Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Powietrze nie ma praw wyborczych, czyli dlaczego jesteśmy skazani na smog

(3)
2018-08-30 20:40 | krokodilko
światowy szczyt klimatyczny ONZ COP24 w Katowicach .... w GRUDNIU ? Jeśli będzie wtedy mróz, to będą musieli ich zamknąć w hotelu i zakazać wyjścia na ulicę bo się delegaci z innych krajów poduszą od smogu (*)

(*) zakaz nie dotyczy polskich delegatów - ci się się nie poduszą, bo ci się genetycznie uodpornili na dymy ze spalanych śmieci, mułów i flotokoncentratów.
 • 2018-08-31 13:35 | Prowincjusz

  Re:Powietrze nie ma praw wyborczych, czyli dlaczego jesteśmy skazani na smog

  Ciekawym czy po podliczeniu wszystkich prawdziwych kosztów, taniej nie wyszło by wysłanie górników na pełnopłatne urlopy, zaoszczędzone fundusze przeznaczyć na termoizolację, panele słoneczne, poprawę infrastruktury przesyłu prądu.
  Za resztę można kupić nowy sweterek panu Kaczyńskiemu.
  W kopalniach utworzyć muzea przemysłu wydobywczego, w końcu Wieliczka i Bochnia miały by konkurencję.
  Kilka kopalni produkujących węgiel nadający się do spalania można jeszcze zostawić jako coś w rodzaju skansenu.
  Związkowców wysłać na oczywiście płatny urlop nad morze do Ustronia Morskiego. I niech tam zostaną.

  W jednym muszę się zgodzić, rolnictwo a konkretnie hodowla jest bardzo poważnym problemem. Pochłania olbrzymie areały, uprawy np. kukurydzy, rzepaku są bardzo energochłonne, same zwierzęta naprawdę są poważnymi emiterami zanieczyszczeń i odorów. A nadmiar mięsa i tłuszczów zwierzęcych jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia bogatszej części ludzkości. ( ci biedniejsi z reguły mogą tylko o nim sobie pomarzyć ).
 • 2018-08-31 16:34 | Sceptyczny

  Re:Powietrze nie ma praw wyborczych, czyli dlaczego jesteśmy skazani na smog

  Z poważnych badań wynika, że zanieczyszczenie powietrza powoduje nie tylko choroby i zwiększoną śmiertelność, ale także wywołuje ogłupienie (pogorszenie "cognitive performance"). To wiele tłumaczy...
  http://www.pnas.org/content/early/2018/08/21/1809474115