Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polsko-czeska bitwa na moździerze

(7)
Polski moździerz miał zastąpić czeski w zamówieniu dla wojsk obrony terytorialnej, ale producent do dziś go nie dostarczył. Zamiast sprawdzonej broni zaproponował prototyp.
  • 2018-08-31 13:09 | Prowincjusz

WOT

Jestem zaskoczmy, że WOT ma być uzbrojony. Myślałem, że będą machać flagami Federacji Rosyjskiej po wyjściu ich oddziałów i wydawać osoby potencjalnie niebezpieczne dla okupanta. Całość polityki zagranicznej i obronnej obecnej nieliberalnej demokracji pod kierownictwem pana Kaczyńskiego wskazuje na ten kierunek działań.
    Czy te moździerze będą się nadawać to wystrzeliwania ogni sztucznych. Tyle sukcesów Dobrej Zmiany wymaga odpowiedniego ich fetowania. 603 sztuki to po dwie na powiat. Mogły by je podziwiać niepełnosprawne dzieci izolowane w domach na podstawie przepisów Ministerstwa Dziwnych Kroków, co ja plotę Edukacji.
  • 2018-08-31 13:48 | turpin

Re:Polsko-czeska bitwa na moździerze

Ośmielam się zauważyć, że sytuacja, w której iluzoryczne oddziały otrzymują iluzoryczne moździerze nie jest jeszcze taka najgorsza.

O wiele bardziej niebezpieczne i marnotrawne byłoby wyposażenie prawdziwych oddziałów w iluzoryczne moździerze lub przydzielenie prawdziwych moździerzy iluzorycznym oddziałomm
  • 2018-08-31 15:44 | Slawczan

A co kontraktem na kropidła bojowe i miotacze wody święconej. Mam nadzieję, że realizacja przebiega planowo i bedziemy mieli czym powstrzymywać bezbożniczo-schizmatyckie-pochańskie hordy. Sztab Generalny z Jasnej Góry wraz z wunderwaffe MBC bedzie kontrolował sytuację...
  • 2018-08-31 16:18 | Sceptyczny

Przecież to proste. Chodzi o to, żeby polska armia nie miała sensownego uzbrojenia - śmigłowców, hełmów kevlarowych, moździerzy itd. itp. - lista braków jest długa i robi się coraz dłuższa. Za to z funduszy MON kopiliśmy samoloty dla VIPów. Czyli w razie wojny nasza armia ruszy z szablami na czołgi a nasi łaskawie rządzący ruszą luksusowymi samolotami do Zaleszczyk. Mołodcy!, jak zapewne chwali ich Putin.
  • 2018-09-03 15:13 | Kazimierz K

Gdy byłem jeszcze dzieckiem, to mój kolega z sąsiedztwa często mi mówił "Niemcy mają techniku, Czesi mają muzyku, a Polska ma hówno". Tak mu to powiedział ojciec, a ja mu częściowo uwierzyłem, bo cóż w tej Polsce było za czasów PRL. W późniejszych latach tłumaczyłem sobie tą opinię, antypolskością ze strony propagandy niemieckiej, gdzie najgorszym okresem w zakresie germanizacji Górnego Śląska były pod koniec XIX wieku. Po upadku PRL doprowadzono do likwidacji i przejęcia za bezcen cały przemysł, gdzie również przemysł zbrojeniowy na tym ucierpiał. Dopiero przyjęcie przez Polskę standardów NATO jest ponowną szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Przeczytałem powyższy artykuł i nie dowierzam w jaki sposób trzeba być nieobiektywny i złośliwy, aby w taki głupi sposób rozumieć polski interes narodowy. Przecież przed II wojną światową Polska mogła liczyć praktycznie na siebie, gdyż takie kraje jak Czechosłowacja i Niemcy blokowały transporty z dostawami broni. Nawet Francja i Anglia nie udzieliły podobno Polsce pożyczki na zakup broni, uzależniając to ustępstwami politycznymi.
    Dlatego trzeba wszystko zrobić aby broń i do niej amunicję produkować w Polsce. Krytyka tego stanu rzeczy to zwykłe awanturnictwo polityczne i działanie na szkodę Polski.

• 2018-09-03 20:31 | Patagon

2018-09-03 15:13 | Kazimierz K

zgadzam sie z panem, proces modernizacji PL w miedzywojniu rozpoczal sie zbyt pozno i szybko skonczyl sie, Dzis wymagaja od PiS aby robil lepiej i szybciej i dostarczał bron polska, dla polakow. nikt wczesniej nie powolal agencji uzbrojenia a na samym poczatku zmian czesi proponowali nam powolanie takiej agencji.rozspezedanie majatku narodowego w postaci fabryk moze i tak okazac sie najmniejsza strata ale kleska jest przerwa pokoleniowa tych ktorzy mieli doswiadczenie a przeszli na emerytury bo nie bylo potrzeby ksztalcenia fachowcow, a jak redaktor pamieta, o ile nie dopadla go zlosliwosc i niepamiec, Polska miala stac uslugami montersko-skladawczymi nie przemyslem.
  • 2018-09-04 07:59 | turpin

Panie Kazimierzu,

co do czeskiego 'blokowania', to warto może przypomnieć, że polskie wojsko w 1939r ruszyło na Niemca z najcięższą artylerią produkcji Skody. Że akurat żaden Niemiec od tych potężnych pocisków nie zginął, to już nie Czechów wina.