Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kavanaugh zatwierdzony. Wielkie zwycięstwo Trumpa i republikanów

(13)
Drugi konserwatywny sędzia nominowany przez Trumpa do Sądu Najwyższego ostatecznie przeważa szalę na korzyść prawicy na całe pokolenie, bo obaj liczą sobie ok. 50 lat, a będą orzekać dożywotnio.
 • 2018-10-07 01:49 | woytek

  Trump okazuje się "Godotem" na którego czekaliśmy

  To jest ogromne zwycięstwo prezydenta Trumpa przywrócenie przewagi w SN na stronę tradycyjnie myślących sędziów.
  W krajach tak zwanego zachodu musi powrócić ład społeczny i respekt dla prawa naturalnego. Rodzina musi pozostać fundamentem cywilizacji, a prawo do założenia rodziny może mieć tylko kobieta i mężczyzna , a nie związek wykombinowany w głowach eksperymentatorów.
  Prawo stanowione powinno być rozumiane i respektowane przez obywateli , a nie nie być narzędziem oddanym w ręce prawników, którzy stali się klanem, przypominającym kapłanów starożytnego Egiptu.
  Tę władzę nad ludem w XXI wieku oddali prawnikom libertyni i właściciele globalnych korporacji.
  Zwycięstwo wyborcze Trumpa zostało osiagnięte dzięki poparciu zwykłych ludzi , którzy mają już dość eksperymentów i dziwactw tworzonych przez libertynów.
 • 2018-10-07 14:47 | Prowincjusz

  Re:Kavanaugh zatwierdzony. Wielkie zwycięstwo Trumpa i republikanów

  Tak doczekaliśmy się. Teraz tylko proste i oczywiste decyzje. Kobiety do garów, geje do gett, imigranci za granicę, prawo w ręce reprezentantów suwerena, biedni do slumsów. Będzie super.
 • 2018-10-07 18:38 | GruntToPiach

  Re:Kavanaugh zatwierdzony. Wielkie zwycięstwo Trumpa i republikanów

  @woytek

  Jest tylko jeden drobny szkopuł - nie ma czegoś takiego jak prawo naturalne. Jak to ujął Jeremy Bentham, jest to tzw. "nonsens na szczudłach", a cała koncepcja istnieje tylko dlatego, że ludzie kurczowo potrzebują jakiegoś prostego systemu, którego mogą się uczepić, więc domyślnie chwytają się tego, w którym się wychowali, niezależnie od jego oparcia w rzeczywistości.

  Każda rozmowa o prawie naturalnym i jego podstawach zawsze prędzej czy później prowadzi do zapętlenia typu "Słowacki wielkim poetą był".

  I przy okazji - wspominasz o zmianach w XXI wieku, tyle, że prawo naturalne jako nurt filozoficzny upadło zasadniczo już w XVI wieku, a ostatnie gwoździe do trumny wbili mu w wieku XIX Bentham i Mill.

  Obecnie jest on nie do obrony na gruncie innym niż fundamentalistyczny, co prowadzi w prostej linii do takich tez, jak słońce kręcącę się wokół ziemi, dinozaury nieptasie żyjące wraz z ludźmi czy traktowanie biblijnego potopu jako faktu historycznego, a co za tym idzie odrzucenie całej współczesnej nauki. Można oczywiście sobie wybierać z pism to, co się komu podoba, a odrzucać to, co nie. Pozostaje jednak wówczas tylko jedno pytanie - na jakiej podstawie rościsz sobie prawo do odrzucania niewygodnych fragmentów?
 • 2018-10-07 19:34 | alamakotalive

  Re:Kavanaugh zatwierdzony. Wielkie zwycięstwo Trumpa i republikanów

  Moralisci usiłujący zdyskredytować Kavanaugh nie mieli podobnych zastrzeżeń do Clintona. Feministki też nie. Środowiska oskarżające dziś Kavanaugh odsądzały od czci i wiary ofiary byłego prezydenta Clintona.
  Motywy Senator Diane Feinstein sa te same jak wówczas gdy stając w obronie Latynosów nielegalnie przekraczających granice kraju, jednocześnie blokowała zniesienie wiz dla obywateli Polski mimo to, że je pradziadkowie po stronie ojca przybyli do USA z Polski, jak to ona sama określiłą jako "stowaway" (pasażerowie na gapę).

 • 2018-10-07 22:37 | edan

  Re:Kavanaugh zatwierdzony. Wielkie zwycięstwo Trumpa i republikanów

  Szopka skończona. Sędzia Kavanaugh z politycznej nominacji prezydenta Trumpa, zatwierdzony przez polityków w Senacie przeszedł do SN. A pani Ford rzucając poważne oskarżenia niech nie zasłania się niepamięcią.
 • 2018-10-08 01:49 | wojtek_ab

  Re:Kavanaugh zatwierdzony. Wielkie zwycięstwo Trumpa i republikanów

  Komunistyczny tlum chcial linczu uczciwego czlowieka. To powazna sprawa, na ktora
  republikanie musza sie przygotowac. Inaczej bedzie jak w zwiazku sowieckim.
 • 2018-10-08 03:28 | white star

  Re:Kavanaugh zatwierdzony. Wielkie zwycięstwo Trumpa i republikanów

  Bravo President Trump ! To kolejny sukces w jego prezydenturze !wbrew lewackim silom chcacych zmienic oblicze Ameryki !Mamy nadzieje ze bedzie wybrany na nastepna kadencje I twardo bedzie realizowl obietnice wyborcze dla wyborcow ciezko pracujacych na godziwe zycie. Bezrobocie spada,jest najnizsze od dekady,przybywa nowych miejsc pracy,wracaja do lask tradycyjne wartosci jak rodzina,wartosci moralne,I uczciwa praca ! Bez dziwactw,wynaturzen, I lewackich ideologii ,niszczacych ten kraj od srodka . Donald ! Make America Great Again !
 • 2018-10-08 06:32 | 1958

  Re:Kavanaugh zatwierdzony. Wielkie zwycięstwo Trumpa i republikanów

  Brawo Panie Woytku! swietnie Pan to ujal.
 • 2018-10-08 22:31 | Sergo

  Re:Kavanaugh zatwierdzony. Wielkie zwycięstwo Trumpa i republikanów

  Dla mnie to wszystko jest absolutnie niezrozumiałe. Podobnie jak większość to się wypowiadających mieszkam na stałe w Stanach. Szukam odpowiedzi na parę pytań.

  Przy założeniu, że się chce i może zmienić Sąd Najwyższy, z jakiego powodu pcha się na tę pozycję osobę tak kontrowersyjną. Mało to konserwatywnych sędziów. Jak ja bym tak odpowiadał podczas spotkania z moim potencjalnym pracodawcą to by mi natychmiast pokazano drzwi. Przecież pan sędzia wykazał się kompletny brakiem szacunek do instytucji i zerowym opanowanie. Czyż nie oczekujemy od sędziów wszystkich instancji właśnie tych cech? Czy nie było to po prostu z chęci dowalenia jak najmocniej "lewakom", czyli wszystkim tym którym się nie podobają czyny prezydenta T?

  Czy nikt z fanów pana sędziego K i pana prezydenta T nie ma obaw, że to wszystko może obrócić się przeciwko prawie wszystkim w tym kraju?

  Jak to jest możliwe, że tak anty imigracyjny prezydent ma takie olbrzymie poparcie wśród Polonii? Czy nie jest to podparte naszym tradycyjnym rasizmem.

  I jeszcze drobna uwaga.Z tego co widzę to prezydent T wybrał sędziego tylko z powodu jego jednego poglądu na prezydenturę. To co się stało jest zasługą senatora Mitcha McConnell.

  "Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts.” - Daniel Patrick Moynihan
 • 2018-10-10 01:40 | Kosal

  Re:Kavanaugh zatwierdzony. Wielkie zwycięstwo Trumpa i republikanów

  Jak wszyscy przecietni ludzie w Stanach ciesze sie z wyboru sedziego Kavanaugh na sedziego sadu najwyzszego.
  Pan redaktor Zalewski jak zwykle probuje nam opowiadac bajki ktore rozpuszczaja demokraci. Mowa pana redaktora ze nie bylo sledztwo w sprawie Dr. Ford to bujdd. Wszyscy swiadkowie ktorych panii Ford podala zaprzeczyli jej i nikt nie potwierdzil jej zarzutow. Pani Ford grala niewinna ofiare napasci podajac dwa nazwiska. (Kavanaugh i Judge). gdyz znala je z prasy. Nikt nie potwierdzil jej zarzutow. Adwokat pani Ford opowiadal ze Ford jako resultat tej napasci boi sie latac samolotem ale latala no Fidzi i Hawaje, mowila ze chciala ze strachu zainstalowac drugie drzwi do domu ale okazalo sie ze drugie drzwi byly zainstalownae 6 lat przed wizyta u psychologa gdyz panstwo Ford chcieli wynajac czesc domu. Te wszystkie bzdety pani Ford mozna mnozyc ale to nie pomoglo przekonac Senatu. Demokraci wymyslili nastepna pania ktrorej Kavanaugh miel sie obnazyc, i znowu nie byloa nikogo aby to poswiadczyl a sama to pani zmieniala wersje wydazenia mowiac raz ze to by Kavanaugh a drugim razem ze kto inny. To znowu nie pomoglo wiec "Creapy porn Lawyer przedstawil pania Swetnick ktora miala widziec dziesic zboirowych gwaltow a w ostanim miala sama byc zgwalcona i znowu nie bylo nikogo kto mogl by to poswiadczyc.
  Pan redaktor Zalewski mowi ze ta nomianacja ma ochronic Trumpa od oskarzenc kryminalych. Czy pan redaktor ma na mysli " rzekoma kolizje Trumpa z Rosjanami, jesli tak to musze pana redaktora zmartwic gdyz sledztwo Muellera odeszlo w zapomnienie i dowodow na Trumpa jak nie ma tak nie ma.
  Jeszcze jedna sprawa dla pana redaktora, jesli pan nie zna systemu wyborow prezydenckich ta niech sie pan na ten temat nie wypowiada.. W 2000 roku Bush wygral wyboray w collegium wyborczym ale demokraci probowali podwazyc to zwyciestwo i zaskarzyli wygrana Busha na Florydzie.. Sprawa doszla do Sadu Najwyzszego i Sad Najwzszy wydal wyyrok na korzysc Busha i Bush wygrywajac Floryda wygral wiekszosc w collegium wyborczym. Mam dla pana redaktora wiadomosc: w Stanach nie ma zwyczaju podwazac wyrokow Sadu Najwyzszego, ten zwyczaj istnieje natomiast w Polsce tak ze panie rektorze te insynuacje ze Bush wygral nieczysto moze pan zachowac dla siebie.
 • 2018-10-12 00:38 | Prowincjusz

  Re:Kavanaugh zatwierdzony. Wielkie zwycięstwo Trumpa i republikanów

  @Kosal
  "Jak wszyscy przecietni ludzie w Stanach ciesze sie..." powinno być jak połowa, może nawet tylko 2/5...

  Słabość dowodów pani Ford jest bezsprzeczna, ale twarz jakę pokazał pan Kavanaugh, jest daleka od tej wymaganej dla pozycji członka sądu najwyższego. Mam nadzieję, że jako sędzia wykaże się lepszą stroną swej osobowości.
 • 2018-10-15 21:36 | Kosal

  Re:Kavanaugh zatwierdzony. Wielkie zwycięstwo Trumpa i republikanów

  @Prowincjusz
  Kazdy kto pomieszka troche w Stanach zna reguly gry politycznej i powinienes wiedziec ze reguly gry mowia ze kazdy stan ma dwoch senatorow, i senat jest ta izba ktora zatwierdza kandydata proponowanego przez prezydenta. Zwyciestwo wybordze pociaga za soba konsekwencje (to powiedzial twoj Obama). Z twojej strony wybory nadchodza wiec biez sie do roboty, a przy okazji poczytaj sobie o tym jakie ma korzenie partia demokratyczna, partia segregacji rasowej w czasach Lincolna i Wilsona, partia sprzedajaca sojusznikow w Jalcie i Poczdamie.
 • 2018-10-18 22:42 | Prowincjusz

  Re:Kavanaugh zatwierdzony. Wielkie zwycięstwo Trumpa i republikanów

  @Kosal
  Jak widać na rasistowskich korzeniach wyrosły czarne owoce. Już widzę republikanów walczących ze Stalinem o jakąś Polskę zamieszkałą przez polaczków. Nie pisałem o dość dziwacznych, wywodzących się z zamierzchłych czasów regułach wyborów w Stanach Zjednoczonych ( Wyoming versus Kalifornia ), działają jako tako i państwo się trzyma. Chodziło o to że połowa a może nawet większość obywateli raczej nie cieszy się z wyboru nowego sędziego. Stosunek głosów w senacie też jest żenujący. Demokraci postawili sprawę na ostrzu noża i wydaje się, że przelicytowali.