Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wiceminister rozwoju stracił tekę, bo powiedział prawdę o imigrantach

(7)
Paweł Chorąży swoją wypowiedzią obnażył dwulicowość rządu. Imigranci są potrzebni naszej gospodarce, ale PiS przed wyborami tego nie przyzna.
 • 2018-09-22 17:28 | Mad Marx

  Wiceminister rozwoju stracił tekę, bo powiedział prawdę o imigrantach

  Wypowiedź obnaża prawdziwe oblicze koncepcji gospodarczej "dobrej zmiany"
  Polska gospodarka w dalszym ciągu (co przecież Polska Zjednoczona PRawica krytykowała) ma być oparta o tanią siłę roboczą. W ten sposób Zachodu nie dogonimy.....
 • 2018-09-24 17:49 | Aspiryna

  Re:Wiceminister rozwoju stracił tekę, bo powiedział prawdę o imigrantach

  A po co ow Zachod gonic? W koncu, PiS nie przejmuje sie "Zgnilym" Zachodem - oni bardziej zainteresowani sa wyprowadzeniem Polski w strone takich krajow jak Moldawia, czy Bialorus!
 • 2018-09-25 01:23 | Alrus

  Re:Wiceminister rozwoju stracił tekę, bo powiedział prawdę o imigrantach

  Polska nie potrzebuje do rozwoju przyjmowania masowej imigracji, która swą skalą destabilizuje ład społeczny, co widać gołym okiem w krajach zachodu. Polska powinna stworzyć takie warunki, aby Polacy, zmuszeni do wyjazdu przez fiskalizm i biurokratyczne zasieki stawiane przez kolejne rządy, powrócili do kraju. Swego czasu skuteczną receptę podał Tusk, zapewniając, że po dojściu do władzy wystarczy sprawić aby państwo zaczęło traktować przedsiębiorców i podatników jak to dzieje się np. w Wielkiej Brytanii. Na obietnicy się skończyło. PIS zaś woli budować swoje "silne państwo" na sposób socjalistyczny, a dęcie w trąbkę narodową i pochylanie się nad dolą uboższych za zabrane im w podatkach pieniądze okazuje się środkiem skutecznym.
 • 2018-09-25 07:58 | dimitris

  Re:Wiceminister rozwoju stracił tekę, bo powiedział prawdę o imigrantach

  Obserwując polską dyskusję o imigrantach zarobkowych (mieszkam w Grecji), zauważam brak długoterminowych argumentów ekonomicznych. Jasne, że nie obchodzą one, na dziś, ani przedsiębiorców, ani rządu, jednak powinny obchodzić nas wszystkich, bez względu na pozycję w społeczeństwie. Choćby w interesie naszych dzieci i wnuków. Otóż przy okazji greckiego kryzysu wyszło na jaw, że to emerytura jest tym pieniądzem, w największym stopniu kierowanym na podtrzymanie, pobudzenie krajowego rynku i produkcji. Ale to bezdyskusyjnie. Innymi słowy - każdy jeden miliard euro obciętych emerytur wywoływał ponad dwa miliardy Euro strat budżetu państwa z różnych innych, pośrednich wpływów. I aż 4 miliardy spadku PKB. Proszę przeczytać to kilka razy, zanim dotrze waga... - a zatrudniając obcokrajowców, wywołujemy przyszły wypływ tej emerytury, do innych gospodarek. Drugi aspekt: Swego czasu, a było to jeszcze przed kryzysem i w okresie gwałtownego rozwoju, greccy ekonomiści obliczali, że w różny sposób, legalny i nielegalny, z pracy i z przestępczości zorganizowanej, ale Grecja cierpi na odpływ do Albanii - no jak Państwo myślicie ? ilu pieniędzy ? - Bank Grecji był zdania, że chodzi o rząd 6 mld Euro corocznie. A przecież Grecy (jak dziś Polacy) ściągali tych ludzi jedynie z zamiarem zatrudnienia ich, jako prostych robotników, gdzie brakowało rąk greckich ? - to jest dla WSZYSTKICH Państwa do przemyślenia i czort ze sporami politycznymi. To dotknie wszystkich jednakowo, Wasze dzieci i wnuki.
 • 2018-10-01 22:07 | Aspiryna

  Re:Wiceminister rozwoju stracił tekę, bo powiedział prawdę o imigrantach

  A Niemcy sprowadzili kiedys do siebie kilka milionow Turkow... i gospodarka niemiecka zyskala na tym!
 • 2018-10-03 08:41 | kaesjot

  Re:Wiceminister rozwoju stracił tekę, bo powiedział prawdę o imigrantach

  @Aspiryna
  Niemcy w II WŚ stracili ok. 5 mln żołnierzy ( straty militarne ) czyli gł. mężczyzn w "kwiecie wieku".
  Nie mieli też w zwyczaju posyłać do fabryk kobiet i dzieci. Lukę tę wypełniali robotnicy przymusowi z krajów okupowanych, którzy w większosci po zakończeniu wojny wrócili do siebie. Potrzebni byli nowi pracownicy a Turcy najbliżej i w czasie II WŚ neutralni.
  My po 1989 roku utraciliśmy najpierw SWÓJ WŁASNY przemysł a potem szkolnictwo zawodowe - zasadnicze i średnie. Bo tak faktycznie nie było dla nich pracy - "zwijające się" przedsiębiorstwa nie zatrudniały nowych a stara załoga powoli się wykruszała i nie miała komu przekazać swej wiedzy i doświadczenia.
  Tymczasem rozwijało się szkolnictwo wyższe - ilość studiujących zwiększyła się co najmniej 5-krotnie ( 50% rocznika studiowało ). Oczywiście odbyło to się kosztem jakości i "nadprodukcją" licencjatów, inżynierów i magistrów którzy mieli wysokie wymagania a niewielkie umiejętności.
  Na dzień dzisiejszy najpoważniejszy problem do brak robotników wykwalifikowanych w większosci branż.
  Przed wielu firmami bazującymi na fachowcach szkolonych jeszcze w czasach PRL-u stoi widmo upadku z powodu braku następców. Doraźnie ratują się Ukraińcami lecz czy imigranci z Afryki czy Bliskiego Wschodu ich zastąpią ?
  Czy posiadają potrzebne kwalifikacje?
  I najważniejsze - czy zechcą pracować u nas, bo jak widać na przykładach państw zachodnich najbardziej odpowiada im socjal w Niemczech, Anglii czy Francji.
 • 2018-10-04 22:10 | Alrus

  Re:Wiceminister rozwoju stracił tekę, bo powiedział prawdę o imigrantach

  Aspiryna - Adenauer po latach ocenił sprowadzenie Turków do Niemiec (odpowiadał za tę decyzję) jako błąd. Dziś podkreśla się udział migracji tureckiej w niemieckim "cudzie gospodarczym", bo tak każe poprawność polityczna i kurs przyjęty przez obecnie rządzących. W rzeczywistości wkład turecki jest niewielki, za to Niemcy mają kłopot - ponad dwa miliony słabo zintegrowanych, za to sprytnie żerujących na socjalu Turków i problem rozwarstwienia społecznego. Już Kohl w '82 planował odesłanie przynajmniej połowy uciążliwych gastarbaiterów, nawet wypłacając im odszkodowania, tak był zdeterminowany, ale sprawa rozeszła się po kościach po naciskach Amerykanów. Kosztem dyskomfortu Niemiec urabiali sobie tureckiego sojusznika.