Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polityka Donalda Trumpa zagraża światowemu handlowi

(6)
Wprowadzone w ostatnich miesiącach cła na towary sprowadzane do USA mogą stać się przyczyną załamania światowego ładu handlowego, jaki ustabilizował się od zakończenia zimnej wojny.
 • 2018-09-04 17:50 | Prowincjusz

  Cła i kryzys.

  Proszę o przygotowanie cyklu artykułów jak przygotować się do globalnego kryzysu gospodarczego.
  Może zacząć hodować kury, a może kupić złoto i zakopać w słoiku, a może na gwałt pospłacać długi czy wprost przeciwnie.

  Inwestować w nieruchomości czy aktywa płynne ( np. kilka skrzynek wódki ).

  Jeśli coś tąpnie będziecie prorokami. Jak nie to się powoli zapomni.
 • 2018-09-04 23:21 | wojtek_ab

  Re:Polityka Donalda Trumpa zagraża światowemu handlowi

  Jakies konkrety? Na czym USA moze stracic, na czym moze zyskac i
  to samo o innych krajach? Dlaczego obrona wlasnego rynku jest zla?
 • 2018-09-05 12:16 | andrzejowy

  Re:Polityka Donalda Trumpa zagraża światowemu handlowi

  Gość z Wall Street który bierze się za politykę raczej będzie ją kierował w stronę własnej korzyści finansowej :(
 • 2018-09-05 23:01 | woytek

  Re:Polityka gospodarcza Donalda Trumpa nikomu nie zagraża

  Światowy handel nie można oddać mafii importerów , która powiązana korupcyjnie z lobbystami wymuszającymi ustawy znoszące cła i inne ograniczenia może w krótkim czasie doprowadzić do ruiny gospodarczej kazdy kraj wytypowany do upadku.
  Na imporcie nie może zarabiać tylko importer , o tym przekonały się Stany Zjednoczone "produkując" rekordową liczbę miliarderów , którzy dorobili się miliardów na handlu i imporcie towarów.
  Każda próba przeciwstawienia się tej mafii handlarzy i importerów sprowadza gromy na tych polityków , którzy chcą doprowadzić do sytuacji, żeby kraj zarabiał na produkcji .
 • 2018-09-06 05:48 | Kosal

  Re:Polityka Donalda Trumpa zagraża światowemu handlowi

  Trump zostal wybrany na prezydenta aby abalil status quo w handlu i chodzi glownie o handel z Chinami. Najwiekszym problemem w handlu z Chinami jest kradziez "know how" lub jak kto woli "intelectual property". Chiny pozwalaja tylko na otwieranie "joint ventures" przez obce firmy. z wiekszoscia chinska. Wymagaja tez transferu "know how" do tych joint ventures.
  Powoduje to liczone w setkach miliardow dolarow straty dla gospodarki Stanow a takze Europy. Europa jest za slaba aby przeciwstawic sie polityce Chin w tej sprawie i tylko Stany moga cos zrobic aby to zmienic. Przewaga Stanow nad Chinami w tej walce wynika z olbrzymiej nadwyzszki handlowej Chin w handlu ze Stanami w;ynosi ona obecnie okolo 350 miliardow dolarow.
  W handlu samochodowym Europy ze Stanami sytuacja tez niej jest czysta. Stany nakladaja 2.5% cla na importowane samochody a Europa naklada 10% cla i to tez jest zrodlem tarc. Stosunki handlowe Stanow z Europa napewno zostana uregulowane pozytywnie w najblizszym czasie.
  Sytuacja Turcji jest nieco inna. Trump nalozyl cla na Turcja aby ja zmusic to wypuszczenia protestanckiego pastora ktorego rzad Erdogana oskarza o udzial w spisku przeciwko sil zbrojnych przeciwko Ergodanowi i ktory spedzil prawie 2 lata w tureckim wiezieniu. Prawdziwym "przeiwinieniem" pastora jest nawracanie islamskich Turkow na chrzescijanstwo. Cla na Turcja beda zniesione nastepnego po wypuszeniu pastora, ale Erodogan chce za to islamskiego mulle z azylem w Stanach ktorego oskarza o spisek przeciwko jego wladzy.
 • 2018-09-07 10:03 | kaesjot

  Re:Polityka Donalda Trumpa zagraża światowemu handlowi

  Przeciętnie rozgarnięty gospodarz doskonale rozumie. ze może kupić innych produktów jedynie za tyle, za ile sprzedam tego, co sam wytworzy. Rozumiał to także ślusarz po 4-ech latach przedwojennej szkoły powszechnej tow. Wiesław a nie pojmują tego profesorowie ekonomii.