Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przypadek Sary

(4)
23-letnia Sara Mardini, Syryjka, która uciekając na Lesbos, przez trzy godziny holowała wraz z siostrą tonącą łódź z 18 uchodźcami, została aresztowana. Dlaczego?
 • 2018-09-08 22:22 | Jacek, NH

  Sara Mardini, ofiara procesu kryminalizacji działań humanitarnych?

  Coraz więcej organizacji pozarządowch jes toskarżonych o współpracę z przemytnikami ludzi
 • 2018-09-10 20:11 | Satoshi Politico

  Re:Przypadek Sary

  Cały artykuł oparty jest na błędnej przesłance, wynikającej z ideologii "refugeezmu": "23-letnia Sara Mardini, Syryjka, która uciekając na Lesbos..." Przed czym uciekała w roku 2015 pani Madini z zachodniej Turcji na grecką wyspę Lesbos? Przecież ani wtedy (ani obecnie) w zach. Turcji nie było ani wojny ani systematycznego prześladowania Syryjczyków. Pani Mardini, podobnie jak te 18 osób w łodzi, którą holowała, (oraz wiele innych w innych łodziach) wsiadła do tej łodzi, aby dostać się do EU z czym wiązała nadzieję na poprawę swych warunków materialnych. Kto migruje aby poprawić swoją sytuację materialną, jest migrantem ekonomicznym a nie uchodźcą.
 • 2018-09-14 17:50 | agus

  Re:Przypadek Sary

  Po 1945 roku w PRL nie bylo wojny, ani systematycznego przesladowania Polakow. Ale kilka milionow ucieklo i dostalo azyl na calym swiecie. Trudno mi powiedziec, jaka byla sytuacja obu siostr wczesniej. Natomiast sama spotkalam Syryjczykow, ktorych Status materialnybyl w Syrii duzo wyzszy,niz w Niemczech obecnie (serio, Syria, a zwlaszcza Damaszek, to gospodarczo nie Trzeci Swiat). Uciekli, bo bali sie, ze terrorysci dotra i do nich. Albo Bali sie Assada. Mieszkanie w kraju, w ktorym od 6 lat tocza sie walki, zamachy maja miejsce czesciej, iz calej Europie (czego tak boja sie Polacy) , ludzie gina od atakow bronia chemiczna, naprawde nie jest sytuacja, w kotrej chcalby sie Pan znalezc.
 • 2018-09-26 11:29 | Satoshi Politico

  Re:Przypadek Sary

  @agus: Wiem jaka była i jest sytuacja w Syrii, tylko że ci "uchodźcy" przemieszczali się w roku 2015 na terytorium EU nie bezpośrednio z Syrii, tylko z zachodniej Turcji (wybrzeża Morza Egejskiego na greckie wyspy). W zach. Turcji nie było wtedy ani żadnej wojny, ani prześladowania Syryjczyków. Po prostu żyli tam biednie i dostanie się do EU traktowali jako szansę na poprawę warunków materialnych. To zrozumiała motywacja migracji ekonomicznej, ale wtedy ten rodzaj migracji należy odpowiednio traktować ze strony rządów państw EU.