?
 • 2018-08-25 11:11 | lalecznik

  Re:Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

  Podstawą takich ruchów jest przekonanie, że jednostka nie ma możliwości wyboru. I z zasady jest ono słuszne. Zatem nie kary, bo tylko efekt odwrotny, ale wprowadzenie nowej zasady. Wybór oznacza też odpowiedzialność. Może po prostu trzeba przyjąć, że człowiek ma prawo do błędu? Ale też i ma ponosić konsekwencje swojej decyzji, a nie zwalać ją na ogół. Zatem, nie chesz szczepić, to nie szczep, ale jak zachorujesz, to nie wymagaj od społeczeństwa wsparcia. Ono już je udzieliło oferując szczepionkę. Wiem, to trudne i rodzi wiele komplikacji, ale to chyba najwłaściwsza droga.
 • 2018-08-25 13:42 | turpin

  Re:Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

  Poza nader slusznymi spostrzezeniami Prowicjusza (istotnie, dawniej wsiowy glupek mógl co najwyzej pokrzyczec do wspól-glupka z sasiedniej wioski przez rzeke, tera maja forum internetowe), przyczyna dla której ruchy antyszczepionkowe - czy mówiac szerzej - inne zabobony maja sie tak dobrze, jest bledna strategia przeciwdzialania. Ci ludzie sa doskonale uodpornieni na argumenty racjonalne. Nie przeczytaja wyników badania klinicznego czy meta-analizy, a jak przeczytaja, to nie zrozumieja. W rzadkich przypadkach zrozumienia, 'odrzuca' wyniki, uznajac je za kolejny efekt wyrafinowanego spisku.

  Nalezy pokazywac im zdjecia z pogrzebów. Fotografie umierajacych. Albo reportaz z 'zycia' dziecka z podostrym po-odrowym zapaleniem mózgu, najlepiej na jutubie.
 • 2018-08-25 17:23 | Prowincjusz

  Re:Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

  kaesjot

  "Wolność kocham i rozumiem" ale poproszę połączenie wariantu włoskiego z australijskim. -500 plus i zobaczymy jaki będzie poziom szczepienia. Ekstra kar nie przewiduję.
 • 2018-08-26 08:14 | boby65

  Re:Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

  Nie chcesz obowiązkowych szczepień? W porządku - nie musisz. Jak zachorujesz lub zarazisz kogoś to płacisz. Za każdą wizytę, lekarstwa i wyrządzone straty. Chyba, że wykupisz ubezpieczenie. Jeśli ktoś takowe zaoferuje. Nic tak nie przemawia do świadomości jak konieczność poniesienia kosztów swoich decyzji.
  Tak w ogóle to ciekawe, że tak niewiele osób wpadło na pomysł, że lekarstwa też szkodzą i nie przestało je kupować. Ciekawe czy są jakieś badania na temat „zużycia” paramedykamentow i innych suplementów przez przeciwników szczepień?
  W sumie to po co też chodzić po lekarzach? Skoro większość z nich ( mam nadzieję ) zaleca szczepienia obowiązkowe to widać się nie znają i też są w zmowie. Znaczy się powinno się ich unikać.
 • 2018-08-28 12:56 | kaesjot

  Re:Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

  @boby65

  Kilka cytatów pochodzących z wiarygodnych źródeł - ludzi, którzy przez wiele lat mieli z ta branża styczność i widzieli to, czego zwykły "klient" służby zdrowia" nie jest świadomy.

  "Marcia Angell, lekarz i wieloletnia redaktor naczelna New England Medical Journal (NEMJ), kolejnego uznawanego za jeden z najbardziej prestiżowych żurnali, bardzo otwarcie wypowiada się w tych kwestiach: „Po prostu nie jest już możliwe, by wierzyć w większość publikowanych badań klinicznych, lub by polegać na osądach cieszących się zaufaniem lekarzy czy autorytatywnych medycznych wytycznych. Ze smutkiem wypowiadam ten wniosek, do którego doszłam bardzo powoli i z wielkim oporem podczas przeszło dwóch dekad mojej pracy jako redaktor New England Journal of Medicine.”
  Źródło: Editors, Publishers, Impact Factors, and Reprint Income

  ".... dokumenty do których dotarła dr Lucija Tomljenovic (z grupy badawczej Neural Dynamics z wydziału Ophtalmology and Visual Sciences Uniwersytetu British Columbia), które ujawniają, iż producenci szczepionek, firmy farmaceutyczne i osoby uchodzące za autorytety w dziedzinie zdrowia byli świadomi rozmaitych zagrożeń wiązanych ze szczepieniami i ukrywali je przed opinią publiczną. Jest to naukowe oszustwo, a jego wysoki stopień zawikłania świadczy o tym, że proceder jest kontynuowany po dzień dzisiejszy."
  Źródło: The vaccination policy and the Code of Practice of the Joint Committee on Vaccination and Immunisation (JCVI): are they at odds?

  "„Zawody medyczne są kupowane przez przemysł medyczny, nie tylko w kwestiach praktyki medycznej, ale także nauczania i badań. Instytucje akademickie tego kraju godzą się na to, by stawać się płatnymi agentami przemysłu farmaceutycznego. Uważam to za niegodne.” Arnold seymour Relman (1923 – 2014), Profesor Medycyny Uniwersytetu Harvard i były redaktor naczelny New England Medical Journal

  Naprawdę myślisz, że firmom farmaceutycznym chodzi o coś więcej niż tylko "kasę" ?
 • 2018-08-28 22:32 | Prowincjusz

  Re:Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

  Chodzi o kasę, ale czemu na miły bóg mało by to oznaczać koniecznie działanie na szkodę klientów ?

 • 2018-08-29 01:19 | boby65

  Re:Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

  @kaesjot

  Prawdę powiedziawszy to byłoby dziwne, gdyby firmom farmaceutycznym nie chodziło o „kasę”. W końcu każdy chce zarobić. Nie mam na myśli tylko właścicieli, ale także udziałowców, pracowników i wszystkich którzy są z nimi związani. Tak jest w przypadku każdej firmy.
  Tylko... jak to się stało, że nastąpił taki spadek zachorowań na wiele wcześniej powszechnie występujących chorób? Chyba raczej nie z powietrza, czy też dzięki masowemu uodparnianiu się ludzi?

  Co do cytatów. Przeczytałem je i... tylko środkowy wspomina o szczepionkach. Pozostałe dwa mówią generalnie o badaniach i mogą być użyte do poparcia dowolnej tezy.

  Naprawdę - jeśli ktoś nie chce szczepić ( siebie czy też swoje dzieci j to nie musi. Tylko pózniej niech nie wymaga pomocy i to bezpłatnej tej „paskudnej i skorumpowanej” medycyny oraz jej przedstawicieli. Tylko tyle i aż tyle. Ile z tych osób jest gotowych podpisać oświadczenie o wzięciu na siebie odpowiedzialności?
 • 2018-08-29 13:27 | kaesjot

  Re:Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

  @boby65
  Jak przyjrzysz się statystykom na przestrzeni lat to wyraźnie zobaczysz. że śmiertelność ( jako wskaźnik szkodliwości poszczególnych chorób ) znacząco spadła ZANIM wprowadzono szczepionki. Duże znaczenie miała poprawa warunków higieniczno - sanitarnych życia, rozszerzenie opieki zdrowotnej. Szczepionki mają raczej mały w tym udział.

  Niewielki cytat ze strony Stowarzyszenia Stop NOP:

  "Według wyników obywatelskiej ankiety dostępnej pod adresem www.stopnop.com.pl/ankietanop, 2010 przypadków niepożądanych odczynów poszczepiennych, w tym 20 PRZYPADKÓW ŚMIERCI ( podkreślenie moje ) ). bezpośrednio po szczepieniach, nie figurują w rządowych statystykach! Najwięcej NOP wystąpiło po szczepionce BCG przeciw gruźlicy podawanej noworodkom, bo aż 515. Na drugim miejscu jest Euvax B (wzw B) z wynikiem 485 NOP, na kolejnych DTP – 403 i Infanrix Hexa – 242 przypadki NOP. Ogółem rodzice wypełnili 2181 ankiet."
  W latach 1979-99 na odrę w Polsce zachorowało łącznie ( dane z PZH ) ok. 243 tys. osób z tego zmarło 71 chorych.
  Daje to 1 zgon na 3418 chorych Wychodzi ze w tym okresie chorowało średniorocznie 12150 osób tj. ok. 2,5% ( przyjmując, że na odrę choruje się raz w życiu a liczebność rocznika wynosi 0,5 mln ) i 3-4 zgony rocznie.
  A tu mamy 20 zgonów wskutek powikłań poszczepiennych!!!
  Oczywiście ankieta nie była na losowo wybranej grupie reprezentatywnej ale tez nie wiemy jaka część rodziców, którzy doświadczyli NOP-ów u swoich dzieci w ankiecie uczestniczyła ale już sama 20 zgonów jest szokująca !
  Zapoznaj się z argumentami "antyszczepionkowcow" włącz myślenie i sam wyciągnij wnioski.
 • 2018-08-30 01:54 | boby65

  Re:Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

  @kaesjot

  Oczywiście, że ogólny poziom życia i higieny oraz wszystko co jest z tym związane ma wpływ na występowanie chorób. Tylko... skoro jest tak dobrze, to dlaczego znowu zaczyna się obserwować wzrost liczby zachorowań?

  Co do ankiet. Pamietam z dzieciństwa, że po wielu zastrzykach ramie bolało i było zaczerwienione przez dzień czy też dwa. To także podpadałoby pod NOO?

  Jeśli chodzi o statystyki. Ciekawe byłyby badania nad związkiem pomiędzy szczepieniami przeciwko grypie, a ilością pacjentów szturmujących - tak dokładnie: szturmujących - gabinety lekarskie w tzw. okresie grypowym. Mam na myśli proporcje pomiędzy tymi którzy się zaszczepili ( w tym przypadku dobrowolnie i często za własne pieniądze ), a tymi którzy nie byli szczepienia. Zapewniam, że wynik jest interesujący.

  Na koniec powtórzę jeszcze raz. Jeśli ktoś nie chce szczepić swoich dzieci, czy też siebie to nie musi. Tylko późniejsze leczenie ma być na własny koszt. Do ostatniego grosza. Jeśli nieszczepione dziecko przyniesie chorobę do przedszkola i zarazi inne dzieci wówczas rodzice z automatu powinni pokrywać wszystkie koszty.

  Tylko tyły i aż tyle. Tak jak w przypadku koncernów medycznych: „kasa” załatwi sprawę.
 • 2018-08-30 18:06 | kaesjot

  Re:Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

  Instytut Roberta Kocha przez 3 lata przebadał w Niemczech 18.000 dzieci i młodzieży w wieku od 0-
  17 lat. To były bardzo dokładne sondaże i badania, także na koniec tych badań w związku z każdym dzieckiem mieli około 1500 danych. Wynikało z nich, że dzieci szczepione częściej chorują na różne choroby niż nieszczepione. Np. na zapalenie zatok przynosowych - 20-krotnie, epilepsja - 12-krotnie. astma - 8-krotnie.
  Opryszczka - 50 razy częściej wśród szczepionych niż u nie szczepionych.
  W Gwinei Bissau przez 6 lat obserwowano dzieci 15 000 matek, Śmiertelność dzieci w grupie szczepionych była ponad 2-krotnie wyższa niż tych nieszczepionych.
  Podobne wnioski wynikają z badań w Nowej Zelandii.
  Takim dobrodziejstwem są te szczepionki ?
  Za NOP-y uważa się tylko te, które ujawniają się do 4-tygodni od szczepienia. A co z tymi co dłuższym okresie czasu ? Pomijam fakt, iż wielu lekarzy objawy, o ktorych piszesz lekceważy - " to typowe " mówią i nie zgłaszają tam gdzie trzeba jako NOP.
  (Żeby było ciekawie teraz chciałem coś sprawdzić ale nie mogę otworzyć strony Stowarzyszenia Stop NOP - a jeszcze kilka godzin temu zaglądałem tam bez problemu. Inne strony otwierają mi się bez przeszkód )
  Co do zarażania dzieci w przedszkolu - szczepione a nieodporne ?! A co jak zarazi je dziecko zaszczepione ?
  A co z kosztami leczenia powikłań poszczepiennych ? W USA koncerny wypłaciły już 2,6 mld USD odszkodowań za powikłania poszczepienne bo przed sądem wykazano jednoznacznie związek miedzy szczepieniami a powikłaniami. Po szczepieniach przeciwko pneumokokom w USA zmarło 2000 (!!!) a tu mówi się o konieczności szczepienia milionów dzieciaków przeciwko odrze bo zanotowano KILKA przypadków zgonów.
  Przemyśl to sam.
 • 2018-08-31 11:48 | Prowincjusz

  Re:Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

  Cóż, trzeba mieć zaufanie do tych wybiórczych danych, i faktycznie wszystko się zgadza.
  Czynników jest mnóstwo. Na przykład obecnie przeżywalność noworodków a szczególnie wcześniaków jest znacznie większa. Powoduje to problemy w starszym wieku. Niestety takie są też koszty ratowania coraz mniejszych i słabszych dzieci. Świadomość konieczności leczenia stanów które wcześniej były niezdiagnozowane zaciemnia obraz statystyk.
  Wartość "uczuciowa" dziecka w rodzinie z ich małą liczbą jest znacznie większa, co często prowadzi do nadopiekuńczości rodziców. A w przypadku pojawienia się choroby konieczność znalezienia rracjonalnej przyczyny. To normalny ludzki odruch i nikogo nie winę, obserwuję to również na sobie. Ale w skrajnym przypadku mamy małego imperatora który obwinia cały świat za śmierć brata , niewahając się pchnąć cały naród w otchłań konfliktu.
  Rozumiem, naprawdę ból osoby mającej wnuka z autyzmem. Możliwe, że postępował bym podobnie. Ale wiarygodność osoby poniekąd stronniczej jest ograniczona.
 • 2018-09-02 10:08 | kaesjot

  Re:Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

  @Prowincjusz
  Nie spłycaj problemu do pojedynczych przypadków.
  Mogę podać przykład noworodka, który urodził się zdrowy i pełen życia. W 16-tej godzinie życia podano mu pierwszą szczepionkę a w 33-ciej już nie żył. Albo 34-letniej kobiety, która za radą swej lekarki zaszczepiła się przeciwko rakowi szyjki macicy. Mimo pojawienia się objawów NOP lekarka zaleciła drugą dawkę Gardasilu. Po 1,5 roku walki z nowotworami kobieta zmarła.
  Ale oprócz tego są dane statystyczne, które jednoznacznie wykazują, że dzieci szczepione chorują kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt razy częściej na różne choroby niż te nieszczepione.
  Nawet niezbyt skutecznie chronią przed chorobami, przed którymi maja chronić.
  Np świnka - jeśli chłopak zachoruje przed ukończeniem 10 lat to najczęściej odbywa się bez powikłań i ma dożywotnią odporność. Szczepionka daje tylko czasową odporność, powoduje przesunięcie ryzyka choroby na późniejszy okres gdy ryzyko i skutki powikłań są znacznie większe. We Francji 75% chorych na świnkę stanowili DWUKROTNIE szczepieni.
  Piszesz , że "wiarygodność osoby poniekąd stronniczej jest ograniczona,"
  A wiarygodność "uczonych" , których badania finansują koncerny farmaceutyczne, czasopism "naukowych" przez te koncerny sponsorowanych jest " nieograniczona"?
  Nie wiem, czy możesz pamiętać aferą z talidomidem ( Contergan lub Distaval ) gdy ten "nieszkodliwy" lek zalecano kobietom w ciaży. Był to początek lat 60-tych. Zaczęły się rodzić dzieci bez rąk lub bez nóg - szacuje się , że było ich kilkanaście tysięcy !
  Poszukaj sobie informacji o Vioxx-ie , poczytaj ( z niezależnych źródeł ) na temat statyn i cholesterolu.
  Osądź sam - czy można z pełnym zaufaniem podchodzić do tego co przekonują nas koncerny farmaceutyczne.
  My chcemy zachować zdrowie a dla nich zdrowy człowiek to "stracony klient" na którym nie zarobią więc dla nich lepiej byśmy chorowali.
  Zwalczają zaciekle tych, którzy leczą starymi, sprawdzonymi i skutecznymi metodami naturalnymi bo tego nie da się opatentować i ciągnąć kolosalnych zysków.
  Ale ty masz prawo wyciągać z faktów inne wnioski.
 • 2018-09-02 13:27 | Prowincjusz

  Re:Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

  Muszę przyznać, że faktycznie znane są przykłady brnięcia nauk również medycznych w ślepą uliczkę.
  Ale jako niespecjalista a będąc sceptycznie nastawiony do wszelkich teorii spiskowych oczekuję większego zaangażowania osób bezpośrednio związanych z medycyną.

  Jeśli w najbliższych latach coraz doskonalsze badania potwierdzą dane sielankowców, będę musiał zgłosić samokrytykę.
  Przy obecnym stanie wiedzy uważam, że te poglądy wyrządzają więcej szkód niż pożytku.

  Jakoś trudno mi sobie wyobrazić dziesiątki tysięcy, może nawet setki tysięcy pracowników służby zdrowia, zmanipulowanych tak doszczętnie by nie zauważać problemu powikłań poszczepiennych.

  Bardziej prawdopodobne są trudności w ustaleniu powodów wystąpienia chorób lub śmierci. Niuanse zbyt zawiłe dla laików, a może nawet niezrozumiałe dla specjalistów.

  Przykład wyroku sądu włoskiego - powikłania mogła spowodować szczepionka, lub zanieczyszczenia w szczepionce np. aluminium. Czyli tak naprawdę nie wiemy co.
  Jak to w życiu nic nie jest czarno-białe tylko szare lub łaciate.
 • 2018-09-03 13:03 | kaesjot

  Re:Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

  @Prowincjusz
  Aluminium w szczepionce to nie jej "zanieczyszczenie" lecz świadomie stosowany składnik. Producenci twierdzą , że jego stężenie nie przekracza normy a gdy okazało się, że przekraczało to zmieniono normę. Aluminium ( podobnie jak rtęć - do niedawne także składnik szczepionek choć nie wiadomo czy się jej nadal nie stosuje ) to neurotoksyna. Kumuluje się w komórkach a organizm nie potrafi się jej pozbyć.Potem Alzheimer, Parkinson itp. Oczywiście nie w ciągu 4 tyg. lecz po dziesiątkach lat zatem do NOP się nie zalicza.
 • 2018-09-04 18:50 | boby65

  Re:Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

  @kaesjot

  Musiałem coś sprawdzić.

  Osoba od której „afera” z ruchem antyszczepionkowym nabrała tempa rozdmuchała to wszystko, bo sama chciała wprowadzić swoją szczepionkę. Dlatego zaczęła dyskredytować konkurencję. Badania nad szkodliwością szczepionek ( tych od konkurencji ) robił na wybranej grupie 12 dzieci z których 8 była już wcześniej pacjentami poradni psychologiczno-psychiatrycznych. Szczepionki były podane pózniej. O ile mi wiadomo została pozbawiona tytułu lekarza. O tym już antyszczepionkowcy nie chcą wiedzieć.
  Co do statystyk.
  Z pierwszej ręki. Przychodnia Redycyny Rodzinnej - pełny przekrój pacjentów. Od ponad 20 lat ŻADNYCH powikłań spowodowanych szczepionkami. ŻADNYCH. Jeden przypadek wystąpienia obrzęku - rodzic podał dziecku profilaktycznie pyralginę przed pójściem na szczepienie - miało nie boleć. Okazało się, że dziecko było uczulone na pyralginę. Drugi przypadek: rodzic nie potrafił uspokoić płaczącego po szczepieniu dziecka aż się zachłysnęło. TO WSZYSTKO przez ponad 20 lat.
  Co więcej - zauważalny spadek zachorowań, powikłań lub jeśli już to lekkiego przebiegu chorób powodowanych przez pneumokoki i rotawirusy - tyle że to są szczepienia płatne.

  Jeszcze raz powtórzę. Jeśli ktoś nie chce szczepić siebie lub swoich dzieci to wolna wola. Tylko w razie zachorowania na którąkolwiek z chorób objętych obowiązkowymi szczepieniami ma płacić co do grosza za całe leczenie. W przypadku zarażenia innych - pełne pokrycie kosztów i strat.
  Tyle wystarczy.
 • 2018-09-09 11:34 | kaesjot

  Re:Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

  Nasze polskie, oficjalne dane o powikłaniach po I-szej dawce DTP wg województw pokazują . że w każdym jest on inny a rozrzut wynosi 500%(!).
  W opolskim wskaźnik ten wynosi 10 na 100 tys. mieszkańców a w lubuskim 50. W pozostałych województwach rozkłada się on niemal liniowo.
  Po I-szej dawce BCG podobne zróżnicowanie - sześć województw ma 5-20 / 100 tys. kolejne pięć - między 20-40/ 100 tys. - dalej 4 województwa między 40 a 60 a na samym czele podlaskie 125 / 100 tys.
  Tu rozrzut wynosi 2 500% (!!!)
  To ABSURD !!!
  Czy niemowlęta w podlaskim są 25 razy bardziej wrażliwe na tę szczepionkę niż te w podkarpackim ?
  W obu przypadkach te same województwa są w grupie poniżej średniej krajowej a pozostałe - powyżej średniej krajowej.
  W roku 1999 zarejestrowano 200 NOP_ów, w 2005 już ponad 800, 2006 - nieco ponad 600 ( widać komuś przeszkadzało, że za szybko rośnie ) lecz w 2011 już prawie 1200 a w 2013 ponad 1800 !
  Dla ciekawości - w 2011 powstało stowarzyszenie "Stop NOP".
  Przykładowe dane dotyczące powikłań po PIERWSZEJ DAWCE DTP i BCG dotyczyły lat 2003 - 2007 a wtedy rejestrowano średnio ok. 600 NOP–w rocznie a w 2013 mieliśmy już ( zakwalifikowanych jako NOP) 3 razy więcej, a w 2016 - 2341. Dziwne jest jednak to, że wg polskiej klasyfikacji jako ciężkie zakwalifikowano 3 przypadki a 107 jako poważne tymczasem wg kryteriów WHO ciężkich było 483 - 161 razy więcej !!!

  Wniosek jest jeden - dane PZH są LIPNE !!!

  Ale dla Ciebie wiarygodne są dane z jednej Poradni Rodzinnej a jaka jest w nich praktyka doskonale wiedzą rodzice, którzy zgłaszając się z dzieckiem, u którego zauważyli niepokojące objawy po szczepieniu.
  Słyszą od lekarza - " to normalne - wszyscy tak mają. Wkrótce przejdzie". Jest to zgłoszone jako NOP ?

  To jest dla Ciebie bardziej wiarygodne źródło danych niż przebadanie przez Instytut Kocha dokumentacji medycznej kilkunastu tysięcy dzieciaków za okres 17 lat ich życia i wnioski z tego wynikające, jednoznacznie wskazujące, że szczepione dzieci wielokrotnie częściej chorują na różne choroby niż nieszczepione a zatem odporność nabyta naturalnie jest znacznie skuteczniejsza niż "wymuszona szczepionkami"
  Wniosek jednoznaczny - to szczepionki winne są zwiększonej zachorowalności a nie ich brak.
  To rodzice szczepiący dzieci winni ponosić koszty ich leczenia a nie rodzice nieszczepiący bo ich dzieci są zdrowsze i to nie one są źródłem chorób.
  A teraz powiedz mi jak dowiedziesz, że to nieszczepione dziecko jest źródłem choroby a nie inne, zaszczepione, u którego właśnie szczepionka wywołała chorobę bo miało oslabiony własny układ odpornościowy. W końcu na tym polega istota szczepień - wprowadza się do organizmu ZARAZKI CHOROBY - choć osłabione ale to nie wyklucza iż slaby układ odpornościowy ulegnie im i rozwinie się choroba jako SKUTEK szczepienia.

  Pomyśl jeszcze, jak interes mają przeciwnicy szczepień ( tę bzdurę o producencie konkurencyjnych szczepionek to dzieciom w przedszkolu możesz opowiadać ) poza zdrowiem własnych dzieci ?
  Bo za propagatorami szczepień stoi wielka kasa. Jak Pan Profesor z kliniki dostanie od producenta szczepionek kilka milionów " na badania" to nie wykaże, że ona szkodzą , bo już więcej takiego "grantu" nie otrzyma.Nie wiesz też, że w Polsce stosuje się szczepionki wycofane jako szkodliwe w innych krajach ?

  Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych z 1966 roku. Pakt ten obowiązuje w Polsce od 1977 roku (Dz. U. 1977 r. nr 38 pozycja 167). Art. 15 mówi: „Postępowanie diagnostyczne, lecznicze i zapobiegawcze wymaga zgody pacjenta. Jeżeli pacjent nie jest zdolny do świadomego wyrażania zgody, powinien ją wyrazić jego przedstawiciel ustawowy, lub osoba faktycznie opiekująca się pacjentem” (…) „W razie nie uzyskania zgody na proponowane leczenie, lekarz powinien nadal, w miarę możliwości, otaczać pacjenta opieką.”
  Ten Art. 15 szczególnie polecam uwadze fanatykom szczepień, którzy już wypowiadają się o ograniczeniu przyjmowania chorych nieszczepionych. Przestępstwo takie jest karalne.

  Nam przed ponad 50 laty wpierw robiono próbę tuberkulinową a dopiero zależnie od wyniku próby podawano szczepionkę przeciw gruźlicy albo nie. Teraz szczepi się wszystkie - jak leci.
  Masz świadomość , że w Polsce niemowlak w ciągu pierwszych 7 miesięcy życia dostaje 20 dawek szczepionek przeciw 9-ciu różnym chorobom ?
  Myślisz, że to jest korzystne dla dzieciaka, który jeszcze nie ma wykształconego własnego układu odpornościowego?
  Rożnica między nami jest taka, że ja swój stosunek do szczepień określam na podstawie na analizy danych statystycznych i faktów a Ty - na WIERZE w to, co co głoszą propagatorzy szczepień.
  Tyle wystarczy ?
 • 2018-09-11 07:49 | kaesjot

  Re:Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

  @boby65
  W znanej mi szkole podstawowej 17,5% uczniów ma orzeczenia z poradni psychologiczno -- pedagogicznej kwalifikujące je do dodatkowych zajęć korekcyjno - kształtujących..
  Czego to jest skutkiem ?