Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Brazylia szuka ratunku w objęciach populizmu

(3)
Reprezentującemu antyestablishmentowy zryw prawicy Jairowi Bolsonaro zabrakło jedynie kilku procent do zwycięstwa już w pierwszej turze wyborów prezydenckich.
 • 2018-10-08 22:47 | roman17

  Brazylia szuka ratunku w objęciach populizmu

  Dlaczego w analizie pierwszej tury wyborów nie pojawił się jeszcze wątek rosyjski? Jak to jest możliwe, że obywatele Brazylii tak szybko odwrócili się od "postępowych" partii, które zapewniały im dobrobyt i szczęście? Myślę, że tylko interwencja rosyjskich służb specjalnych (oczywiście na polecenie Putina) mogła spowodować taką zmianę. Może też Putin korzystał z pomocy Trumpa? Dla zbadanie tej afery opozycja brazylijska powinna zarządać powołania specjalnego prokuratora (jak Mueller w USA). "Postępowe" media z całego świata powinny też tego się domagać.
 • 2018-10-09 21:30 | Martin L

  Re:Brazylia szuka ratunku w objęciach populizmu

  roman17
  Panie a po co ma się Putin interesować Brazylią? Potrzebuje Krym bo na morzu azowskim są złoża gazu i ropy to samo z Syrią mieszanie się do USA osłabia konkurencję, w Polsce wymarzoną ma władzę słabą skłóconą z sojusznikami w NATO i na dodatek rozbrojoną przez PiS armią. Po co mu Brazylia ? Jak ma na granicy w Polsce PiS który działa w jego interesie.osłabiając UE i NATO, główną konkurencję militarną i ekonomiczną.
 • 2018-10-12 00:43 | Prowincjusz

  Re:Brazylia szuka ratunku w objęciach populizmu

  No jasne to Rosjanie. Trend przecież jest widoczny na całym świecie. Można rzec, jak w nazwie firmy Rosjanie LTD. wcześniej Żydzi LTD. a jeszcze wcześniej Krasnoludki LTD.