Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

BZ WBK zmienia się w Santander Bank Polska. Po co?

(3)
Polaków do przenoszenia kont nie skłaniają zazwyczaj nawet podwyżki i coraz gorsza oferta. Tym bardziej nie skłoni do tego zmiana nazwy i logo banku. Mimo to właściciel Santandera na reklamach nie oszczędza.
 • 2018-09-12 19:12 | lobo435

  W rzeczywistości...

  To chodzi przede wszystkim o umiejętny transfer zysków z córki do matki. Bez zbędnych podatków i kosztów transeru. Ujednolicenie nazewnictwa, to kwestia wtórna. Bo klientom Santander nic nie mówi. Dzięki zmianie, córka zapłaci natomiast spore opłaty licencyjne za prawo do używania marki i logo rozpoznawalnego w świecie. Bo ta jest zapewne wiele warta. I prawdą jest, że inni wielcy też tak robili. W tym samym celu.
  Bo cóż z tego, że np. woleliśmy Erę, TP SA, Ideę, Pekao z żuberkiem? Pieniądze nie są sentymentalne...
 • 2018-09-13 12:59 | kotgra

  Re:BZ WBK zmienia się w Santander Bank Polska. Po co?

  Wreszcie prawda wyjdzie na jaw. Utrzymywanie pozoru polskości było już denerwujące. A teraz mamy wielki, globalny, hiszpański bank w Polsce, której premier głosi pożytki z repolonizacji sektora bankowego. Absurd, żart czy zamierzony skutek? Ciekawe.
 • 2018-09-13 20:58 | kaesjot

  Re:BZ WBK zmienia się w Santander Bank Polska. Po co?

  Znam od kilkunastu lat firmę sp. z o.o. - ci sami ludzie, tym samym się zajmują tylko regularnie, z precyzją zegarka co 5 lat zmienia się jej nazwa. Nawet NIP, adres pozostają bez zmian. Dodatkowo zmienia się kolor ubrań roboczych pracowników.
  Za moich czasów mają już czwartą nazwę - oficjalnie wykupiła ich inna firma( zagraniczna)
  Dlaczego ma to miejsce dokładnie co 5 lat ?
  Dlatego, że 5 lat trwają ulgi podatkowe dla nowej firmy "instalującej" się w Polsce.