Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Szkoła: koszmarna kumulacja roczników

(5)
Zaplanowana na przyszły rok kumulacja absolwentów podstawówek i gimnazjów w pierwszych klasach szkół średnich to ewenement na skalę świata. Rodzice dzieci z tego rocznika nie mówią o niczym innym. Na równie głupi i pedagogicznie szkodliwy pomysł nie wpadł dotąd nikt.
 • 2018-10-03 18:19 | maadzik3

  Zdrada

  Ten chaos, kumulacja i w efekcie wyrzucenie poza system i zrujnowanie marzeń ok. 300 000 młodych Polaków to najgorsze co ten rząd do tej pory zrobił.
  Jak wytłumaczyć dziecku urodzonemu w 2003 lub 2004 że z powodu daty urodzenia może marzenia o danej szkole (a czasem idących za nią studiach w przypadku np. niektórych techników) odłożyć między bajki? Czy ono jeszcze komukolwiek kiedykolwiek zaufa?
  Jestem matką zdolnej, fajnej, dwujęzycznej córki która nie wygra olimpiady ale ma plany i zdolności, taka właśnie wyższa średnia półka - najbardziej poszkodowana. Urodzona w nieszczęśliwym roku. Po 6 latach spakowaliśmy się i wróciliśmy na emigrację. Właśnie z powodu tej "reformy".
 • 2018-10-03 18:21 | Aspiryna

  Re:Szkoła: koszmarna kumulacja roczników

  ... ale i tak PiSowski aparat wladzy nie daje skrzywdzic odpowiedzialnej za ten balagan Zalewskiej - osoby, ktora kompletnie nie nadaje sie na ministerialne stanowisko!
 • 2018-10-04 00:10 | wladimirz

  Przecież dokładnie taką samą kumulację roczników, tylko MAŁYM DZIECIOM w SP stworzyła kompetentna inaczej Kluzik w latach 2014-2015... :-(

  I ta właśnie kumulacja przyjdzie do LO zaraz po odejściu tej z artykułu ... ;-)
 • 2018-10-04 11:28 | kaesjot

  Re:Szkoła: koszmarna kumulacja roczników

  Przecież nie brakło miejsc w szkołach - problem tylko w ich rozlokowaniu. Większość szkół funkcjonowało z jako Zespoły Szkół ( SP + Gim albo Gim + ponadgimnazjalna ). Kłopot mają te, które funkcjonowały jako samodzielne gimnazja - w większości nie mają warunków do przyjęcia "małolatów" z nauczania początkowego no i kadry do ich nauczania.
  Przecież gdy wprowadzano 8-letnią SP też licea funkcjonowały bez rocznika - w 1964 roku rocznik 1952 nie poszedł do liceów lecz pozostał w w 8-mej klasie SP.
  Ogólnie głupotą było wprowadzanie gimnazjów - można było w tym tkwić albo naprawić.
 • 2018-10-23 19:01 | Prowincjusz

  Re:Szkoła: koszmarna kumulacja roczników

  Tkwić. Proszę spojrzeć na ucznia klasy 1 - 6 i 7-8 to zupełnie inne grupy. Prawda jest taka, że nawet w podstawówce te grupy są separowane, piętrami, skrzydłami, czy zgoła oddzielnymi budynkami. U mnie na prowincji uczniowie klas 7 - 8 identycznie jak onegdaj gimnazjaliści jadą do szkoły w stolicy gminy gdzie znajduje się jedyna szkoła z odpowiednimi salami wykładowymi. W ich życiu zmieniła się tylko nazwa szkoły i konieczność wybrania rok wcześniej do jakiej szkoły średniej się wybrać.