Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Niemcy walczą z neonazistami i kibolami

(12)
Od niedzieli w saksońskim Chemnitz trwają zamieszki. Bezpośrednim powodem było zabójstwo młodego Niemca – ale w Saksonii sytuacja od lat jest napięta, a środowiska neonazistów i kiboli rosną w siłę.
 • 2018-08-28 17:40 | lubat

  Re:Niemcy walczą z neonazistami i kibolami

  Niemieckie media, a w ślad za nimi "Polityka", zachowują się tak, jak media PZPR-owskie po wydarzeniach w Ursusie i Radomiu w 1976 roku, z tą różnicą, że Polacy nie za bardzo wierzyli ówczesnej propagandzie, a Niemcy, jako posłuszni i lojalni obywatele w większości wierzą.
  Gdyby to był jakiś odosobniony przypadek, to pewnie by nie było problemu. Ale tam nie ma tygodnia, by nie zdarzył się jakiś przypadek zadźgania kogoś przez „nowych cennych obywateli”. Media niemieckie łżą, pisząc o bijatyce. Było to zdarzenie często spotykane w Niemczech: kilku osobników o śniadej karnacji otacza jakąś kobietę, nie dając jej uciec i obmacuje ją wkadając łapy pod biustonosz lub/i w majtki. Ten, który zginął i kilku innych mężczyzn interweniowali, ale napastnicy mieli noże, i to nie takie do posmarowania chleba masłem. Jeśli ktoś wychodzi na miejską imprezę z nożem bojowym, to nie po to, by się tam bawić. Policja zaprzecza, że powodem starcia było napastowanie kobiet, ale to samo robiła po słynnym Sylwestrze w Kolonii w 2015 roku.
  Pani Agnieszka Hreczuk pisze, że "zamieszki w Chemnitz nie były spontaniczne. Ekstremistom udało się w krótkim czasie zorganizować wsparcie z całych Niemiec. Jak wynika z policyjnych raportów, do Chemnitz przyjechali neonaziści i ultrasi nie tylko z bliskiej Brandenburgii czy Berlina, ale i Nadrenii-Północnej Westfalii."
  Problem w tym, że tam przyjechali nie tylko neonaziści. Także lewacy, zieloni i inni "Gutmenschen" zjechali się z całego kraju.

  A swoją drogą, podejrzewam, że przy najbliższych wyborach jakie tam będą, AfD bardzo tam zyska, kosztem partii reżymowych. Jeśli tak się nie stanie, to będzie znaczyło, że Niemcy już wkroczyły na drogę dezintegracji.
 • 2018-08-28 17:40 | AOlsztynski

  Re:Niemcy walczą z neonazistami i kibolami

  " w Saksonii sytuacja od lat jest napięta, a środowiska neonazistów i kiboli rosną w siłę."

  Dobrze, że tu nie Niemcy. U nas w siłę rosło dotąd jedynie lewactwo!
 • 2018-08-28 21:37 | Alice_

  Re:Niemcy walczą z neonazistami i kibolami

  Awantura w Chemnitz zaczęła się przy bankomacie, próbą wymuszenia karty przez napastników, a że poszkodowani nie dali się zastraszyć, tamci wrócili chwilę później, ale już nie we dwóch, a w dziesięciu. I wyciągnęli noże.
  Należy jeszcze dodać, że od wielu miesięcy doniesienia o atakach nożowników i masowych bójkach, nawet kilkusetosobowych grup (tzw. klany rodzinne), czy zabójstwach kobiet, często rozwiedzionych żon, powtarzają się niemal rutynowo w niemieckiej prasie, po kilka razy w tygodniu, bywa że codziennie.
  Niedługo przed wypadkami w Chemnitz młody uchodźca z Somalii zamordował nożem lekarza, w jego gabinecie, na oczach ludzi. Zbrodnia odbiła się szerokim echem w całym kraju, ale telewizja publiczna nie uznała, by zasługiwała na szczególną uwagę i miejsce w wieczornym serwisie informacyjnym. Był to jeden z wielu wypadków, które Niemcy po prostu mają zaakceptować w swojej zmienionej rzeczywistości, wyrazić ubolewanie i przejść do porządku dziennego. Bo przecież nic się nie da zrobić.
  Więc ja się naprawdę ludziom nie dziwię. Oczywiście ataki skrajnej prawicy potępiają wszyscy, teraz wiele będzie się mówiło o tolerancji, różnorodności, umiłowaniu bliźniego i obcych kultur, dzięki którym Niemcy są takie fantastycznie "kolorowe", oficjalnie wszyscy są zgodni i solidarni, ale pod powierzchnią się kotłuje. Tylko w Saksonii już się przestali tych emocji wstydzić. Reszta kraju się hamuje. Ciekawe, jak długo jeszcze.
 • 2018-08-29 09:01 | Herstoryk

  Re:Niemcy walczą z neonazistami i kibolami

  Internet błyskawicznie zalała fala fałszywych wiadomości ("fejków") na temat wydarzenie, z reguły pełnych judzenia, rasizmu i nienawiści. Niemieckim nazistom i prawicowym huliganom entuzjastycznie kibicują polscy komentatorzy na witrynach medialnych. Populistyczne straszenie imigrantami i szerzenie islamofobii przez polityków i media wydajewłaśnie owoce.
 • 2018-08-29 10:06 | Satoshi Politico

  Re:Niemcy walczą z neonazistami i kibolami

  Autorka (a tym samym portal Polityki) niestety nie nadąża za rozwojem wydarzeń. Napisała bowiem "35-letni Niemiec (według pogłosek – kubańskiego pochodzenia)". To że ofiara jest Niemcem pochodzenia kubańskiego to już nie pogłoski, tylko oficjalna informacja, którą można przeczytać na str. internetowej renomowanego dziennika Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). W artykule podane jest też imię ofiary Daniel H. Był on zgodnie z tym textem osobą o poglądach raczej lewicowych (przeciwny rasizmowi, zwolennik legalizacji marihuany). Patrz: http://www.faz.net/aktuell/politik/inland/chemnitz-opfer-daniel-h-war-weder-hooligan-noch-afd-anhaenger-15760347.html
  Należy więc odnieść się z niejakim sceptycyzmem do zaprzeczania innym "pogłoskom" jakoby sprawcy zabójstwa wcześniej zaczepiali i obrażali jakieś kobiety. Może i te "pogłoski" się potwierdzą, tym bardziej, że nieadekwatne zachowanie niedawnych migrantów z Bliskiego Wsch. i Afryki Płn. wobec kobiet w krajach europejskich to dość rozpowszechnione zjawisko. Należy tu przypomnieć zdarzenia w noc sylwestrową 2015/16 w centrum Kolonii kiedy doszło do masowego napastowania kobiet przez immigrantów pochodzących z krajów Bliskiego Wsch. i Afryki Płn. Początkowo policja i prasa próbowały dementować, że te zdarzenia nie miały miejsca. Potem jednak prawda o rozmiarze przestępstw i bezradności policji wyszła na jaw. Dlatego krytyczni dziennikarze powinni dziś z większą dozą sceptycyzmu odnosić się do tego rodzaju pospiesznych dementi.
  Oczywiście fakt, że jacyś dwaj albo trzej immigranci z Bliskiego Wsch. są podejrzani o zabicie człowieka, nie usprawiedliwia ataków na inne osoby o "odmiennym" wyglądzie, nie mające nic wspólnego z tym zdarzeniem. Należy tu dodać, że wiele osób o rodowodzie migranckim także czuje się zagrożone przez napływ roszczeniowo nastawionej biedoty z Bliskiego Wsch. i Afryki Płn. (tzw. "uchodźców"). Np. zdarzenia w Kolonii wywołały zbulwersowanie także w środowisku pochodzących z Maroka mieszkańców tego miasta żyjących tam niekiedy od dziesięcioleci, płacących w RFN podatki, prowadzących zieleniaki itp.
 • 2018-08-29 11:17 | dziunka1

  Re:Niemcy walczą z neonazistami i kibolami

  Faszyści,ekstremißci...Ej..Redaktorzy "Polityki"!! Jest you tube , są kamery i inne rzeczy. Po kiego grzyba robicie z siebie takich baranów? Ludzie wiedzą że to nie jacyś faszyści czy ,jak wy, komuniści. To islamiści. I wasze, gorzkie płacze już nic tu nie pomogą.Wy i Gewu Adasia zaczynacie zachowywać się bak głupi Rysio.
 • 2018-08-29 12:53 | marilla

  Re:Niemcy walczą z neonazistami i kibolami

  Alice, media znalazly wymowke, zeby nie informowac o tych zdarzeniach. Sa to wszystko od niedawna tzw. "wiadomosci lokalne", przy czym lokalne oznacza wlasciwie, ze dotycza danego miasta, bo nawet regionalne trojki nie podaja tych informacji. Zeby nie Internet oraz nieliczna prasa niezalezna, np.Junge Freiheit, albo szwajcarska Neue Zürcher Zeitung (choc teraz i ona bije w ten sam dzwon przeciw tzw. rasizmowi), nie wiedzielibysmy o niczym. W porownaniu di Niemiec macie w Polsce raj dla mediow niezaleznych. Prosze mi wierzyc, tu za jedno slowo krytyki jestes zaraz Nazi, Faschist lub Rasist i "dunkles Deutschland" - ciemne Niemcy, taka rzadowa nowomowa. Lewackie bojowki pod nazwa Antifa (antyfaszysci) znajda cie, zdeskrydetuja i dostaniesz po bani. Przyklad Chemnitz; zadne zrodlo nie podaje, ilu jest rannych z powodu Antify, klakierzy krzycza tylko"lapac prawicowcow". Ten festyn, na ktorym Arabowie zamordowali Niemca, zostal przerwany z powodu: 1. informacja: pietyzmu. Na drugi dzien sprostowanie: pietyzm to byla wymowka na te chwile, powodem byly rozroby rasistow!
  Tylko, ze rok temu tez przerwano ten festyn z powodu napasci seksualnych azylantow na kobiety. Wszystkie filmy kryminalne z ostatnich 2 lat pokazuja ataki na kobiety dokonane przez bialego Niemca. Zenada, ale wiekszosc emerytow patrzy na to i wierzy w to. Po mordach politycy potrafia sie wypowiedziec, ze np. ofiara mogla umrzec na raka, trzymajmy sie wiec faktow! Kto to wytrzyma na taka skale? Przecietny Niemiec zarabia tysiac netto na miesiac, goscie dostaja mieszkanie, nowe i wyposazone w nowe, ubezpieczenia, bilety darmowe, ciuchy, markowe, bo inaczej wyrzuca przez okno i gotowke za to, ze na granicy, beu paszportu, powiedza azyl. A potem wyciagaja paszporty, czasem do 15 sztuk, jat ten morderca z Berlina, i kasuja w roznych miastach zapomogi. I jeszcze sie tym chwala. Tekst gwalciciela z Bonn: znalezliscie moja sperme na niej? To byla ku...a, bo ja kobiety sobie kupuje. Zgwalcil na oczach narzeczonego, obok wlaczonej pily mechanicznej. Dozywocie musi byc zlagodzone, wyrok sadu wyzszej instancji, bo zostal za surowo ukarany. Inny morderca: to byla tylko kobieta, nie rozumiem problemu... Mam nadzieje, ze komentarz moj sie ukaze. Juz nie wspominam, jak ciezko zostala doswiadczona moja rodzina.
 • 2018-08-29 12:54 | marilla

  Re:Niemcy walczą z neonazistami i kibolami

  nic dodac ani ujac, brawo.
 • 2018-08-29 14:05 | Satoshi Politico

  Re:Niemcy walczą z neonazistami i kibolami

  @dziunka1: na zamieszczanych w internecie nagraniach video widać, jak niektórzy uczestnicy demonstracji atakują osoby o "odmiennym" wyglądzie. To już nie jest zrozumiały wyraz wzburzenia dokonanym zabójstwem, tylko rasizm, bowiem nie ma podstaw uważać, że atakowane osoby mają cokolwiek do czynienia z przestępstwem będącym pierwotną przyczyną protestów. Mamy więc do czynienia ze splotem dwóch problemów: (1) nielegalna immigracja biedoty z Bliskiego Wsch. i Afryki Płn. oraz związany z tym prawdopodobnie wzrost przestępczości (wskazują na to najnowsze statystyki kryminalne niemieckiej policji); (2) rasistowska agresja części (nie wszystkich) demonstrantów w Chemnitz, którzy wykorzystują informację o dokonanym przestępstwie jako pretekst do wyładowywania swojej agresji. Zjawisko (2) nie rozwiązuje problemu (1) a wręcz może go pogłębiać, bowiem ta część immigrantów, która nie popełnia przestępstw, może poczuć się wyalienowana ("nie ważne jak się zachowujemy, i tak nas biją"), co u niektórych może w przyszłości doprowadzić do większej skłonności do zachowań sprzecznych z prawem. To taki mechanizm nakręcania spirali przemocy. Krytykując więc błędną politykę immigracyjną rządu Angeli Merkel oraz dominującą w mediach ideologię "refugeezmu" nie należy popierać zachowań xenophobicznych. Nie każdy "wróg naszego wroga" powinien być uważany za przyjaciela.
 • 2018-08-29 21:37 | Jacek, NH

  Re:Niemcy walczą z neonazistami i kibolami

  Europo, wstań z kolan albo umieraj. Europo, mordują twoje dzieci. Strzelają do nich, rozrywają je na kawałki, obcinają im głowy. A ty co? Urządzisz kolejny żałosny marsz z tysiącem przerażonych, zmanipulowanych dobrych ludzi? To wszystko, na co cię stać? Wyrwali ci z piersi duszę? Całkowicie? Zrobili ci to specjaliści od poprawności politycznej, robiący interesy na ogłupianiu ludzi? Ci, którzy wmówili milionom Europejczyków, że prawdziwe wartości i cnoty są powodem do wstydu? Że męstwo to nienawiść, a odwaga i instynkt samozachowawczy to zbrodnia? Czemu dopuściłaś, Europo, żeby rządzili tobą słabi, tchórzliwi politycy?
 • 2018-08-30 21:31 | Claudio

  Re:Niemcy walczą z neonazistami i kibolami

  Artykuł wzięty żywcem z niemieckiej tzw. liberalno-lewicowej mainstreamowej prasy.
  Zadźgany został Niemiec w połowie kubańskiego pochodzenia i jest dwóch podejrzanych: Syryjczyk i Irakijczyk. Niepoprawnie polityczna AFD wezwała swoich zwolenników na wiec. Przyszła seta i nic się stało a potem PEGIDA i kibole.
  Potem ruszyła policja ruszyła przeciwko kibolom chroniąc jak zwykle lewacką antifę.
  Der Spiegel czy Stern nie da się już czytać. Frankfurter Allgemeine Zeitung da się jeszcze pomiędzy wierszami. Nawet Focus ma już lewackiego naczelnego, ale tam przy najmniej czytelnicy mogą pisać swobodnie i oddawać glosy czyli lajkować. Zawsze komentarze i wyniki głosowań są druzgocące dla tzw. zwolenników „(Un)Willkommenskultur”.
  Proszę sobie wyobrazić, że bandyta włamuje się do firmy. Zamiast iść do więzienia automatycznie dostaje miejsce pracy. Po prostu nie do wyobrażenia! Ale to jest właśnie tzw. polityka imigracyjna EU: bierzemy wszystkich bez wyjątku, bez CV, bez paszportu po prostu bez niczego!
  Oczywiście im więcej osób się wpuści, tym więcej potem przyjdzie.
  Moja koleżanka była niedawno na Mazurach w pobliżu Obwodu Kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej. Jeżeli ktoś bez ważnego paszportu znajdzie się zbyt blisko granicy rosyjskiej i zostanie złapany przez polską kontrolę graniczną, automatycznie dostanie grzywnę a jeśli nielegalnie przekroczy granicę bez ważnego paszportu i zostanie złapany przez rosyjską kontrolę graniczną to niechybnie czeka go więzienie.
  Jeśli ktoś jest Czarnym Afrykaninem lub Arabem i przekracza granicę UE nielegalnie bez ważnego paszportu lub dowodu osobistego, automatycznie otrzymuje azyl.
  To czysty nonsens, ale dla politycznie poprawnych lewicowych bandytów, którzy obecnie rządzą EU, to regularna praktyka i to jest po prostu w porządku. A wszystko odbywa się pod przykrywką tzw. „Świętego Prawa do Azylu”.
  Nie można tego nazwać inaczej niż rasizmem i nonsenem!
  W ten sposób bezprawie jest celowo nagradzane i nie tylko niepiśmienni, niewykształceni i niewykwalifikowani ludzie przyjeżdżają do UE, ale także islamistyczni terroryści!
  Nie wspominając o tym, że ludzi z krajów muzułmańskich nie można zintegrować, bo oni zawsze i wszędzie zakładają swoje własne, hermetyczne getta.
  A tam w gettach szczególnie w drugim i trzecim pokoleniu jest dużo czytelników Świętego Odwiecznego Koranu, w którym jest mnóstwo cytatów, z których nieudacznicy czerpią inspirację do walki z niewiernymi w odpowiedzi na swoje niepowodzenia życiowe – w skrócie syndrom 4M: Männlich, Muslimisch, Migrationshintergrund, Misserfolg.
  Przy czym tzw. uchodźcy nieodpowiedzialnie narażają swoje życie wypływając w Morze Śródziemne na zwykłych pontonach i są ratowani przez statki ludzkich szmuglerów z NGO finansowanych przez tak zwanych filantropów jak George Soros.
  Skorumpowane kraje, takie jak Grecja, Włochy rządzone poprzednio przez tzw. Demokratów a teraz Hiszpania rządzona od niedawna przez socjalistów, wpuszczają nieodpowiedzialnie wszystkich migrantów en masse a następnie ich puszczają swobodnie na północ do „zapraszających krajów” na czele z Niemcami i Szwecją.
  A potem słyszymy żądnie pani kanclerz Merkel, która wymaga od nas w Europie Środkowo-wschodniej solidarności w sprawie tzw. uchodźców.
  Z jakiego powodu mamy ich przyjmować ich do naszych krajów?
  Mam jedno rozwiązanie dla krajów zapraszających, takich jak Niemcy i Szwecja: bezpłatne linie lotnicze dla migrantów „Refugee Airlines”. Dlaczego ci biedni migranci mają umierać z głodu i pragnienia na pustyni lub tonąć w morzu, jeśli są przez nich zapraszani? Nazywam to hipokryzją lewicowców. To nie jest przecież humanitarne traktowanie upośledzonych ludzi!
  Kto jeszcze wierzy w narrację naiwnych Gutmenschów-dobroczyńców, romantyków integracji i zwykłych użytecznych idiotów?
 • 2018-08-31 19:07 | Claudio

  Re:Niemcy walczą z neonazistami i kibolami

  Już chyba wiadomo, że mordercą Daniela H. jest Irakijczyk, Yousif A., który przekroczył granicę w Bułgarii, dokąd miał zostać deportowany z Niemiec.

  http://m.spiegel.de/politik/deutschland/chemnitz-mutmasslicher-taeter-yousif-a-sollte-abgeschoben-werden-a-1225820.html

  A potem mainstreamowe, tzw poprawne politycznie media skarżą się, że AfD depcze po piętach CDU.

  https://m.focus.de/politik/deutschland/wahltrend-fuer-sachsen-afd-bei-25-prozent-kretschmers-cdu-bei-28-prozent_id_9511223.html

  Najwyższy czas zmienić obecne prawo, szkodliwe działania krajów granicznych EU i NGO!