Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zabójstwo Dżamala Khashoggiego może zmienić Arabię Saudyjską

(8)
Sprawa Kashoggiego bije w następcę tronu Mohammeda bin Salmana. W rodzinie królewskiej nie brakuje spisków i innych kandydatów do schedy po leciwym królu Salmanie.
 • 2018-10-17 20:31 | Aspiryna

  Saudi Arabia

  "Morderstwo Popiełuszki obudziło w narodzie opór wobec władzy komunistycznej, popchnęło poprzednio neutralny Kościół katolicki w stronę Solidarności i podzieliło samą partię komunistyczną."

  Czy szanowny pan dziennikarz nie fantazjuje troche?
 • 2018-10-18 11:43 | Marian.W.O

  Re:Zabójstwo Dżamala Khashoggiego może zmienić Arabię Saudyjską

  Publicysci zachodni, polskich wlaczajc, zyja w swiecie wlasnych fantazji. Jeszcze nie tak dawo ksiaze wystepujacy owszechnie pod skrotem MBS byl oczkiem w glowie mediow i politykow zachodnich i reformatorem oraz "Joanna d'Arc" Arabii Saudyjskiej. I oto mamy kolejnego reformatora w postaci "zaginionych" zwlok dziennikarza. Panowie troche powagi.
  Na "otrzezwienie" dwie uwagi:

  1. Jak zauwazaja znawcy tematu, zabity dziennikarz nie byl znowu tak wielkim krytykiem wladz AS, nie byl "rycerzem w blyszczacej zbroi". Byl raczej czlonkiem systemu, ktory popelnil ten blad, ze mial niewlasciwego sponsora.

  2. W niedawnym artykule Patrick Cockburn zauwaza, ze smierc pojedynczej osoby, tu dziennikarza, ma sie nijak do tego, co AS wyprawia w Jemenie. Niemniej media zachodnie zasadniczo o zbrodniach tamtej wojny milcza.
 • 2018-10-18 14:14 | satrustequi

  Re:Zabójstwo Dżamala Khashoggiego może zmienić Arabię Saudyjską

  "W 2018 r. Khashoggi rzucił bezpośrednio wyzwanie monarchii saudyjskiej, zakładając własną partię – Teraz Demokracja dla Świata Arabskiego (Democracy for the Arab World Now)."

  To wiele wyjaśnia, nie wiedziałem że aż tak zaangażował się przeciw szejkom.

  100mln ważny kontrakt (kilka czołgów?:) to oczywiście przejęzyczenie, Saudowie mają trzeci największy budżet zbrojeniowy w świecie, wydają rocznie 70mld, głównie w USA. Ponad 100 mld dolarów...
 • 2018-10-18 22:56 | Prowincjusz

  Re:Zabójstwo Dżamala Khashoggiego może zmienić Arabię Saudyjską

  Nie. Postawy ateistyczne w latach osiemdziesiątych były niemal deklaracją poparcia komunistycznego rządu. Aspiryna był/a dopiero w planach lub ma amnezję.
  Jeśli to było morderstwo polityczne, to maksymalnie głupie. Arabowie ponoć nie piją ale ci to chyba mieli po cztery promile, jeśli chcieli rozwiązać problem w taki sposób. Takie rzeczy to tylko u Macierewicza.
  Próba zdyskredytowania Mohammeda bin Salmana wydaje się bliższa prawdy. Życzę panu Khashoggiemu, żeby cała ta dziwna sprawa okazała się nieporozumieniem i że się znajdzie cały i tylko trochę poturbowany gdzieś na Bliskim Wschodzie. Nieznani sprawcy to też nasz komunistyczny patent.
 • 2018-10-18 23:00 | woytek

  Re:Zabójstwo Dżamala Khashoggiego może zmienić Arabię Saudyjską

  W Konsulacie ludzie szukają pomocy , a nie męczeńskiej śmierci
  Jezeli to się okazę prawdą, to do odium tego hańbiącego czynu zmieni stosunek wielu ludzi do tego kraju.
 • 2018-10-22 19:27 | Prowincjusz

  Re:Zabójstwo Dżamala Khashoggiego może zmienić Arabię Saudyjską

  No teraz tłumaczą się, że to bójka. Ichni dyplomaci to wydają oświadczenia po sześciu promilach. Takiej kompromitacji to już dawno nie było.
 • 2018-10-23 18:23 | Prowincjusz

  Re:Zabójstwo Dżamala Khashoggiego może zmienić Arabię Saudyjską

  Poziom dyplomacji saudyjskiej wskazuje, że korzystają z wykwalifikowanej pomocy dyplomatycznej taki tuzów jak np. były minister Waszczykowski.
 • 2018-10-25 17:33 | Aspiryna

  Re:Zabójstwo Dżamala Khashoggiego może zmienić Arabię Saudyjską

  Szanowny "Prowincjuszu", Aspiryna dobrze pamieta lata 70-te i 80-te w Polsce (PRLu)... Opor wobec wladzy istnial juz wczesniej, kosciol rzymsko-katolicki w Polsce nigdy nie byl "neutralny", PZPR (w tych czasach to nie byla juz zadna "partia komunistyczna") byla podzielona juz wczesniej (na przyklad tzw. "struktury poziome", ktore zostaly wytepione przez grupe trzymajaca w partii faktyczna wladze). Niektorzy twierdzili, iz zabojstwo Popieluszki bylo skierowane przeciwko generalowi Jaruzelskiemu, ale... to tez raczej spekulacje, Nigdy nie bylo zadnych bezposrednich dowodow.

  P.S. Spokojnie, jeszcze długo będą kupować. "Ludzie są głupi" - Mateusz Morawiecki