Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Coraz więcej Polaków za pełną dostępnością do aborcji

(4)
Coś się w Polsce zmieniło. Próba wprowadzenia radykalnego zakazu przerywania ciąży w 2016 r. zmieniła optykę empatii.
 • 2018-09-27 21:33 | Prowincjusz

  Re:Coraz więcej Polaków za pełną dostępnością do aborcji

  Słusznie od lat pisze się iż moi rodacy nie umieją czytać ze zrozumieniem. 90% przeciw programowi 500+, będącym sztandarowym programem według założeń ingerującym w prokreacje Polaków. No no...

  Uważam, że aborcja jest złem, zgadzam się czasami mniejszym złem i dla tych przyczyn, malowniczo zilustrowanych np. w filmie Vera Drake powinna być dostępna, choć z pewnymi ograniczeniami typu rozmowa z psychologiem, konieczność dwóch wizyt u lekarza przed zabiegiem.
  Stąd mój opór wewnętrzny przed poparciem innym niż niezbyt entuzjastyczny werbalny takich akcji jak Czarny Protest.

  Ale osoby traktujące ten problem bardziej pryncypialnie muszą mieć prawo do prezentowania swoich poglądów również w formie drastycznej. Nie mówię o naruszaniu miru domowego czy nietykalności fizycznej, a o zdjęciach płodów zabijanych, tak nie bójmy się tego słowa podczas zabiegu aborcji.

  Pamiętam podobnie obrzydliwą wizualnie akcję przeciw używaniu futer, i spokojne tłumaczenia o szlachetnym celu tej makabreski. I też się zgadzam. Ludźmi trzeba wstrząsnąć a nie traktować ich jak małe dzieci. Właśnie dzieci narażone na wielkoformatowe bilbordy. Chronimy je czy narażamy ? Jak rodzic ma wyjaśnić małemu dziecku co widzi. Ale to tylko hipokryzja w telewizji czy w internecie, który jest naturalnym środowiskiem naszych milusińskich to niestety norma. I testem na naszą dojrzałość jest wyjaśnić w spokojny sposób co to jest i dlaczego.

  Pamiętam film Juno, poruszający w ciekawy sposób między innymi temat aborcji i ruchów pro-life. Polecam.

  Oczywiście im bardziej represyjny stosunek do aborcji reprezentują organy prawa, tym bardziej daleko idąca powinna być dostępność, refundacja i wiedza o antykoncepcji.
 • 2018-09-28 15:40 | panszir

  Re:Coraz więcej Polaków za pełną dostępnością do aborcji

  "(...) wyniki sondażu, który na zlecenie Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny przeprowadził właśnie Instytut IBRiS. 54 proc. respondentów zapytanych o to, czy kobiety w Polsce, podobnie jak w innych krajach europejskich, powinny mieć możliwość samodzielnej decyzji o przerwaniu ciąży do 12. tygodnia, odpowiedziało, że zdecydowanie tak. 15 proc. wybrało odpowiedź „raczej tak”.

  "W tym samym czasie na zlecenie „Wysokich Obcasów” podobny sondaż przeprowadziła pracownia Kantar Millward Brown. Pytanie sformułowano nieco inaczej, bo dotyczyło legalizacji aborcji na żądanie. Opowiedziało się za nią 45 proc. ankietowanych, 43 proc. było przeciw".

  No to czekamy teraz na sondaż OBOP zamówiony przez Radio Maryja z pytaniem: "Czy jesteś za zakazem zabijania dzieci poczętych przed ich narodzeniem". Coś mi się zdaje, że wyniki też będą łatwe do przewidzenia ...
  G.
 • 2018-09-29 13:07 | kaesjot

  Re:Coraz więcej Polaków za pełną dostępnością do aborcji

  Tylko około ( zależnie od źródła danych ) 15 - 25 % zapłodnionych jaj rozwija się w normalną ciążę kończącą się narodzinami dziecka. Pozostałe 75 - 85% ulega samoistnemu poronieniu. Często kobieta nie jest nawet tego świadoma, że jest zapłodniona - ot okres spóźnił się o parę dni.
  Można więc powiedzieć, że największym "zbójcą życia poczętego" jest sama natura !
 • 2018-09-30 07:16 | jrcanonia

  Re:Coraz więcej Polaków za pełną dostępnością do aborcji

  Ci, ktorzy są zwolennikami zakazu zaborcji, są jednocześnie za zakazem antykoncepcji i zapłodnienia in vitro.
  Jakoś im nie przeszkadza brak logiki.