Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Od Kuronia do Biedronia, czyli lewica szuka swojej drogi

(3)
Młoda lewica chciałaby osiągnąć swe polityczne cele i zarazem dochować wierności własnym ideałom. Ale to nie powiodło się nawet ich wielkim poprzednikom z pokolenia PPS i KOR. Bez kompromisów i tym razem raczej się nie obejdzie.
 • 2018-09-05 15:57 | essere

  Nowy Obywatel

  Panie Redaktorze,

  bardzo dobry tekst. Tak wlasnie jest. Sporo czytam Nowego Obywatela (ktorego polecam) i uwazam sie za socjaldemokrate. Nowa, rozdrobniona lewica wykaze sie dojrzaloscia, jesli zrozumie, ze demokracja (w przeciwienstwie do obecnie budowanego autorytaryzmu) jest warunkiem koniecznym dla sprawiedliwosci spolecznej i podmitowosci obywatela. A to oznacza najwyzsza koniecznosc odsuniecia PiS od wladzy w kolejnych wyborach. A to moze da sie zrobic tylko, jak na nowej lewicy powstanie konsensus, ze:
  1. Musza byc na jednej platformie wyborczej w klejnych wyborach do sejmu z SLD
  2. W kolejnym sejmie musza wspolpracowac z liberalami z PO przeciw PiS

  I nic tu sie wiecej nie wymysli, inaczej PiS raczej wygra wybory i wporwadzi katolicko-narodowy autorytaryzm.

  Dobrze to opisane: 'Młoda lewica chciałaby osiągnąć swe polityczne cele i zarazem dochować wierności własnym ideałom. '

  A Nowego Obywatela polecam, aby zrozumiec, jak mysli nowa lewica np. o gospodarce: https://nowyobywatel.pl/2016/06/29/grajmy-w-zielone-ochrona-srodowiska-a-interes-narodowy/

  https://beta.nowyobywatel.pl/2017/09/17/kto-rzadzi-swiatem/ • 2018-09-06 12:14 | andrzejowy

  Re:Od Kuronia do Biedronia, czyli lewica szuka swojej drogi

  Kto wie, może pewnego dnia doczekamy się kogoś komu naprawdę będzie zależeć na rozwoju i lepszej przyszłości dla wszystkich...
 • 2018-09-07 08:26 | parabellum

  Re:Od Kuronia do Biedronia, czyli lewica szuka swojej drogi

  Autor zauważa, że Woś redukuje lewicowe wartości do kwestii ekonomicznych, jednak to, że Biedroniowi bliżej do neoliberała niż socjalisty w sprawach gospodarczych, a w SLD trudno dopatrzyć się tak naprawdę lewicowych wartości już nie dostrzega.