Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

(45)
Najważniejsza metoda polityczna PiS po prostu przestaje działać. Ale partia Schetyny papierów na wygranie wyborów parlamentarnych jeszcze nie posiada.
 • 2018-10-22 09:33 | neospasmin

  Demokracja!

  Zaden, lacznie z powyzszym, ze znanych mi komentarzy wyborow samorzsdowych nie zakwestionowal uczciwosci tych wyborow.
  “Dyktator” Kaczor okazal sie na wskros demokrata!
  Nie tylko w oczach swoich zwolennikow, ale i obiektywnych obserwatorow oraz jego przeciwnikow a nawet wrogow.
  To jego osobiste zwyciestwo, bez 2 zdan!

  marcin.lazarowicz
 • 2018-10-22 10:42 | neospasmin

  mjut!

  Tak przegrani jak i wygrani ciesza sie ze swych wynikow.
  Znaczy to ze sa to najszczesliwsze wybory od czasu gdy oswiadczylem sie mojej zonie

  ml
 • 2018-10-22 10:47 | mały fizyk

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  @2018-10-22 09:33 | neospasmin

  "Ciekawa" ale niestety ulomna logika. Bo kto nie jest falszerzem, nie musi byc demokrata. Tak samo jak kto nie ma wasa, nie musi byc babcia ;-)
 • 2018-10-22 10:48 | Sceptyczny

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  @marcin.lazarowicz
  Przedwczesna radość. Na razie są wyniki sondaży - trudno w tym przypadku zarzucać nieuczciwość. Kiedy zostaną ogłoszone oficjalne wyniki - wtedy zobaczymy, dopiero tam mogą być fałszerstwa.
 • 2018-10-22 11:41 | kalder

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  Zwracam uwagę na głęboka nieuczciwość w przeprowadzeniu wyborów - w świecie gdzie media decydują co ludzie wiedzą, co myślą i czego nie podejrzewają, że w ogóle istnieje.

  Poza wielkim i średnimi miastami dostępna jest przede wszystkim TVPiS reżimowa. Na wsiach nie ma np. TVN24, ludzie są karmieni nieprawdopodobnymi banialukami TVPiS jak za PRL. PiS musiałby wydać kilkadziesiąt milionów na czas antenowy by taki materiał wyemitować

  No i kościół. Poziom dotacji w ostatnich latach wzrósł gwałtownie, kościół się więc odpłaca. Korupcja polityczna.
 • 2018-10-22 11:43 | satrustequi

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  Znakomite wybory i wyniki, duża frekwencja i wszyscy mają powody do zadowolenia. PiS doceniony za 3-letnie rządy zwiększeniem z 26% (2014r.) na 33% pozycji w sejmikach, pan Schetyna konsolidujący swoją opozycję utrzymuje stan posiadania PO w sejmikach 26% i odnosi imponujące zwycięstwa w kilku dużych miastach.. Demokracja rozkwita, obywatele trzymają rękę na pulsie zdarzeń. Tak trzymać!

  PS. PSL miał 24% w sejmikach w 2014r. i 5% w wyborach do Sejmu 2015r.
 • 2018-10-22 11:45 | kalder

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  ePUAP - zgłaszano wnioski a ludzie nie mogli głosować.

  Czy tak trudno skonstruować system, który automatycznie wykona przegląd profilu fb (i innych miejsc w necie) wnioskującego i oceni na kogo zagłosuje wnioskujący?

  A potem - nie wiadomo czemu - delikwent nie może zagłosować ...
 • 2018-10-22 11:58 | satrustequi

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  PS. Po ostatecznych wynikach być może najbardziej rozczarowany będzie PSL dość powierzchownie - w pierwszym odruchu - wymieniany przez media jako mocny performer w tych wyborach. Powtarzam - PSL miał 24% w sejmikach w poprzednich wyborach w 2014r. (i mimo to ledwo wszedł do Sejmu rok później z wynikiem 5,13%). Sapienti sat.
 • 2018-10-22 12:12 | Jarek16

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  Ludzki pan, a mógł zabić!
 • 2018-10-22 13:11 | Andrzej Falicz

  Wybory parlamentarne i samorzadowe to dwie rozne rzeczy

  Oczywiscie kazdy komentator polityczny poza propagandzista...wie ze wybory samirzadowe sa specyficzne i glosy rozkladaja sie inaczej niz w parlamentarnych i dlatego trzeba porownywac te z 2014 a w stosunku do nich antyPiS stracil juz 13%...a sam PIS zyskal 6%. Wtedy rok
  po samorzadowych PiS uzyskal wiekszasc parlamentarna w wyborach do Sejmu w 2015...
  I jedynie tak mozna na to patrzec
 • 2018-10-22 14:09 | wla

  Biedroń może odegrać ważną rolę

  w przypadku gdyby startował w koalicji z PO. W każdym innym przypadku wielkomiejscy wyborcy będą go omijali szerokim łukiem z uwagi na kalulację tj. w obawie o to, że ich głos będzie zmarnowany, a beneficjentem (tak jak to było 3 lata temu) okaże się PiS, który mając nieco ponad 30% uzyskał samodzielną większość.
 • 2018-10-22 14:31 | psr18gh

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  Cieszę się z dobrego wyniku PSL, choć nie należę do elektoratu tej partii. PiS jak damski bokser brutalnie próbował skopać im tyłek, ale pan Kosiniak-Kamysz i pozostali członkowie tego Stronnictwa dzielnie odpierali ataki. Mieszkam na wsi i mam wiedzę, że rolnicy którzy utrzymują się z rolnictwa nie popierają PiS-u. Większość PiS-owskiego elektoratu na wsi to właściciele małych gospodarstw. Oni nawet nie uprawiają swojej ziemi, tylko dzierżawią swoje spłachetki. Nowy minister rolnictwa próbuje odnowić produkcję w tych gospodarstwach, tylko jest to poroniony pomysł na który nie mają ochoty nawet zainteresowani. Lepiej mieć 500+, ubezpieczyć się w KRUS-ie i pracować sezonowo w Niemczech. Rzadko które takie małe gospodarstwo uprawia dla siebie warzywa i owoce, czy hoduje kury lub króliki. Wygodniej im zaopatrzyć się w sklepach wielkopowierzchniowych. Ksiądz w ostatnią niedzielę słusznie zauważył że największym wrogiem człowieka jest lenistwo. To działa jak uzależnienie i trudno człowiekowi wyjść z tego.
 • 2018-10-22 15:10 | satrustequi

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  Przypomnę jeszcze wyniki wyborów do sejmików wojewódzkich z 2010r.

  PO 30,89
  PIS 23,05
  PSL 16,30
  SLD 15,20

  To co mi przyświeca w czytaniu danych z różnych lat to wychwycenie tendencji, trendów.
 • 2018-10-22 17:01 | Tomasz Marczyk

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  Zdumiewają mnie trochę analizy wyborów prezydenckich w dużych miastach. Pomijając Warszawę, gdzie trudno nie uznać za sukces nie tyle wygraną, ale wygraną w I turze Rafała Trzaskowskiego, to wybory prezydenckie w innych dużych miastach wskazują na tylko jedną prawidłowość i to prawidłowość wg mnie szalenie niepokojącą:
  wybory wygrywa zawsze urzędujący prezydent, niezależnie od tego, czy startuje pod szyldem własnym czy partyjnym.
 • 2018-10-22 19:23 | Prowincjusz

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  @kalder
  Widzę, że ostatni raz na prowincję wybrał się pan w poprzednim wieku. Kościoły w miarę reglanie odwiedza 30% społeczeństwa, i to nie sami wyborcy Prawych i Sprawiedliwych, choć zapewne znaczny procent.

  @satrustequi
  Na wykresie wychodzą ciekawe linie, pytanie czym spowodowane. Efekt książeczki z 2014 roku jeśli prawdziwy oznacza, że 8% wyborców posiada cierpliwość dla słowa drukowanego na poziomie pana Trumpa, też czyta tylko po jednej stronie.
 • 2018-10-22 19:43 | mały fizyk

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  Prezes Kaczynski stwierdzil: "Wygralismy 4 wybory pod rzad".

  Jestem za tym, zeby go wszyscy w tej analizie jak najbardziej utwierdzali. A szczegolnie opozycja, tyle ze po cichu.

  Mam nadzieje, ze PiS nie zmieni ani strategi ani taktyki ;-)
 • 2018-10-23 10:40 | Slawczan

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  Nie ma się co upajać tymi wynikami (szczególnie 24+16 opozycji demokratycznej). PSL raczej w wyborach 2019r tego nie powtórzy. Co gorsza po stronie PO nie widzę żadnej nadziei na zmianę. Ba, wynik wyborów utwierdzi kierownictwo partii w słuszności swojej nijakości. Przypominam, że w wyborach lokalnych ludzie głosują na SWOJAKÓW i na drugim miejscu kładą ich afiliacje polityczne. Chyba wybory w dużych miastach były najbliższe wyborom ogólnokrajowym. Problem w tym, że w wielkich miastach mieszka ok 20% populacji a większość mieszka na wsi i małych miastach. PiS świadomie porzucił miasta (choć sukces rzecz jasna byłby mile widziany) i obrabia ową wiejsko-małomiasteczkową Polskę. Nie darmo już w średniowieczu mówiono ,,Stadtluft mach frei". Dlatego strategicznym dla PiSu jest popracie kleru katolickiego. W dużych miastach jego wpływ jest słaby ale w owej małomiasteczkowej Polsce są potęgą. Indoktrynacja co niedziela (a chodzi się co niedziela bo sąsiad patrzy) + TVP to klucz do sukcesu. Klęska Jakiego w Warszawie to bardziej kwestia przesady w użyciu łopaty propagandowej i zachowania samego kandydata (zachowywał się jak typowy arywista z prowincji gotów NA WSZYSTKO dla kariery). Ludzie w Warszawie po prostu zagłosowali przeciwko prymitywowi-karierowiczowi (gdyby ktos zażądał dla Warszawy dostępu do morza to Jaki by wcale nie powiedział, że to niemożliwe) a nie na wspaniałego kandydata PO. Oby opozycja o tym pamiętała.
  ,,Co to oznacza dla liderów opozycji? Że powinni rozwijać swoje strategie." - jakie strategie? Na razie nie słyszałem ANI JEDNEGO HASŁA ze strony opozycji. PiS wygrał bo zamiast w kółko bredzić o ,,mgle" , ,,targowicach" etc. rzucił na rynek KONKRETY - 500zł, mosty na Wiśle etc. W tym samym czasie PO nie umiała wyjaśnić po co chce rządzić trzecią kadencję. Owszem ostrzegała (i słusznie) o zagrożeniu jakie niesie PiS dla demokracji w Polsce ale nie oszukujmy się ZDECYDOWANEJ większości Polaków zwisają takie pojęcia jak ,,praworządność", ,,prawa obywatelskie', ,,trójpodział władzy". Liczy się tylko to co mają w portfelu, w domu itd. Nie ma co przy tym winić Polaków za to - taki jest wynik ,,edukacji" przez polski kapitalizm. Pamiętam jak w 1989r odzyskaliśmy wolność. Wolność? Jaka wolność skoro muszę pracować od rana do wieczora i ledwie mi starcza na jedzenie. ,,No może Pan podróżować gdzie chce". ,,Jasne - ale za co?". Dlatego wolność nie stanowi dla Polaków faktycznie (bo deklaratywnie jak najbardziej) jakieś wartości sama w sobie.
 • 2018-10-23 12:57 | satrustequi

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  Seria wyników z wyborów samorządowych do sejmików wojewódzkich 2010r., 2014r, 2018r. wykazuje wzrost dominacji dychotomicznej pary PiS i PO, które łącznie uzyskały już 60%! w sejmikach, zdecydowanie najwyższy wynik w historii samorządności.

  Postępuje więc marsz Polski i Polaków w kierunku systemu dwupartyjnego, jak w słynnych demokracjach anglosaskich.
 • 2018-10-23 13:09 | Martin L

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  Slawczan
  Szanowny panie zarobki są właśnie niskie bo jest 500+ ktoś na to musi robić żeby komuś dać. Pielęgniarki , nauczyciele, czy cała strefa budżetowa utrzymuje nierobów glosujących na PiS. PiS postawił na nieróbstwo tylko po to żeby swobodnie mógł uprasować nepotyzm korupcję zwyczajne złodziejstwo. Postawił na nierozliczanie pedofilii w kk bo uzyskał poparcie zboczeńców w sutannach. Piotrowicz wypuścił na wolność zboczeńca z Tylawy na wolność a na liście Ziobry nie pedofilów w sutannach. Ceną poparcie PIS jest swobodne gwałcenie dzieci przez zwyrodnialców w sutannach. Przypomnę że za PO-PSL inwestowano w infrastrukturę, miejsca pracy co było rozwojowe w momencie zmniejszenia się bezrobocia pojawiła się szansa na inwestycje w technologie automatyzację co z pewnością było by szansą na realny wzrost wynagrodzeń jest koniunktura gospodarcza PIS tą szansę zmarnował . Postawił na emigrację Polaków do UE i i sprowadzenie tańszych pracowników z Ukrainy czy Bilskiego wschodu czyli tak nieznienawidzonych uchodźców, którymi straszy, bo nie ma kto robić na 500+.
  Przypomnę nie ma pieniędzy na niepełnosprawnych.a pieniądze na takiego szarlatana jak Rydzyk są.

  Teraz łaskawie proszę mnie powiedzieć jaką perspektywę mają dalsze pokolenia jak dorosną ? Żadną jedyną szansą jest masowa emigracja do sąsiednich Niemiec, UE , bo dzięki "bankstrowi" Morawskiemu będziemy tylko tanim bydłem roboczym. 500+ to tylko reprodukcja taniego bydła roboczego. Jedni będą ciężko pracować za grosze by darmozjady z PiSu mogły nie pracować i żyć na koszt innych a pisowska szarańcza mogła kraść do woli.
  PiS niczego nie daję bo nie dysponuje własnymi pieniędzmi tylko musi je komuś zabrać, najlepiej ciężko pracujący ludziom . Dzisiaj jak by nie było PiSu zarabialibyśmy o jakie 50% więcej .i to było na wyciągniecie ręki wystarczyło żeby PiS w 2015 roku nie wygrał. Polacy zawsze będą mało zarabiać bo tego sami chcieli,glosując na PIS i godząc się utrzymywać darmozjada żyjącego na socjalu.
 • 2018-10-23 18:43 | Prowincjusz

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  @Slawczan

  Rezultaty poparcia kościoła i tub propagandowych dla Prawych i Sprawiedliwych są przeceniane. Może lokalnie na ścianie wschodniej. Żelazny elektorat się raczej nie zmienia. Pan Kaczyński dotarł do szerokich mas nie uczęszczających na msze, mającego TVPis gdzie słoneczko nie dochodzi ale ceniących sobie świadczenia socjalne i kojarzące obecny bezprecedensowy w ich życiu dobrobyt i pewność pracy. Że to nie zasługa rządzących nic ich nie obchodzi. Jest dobrze i ma być dobrze. To te dziesięć procent wyborców dających drużynie dobrej zmiany komfort sondażowy i marzenia o dalszej erdoganizacji państwa.
 • 2018-10-24 13:45 | Slawczan

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  @2018-10-23 13:09 | Martin L
  Panie Martinie L.
  Po kolei:m
  ,,zarobki są właśnie niskie bo jest 500+ ktoś na to musi robić żeby komuś dać" - nie było 500+ a zarobki były też niskie. Zamniejszył się za to poziom ubóstwa z 19% do 5%
  Co do pedofilii i faktycznego immunitetu kleru - PiS czy PO - bez róznicy. Sprawa w Tylawie kiedy miała miejsce?
  ,,Postawił na emigrację Polaków do UE" - Polacy emigruja tak czy owak - z powodu lepszych zarobków i warunków zatrudnienia na Zachodzie. Nic nie ma do rzeczy kto rządzi. Winić należy kompradorski model kapitalizmu jaki przyjęliśmy wraz tzw. planem Balcerowicza. Tak ma być bo takie są potrzeby krajów tworzących Centrum.
  ,,sprowadzenie tańszych pracowników z Ukrainy czy Bilskiego wschodu" - to jest akurat wynik zapaści demograficznej spowodowanej antyludzkimi warunkami zatrudnienia całego pokolenia wchodzącego w dorosłośc w III RP. Na to rzecz jasna nałożyła się olbrzymia fala emigracyjna po 2004r. Przypominam, że w 2004r mieliśmy bezrobocie bliskie 20% , szczególnie dotkliwe wśród ludzi wtedy młodych. Był to wynik ,,sukcesów" rządu AWS. Ci ludzie wyjechali i teraz ich brakuje a wkrótce zabraknie ich dzieci.
  ,,Dzisiaj jak by nie było PiSu zarabialibyśmy o jakie 50% więcej" - jest to niezmiernie ciekawa teza i z przyjemnością bym się dowiedział w jaki sposób w warunkach gospodarki kapitalistycznej kapitaliści mieli by podnieść płace o 50%? Zważywszy na to, że Ukraińcy bynajmniej nie są tacy głupi jak rosyjska propaganda ich maluje i też nie chcą za nędzne grosze pracować a wszyscy pracodawcy uskarżają się na brak rąk do pracy a mimo to wzrost zarobków odnotowali tylko pociotkowie powiązani z obecnym obozem władzy.
  ,,godząc się utrzymywać darmozjada żyjącego na socjalu" - ilu jest tych ,,darmozjadów żyjących z socjalu"? bo ja nie znam NIKOGO który ma takie źródło utrzymania.
  Ale skoro grasujemy po neoliberalnej łączce...Czy mówią coś Panu takie pojęcia jak KRUS? emerytury mundurowe? OFE? finansowanie Kościoła (4mld PLN rocznie)? Jak mniemam Pana zdaniem są to pisowskie wynalazki? Podobnie jak tortury i bezkarność policji?
 • 2018-10-24 15:31 | Martin L

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  | Prowincjusz
  Szanowny panie nie docenia pan efektu propagandy. Nie na darmo Kurski nazwał swój elektorat "ciemnym ludem" a Morawski prywatnie uważa ludzi głosujących na niego za idiotów.
  Dlaczego 500+ a nie zwrot podatku na dzieci. Każdego miesiąca płacą rodzice, przeciętnie jakie 400 PLN podatku od zarobków. Wprowadzenie zwolnienia z podatku na każde dziecko po 250 PLN większość posiada dwoje dzieci. Jak były by niskie dochody wtedy był by tzw. podatek dodatni. Starczyło na na pielęgniarki, nauczycieli osoby niepełnosprawne i rzeczywistą likwidację ubóstwa a nie stworzenie niepracującej patologii, głosującej na PiS, na którą trzeba faktycznie robić.
  Banalne proste. taki system istnieje już od dawna np w sąsiednich Czechach.
  Dlaczego nie tak, bo typowy wyborca PiS to skończony bałwan albo bałwan do kwadratu. Jak pan pracuje i jest zwolniony z podatku na dzieci to nic pan nie zawdzięcza PiS sam pan dba o siebie, sam pan na to zarobił. Jak pan dostanie własne faktycznie pieniądze w postaci 500+ to propaganda TVPiS głosi ze dała to panu. Typowy wyborca PiS jest na prawdę głupi. W pierwszym przypadku jaki opisałem czyli zwrot podatku nie było by takiego efektu propagandy a pisowska złodziejska szarańcza nie mogła by liczyć na takie poparcie.
 • 2018-10-24 18:52 | Martin L

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  Slawczan Prowincjusz
  Panowie ale walcząc o ulepszenie warunków pracy, służby zdrowia, wsparcia socjalnego trzeba rezygnować z wolności i praw obywatelskich jak głosi PiS? Czy musimy godzić się na złodziejską szarańczę.? Nie .
  Nie trzeba rezygnować z Konstytucji, TK niezależności sądów . Demokracja nie jest celem a może być środkiem do realizacji takich celów. Czy zidiociały wyborca PiS to rozumie ? To jest tak samo jak czeka się w kolejkach do lekarzy specjalistów, bo pieniądze poszły np. na utrzymanie darmozjada Rydzyka czy synka pani Szydło, albo na utrzymanie kleru. Zidiociały wyborca PiS chyba ciężko to rozumie ze względu na niespotykane upośledzenie umysłowe.
  Warto przypomnieć w 100-letnią rocznicę niepodległości że PPS w 1918 roku wcale nie rezygnowali z niepodległości ( legiony Piłsudskiego) i zasad demokracji żeby walczyć o ośmiogodzinny dzień pracy, ubezpieczenia socjalne i emerytalne.

  Dziś PiS daję przekaz pozwól nam kraść a dostaniesz 500+, pozwól gwałcić dzieci zboczeńcom w sutannach a dostaniesz 500+
 • 2018-10-25 08:35 | Prowincjusz

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  @Martin L

  Bezrobotnych darmozjadów w pana rozumieniu jest jeden góra dwa procenty, i na nikogo nie głosują bo ich jedyne zmartwienie w niedzielę do znaleźć działający sklep monopolowy.
  Czy 33% społeczeństwa / wyborców to idioci, etc. pewnie nie. Nie wszyscy mieli szczęście mieszkać w dużym mieście, solidnie się wykształcić, dobrze zarabiać. Wartościową prasę i ogólnie dłuższe teksty czyta jeden procent ludności. Wiadomości w TV ogląda 30% dla reszty to niezrozumiały bełkot. Ale czy to automatycznie czyni z nich ludzi upośledzonych umysłowo. Czasami mam wrażenie, że jest dokładnie odwrotnie.
 • 2018-10-25 20:18 | Martin L

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  Prowincjusz
  Czy 120 tys, kobiet niepracujących to dużo czy mało? Czy osoby nie podejmujące legalnej pracy z powodu 500+ to dużo czy mało? O tym proszę pomyśleć jak pan będzie czekał w kolejce do lekarza specjalisty.

  "Czy 33% społeczeństwa / wyborców to idioci, etc. pewnie nie." Oczywiście ze tak
  Przypominam słowa dzisiejszego propagandzisty TVPiS Kurskiego "ciemny lud to kupi". To on uważa elektorat PiS za idiotów i ja się z tym tylko zgadzam.

  Wystarczy takimi ludźmi dobrze manipulować. Robi to lat Rydzyk robił to Morawski jako bankier ( niedawne taśmy wykorzystał reklamę z Chuck Norris i nazwał Polaków Idiotami). Choćby dalej Skoki gdzie działacze PiS wyłudzili kredyty które nie mogli spłacić a" ciemny lud" im to sfinansował . Choćby Macierewicz i jego idiotyczne teorie smoleńskie. Lista takich idiotyzmów głoszonych przez PiS jest na prawdę długa.

  Być oszukanym raz drugi to się zdarza każdemu ale inteligentny człowiek się z tego pouczy a wykształcenie akurat nie ma z tym nic wspólnego idiota nie pouczy się nigdy .
  Jak nazwać kogoś kto za każdym razem daję się oszukać? Idiota . 33% społeczeństwa przyznaję się do idiotyzmu i upośledzenia umysłowego.
 • 2018-10-26 00:48 | Slawczan

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  @2018-10-24 18:52 | Martin L
  Panie Martinie prezentuje Pan bardzo ,,zero-jedynkową" wizję całej sytuacji. To nie jest tak, że ludzie są debilami z natury, owszem jest ich pewien odsetek ale nie 33% procent populacji. Popełnia Pan typowy dla liberałów błąd - nie przyjmując do wiadomości, że może być inny niż liberalny model interpretacji ,,sukcesu transformacji" po 1989r. PiS (co jest zabawne w kontekście nieomal modelowego uwłaszczenia nomenklaturowego swojego przywódcy) zwyczajnie ten nie-liberalny resentyment zagospodarował. Dla ogromnych rzesz mieszkańców Polski ,,B" czy jak ją zwał- wiejsko-małomiasteczkowej, prowincjonalnej ale też robotniczej ,,sukces transformacji" był OLBRZYMIĄ TRAUMĄ. Lękiem przed BEZROBOCIEM, abdykacją państwa z jego KODEKSEm PRACY, lękiem przed deklasacją, utratą mieszkania (to jest zapis lęków moich rodziców z lat dziewięćdziesiątych i początkowych dwutysięcznych). To nie przypadek, że PiS cieszy się największym poparciem wśród ludzi 50+ i 20+. To jest pokolenie ,,resentymentu" (piszę pokolenie bo ci ,,młodzi za PiS lub Kukiz" to dzieci które dziedziczą resentyment po rodzicach). Cieszą się strąceniem z piedestału tych mądrackich panów profesorów co to tłumaczyli, że ,,płace nie mogą wzrosnąć pomimo wzrostu kosztów życia bo to by było niekorzystne dla gospodarki", tych ,,polityków co od zawsze są" (ci z PiSu nie podlegają tej regule bo są bez znaczenia - decyduje On, dlatego Rysio Czarnecki jest bez znaczenia) tym sedziom co to samym sobie chcieli podlegać..... PIS OKAZAŁ SIĘ TĄ PARTIĄ KTÓRA jako jedyna skuteczniePOKAZAŁA TE WIELKIE NA POHYBEL LISOM, BALCEROWICZOM i nie wiem komu jeszcze. Dorzucili poięć stówek jeszcze...
  Liberałowie popełnili błąd uznając, że polskiej underclass nic się nie należy. Nie Panie Martinie...to nie są owe wyimaginowane darmozjady na socjalu*. To są ludzie pracujacy cały miesiąc (świątek piątek, bez chorowania!!!) za dwa tysiące na rękę (najczęściej w wersji najniższa krajowa+ reszta pod stołem), urlop w wymiarze ile ,,pan" pozwoli. To Polska ,,B". Sam bym nie uwierzył, że taka pańszczyźniana Burkina Faso egzystuje na ogromnych obszarach Polski gdybym zrządzeniem losu w niej nie zamieszkał. Moi przyjaciele mieszkający w mieście które w ostanią niedzielę w pełni potwierdziło swoją europejskość uważają, że powtarzam tylko tezy pisowskiej propagandy ,,Polski w ruinie". Dodajmy do tego wpływy kleru katolickiego i co mamy? Mamy...PiS!!! A przecie,z polscy liberałowie nie byli nawet LIBERAŁAMI! Ich liebralizm był tylko liberalizmem gospodarczym i to rozumianym jako wolność nieograniczonego wyzysku świata pracy jak i darwinizmu społecznego. Nic z wolnościowej agendy liberalizmu nam nie skapnęło nawet...Liberałowie z lubością wydali eksploatowaną ludożerkę na pastwę kleru katolckiego. Ktos w końcu opium musiał podawać...Dziś organizm jest mega zatruty...
  Celowo pomijam LEWICĘ. To słowo na ,,L" było przez dominującą narrację neoliberalną (darwinizm ekonomiczny + religiancki konserwatyzm) było zohydzne na wszelakie sposoby 0d zbrodni Lenina aż do zbrodni Pol Pota (Hitler też był lewakiem!!!!). Co najwyżej lewica mogła być siedliskiem miłośników dziwactw seksualnych (nawet sympatyczne to) albo ,,pragmatyczna". Modelowym przykładem takiej lewicy było SLD dzięki któremu słowo na literę ,,L" jasno kojarzy się z oszustwem...
  * by być darmozjadem na socjalu trzeba mieć spore KWALIFIKACJE co jak każde kwalifikacje nie jest każdemu dostępne.
 • 2018-10-26 01:10 | poznan56

  Nieobiektywny artykul

  Czy autor zapomnial o "zbojeckiej" polityce PO w latach 2007-2015? I kto tu posluguje sie policja? Przeciez to policja p. Tuska strzelala nabojami gumowymi do gornikow.. A najscie na redakcje "Wprost"? Tego typu dziennikarstwo podpada pod kategorie "fake news".
 • 2018-10-26 21:55 | Prowincjusz

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  Nawet trudno się dziwić, że osoby które spotkały pana @Martin L głosowali na Prawych i Sprawiedliwych. Skoro przez oświeconych liberałów głosicieli przewag Platformy Obywatelskiej traktowani są jak idioci, upośledzeni umysłowo, szarańczę itp. właściwie nie mają wyboru.

  A jeśli za 500+ ich dzieci będą mogły pierwszy raz w życiu jechać na wycieczkę szkolną, zobaczyć morze, i pójść do szkoły w nowych butach i kurtce nie z lumpeksu to ich poparcie dla ( z offu również gardzących nimi ) obecnie rządzących będzie dozgonne.

  Troszkę empatii dla słabszych, tego brakuje opozycji.

  Życzę zdrowia. Pobyt w placówkach służby zdrowia może być niezdrowy dla zdrowia psychicznego.
 • 2018-10-26 22:45 | Martin L

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  2018-10-26 00:48 | Slawczan
  Pozwolę sobie dokończyć wcześniejszą myśl.
  Napisał pan tak jak che głosić pisowska propaganda tak jak by okres transformacji dotknął tylko 33% społeczeństwa Dotknęło to 99% społeczeństwa i tych których nazywa pan dzisiaj liberałami . Praktycznie nie ma nikogo kogo by to nie dotyczyło.
  Przypominają się słowa Piłsudskiego z okazji 100- letniego odzyskania niepodległości pozwolę sobie zacytować.

  "Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska."

  Elektorat PiS nie kiwnie nawet palcem by zmienić swój los ,to pasożyty czekające tylko jak ktoś za nich coś zrobi w myśl słów pochodzących z minionej epoki "czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należny " nie na darmo się one wzięły.
  Nawet wyzyskiwany chłop pańszczyźniany umiał zadbać o swój interes.
 • 2018-10-29 13:06 | Martin L

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  Prowincjusz
  Panie szanowny ludzie którzy glosują na PO nie są jakoś bogaci są tylko bardziej pracowici a co osoby niepełnosprawne na nimi nikt się nie pochylił PiS się publicznie ich wyśmiał za rządów PO z nimi rozmawiano, Przypominam ze osoba niepełnosprawna wymagająca stałej opieki ma 800 PLN. Przypominam protest osób niepełnosprawnych. Nie pochyla się nad nimi tylko ślepi idioci w to jeszcze wierzą dba o ludzi żyjących w nędzy.
  przecież te 500+ zawdzięczają Tuskowi i PO nawet Balcerowiczowi a nie PiS jest takie przysłowie które mówi i z "próżnego Salomon nie naleje" Ci pierwsi to wypracowali ale czy to umie zrozumieć idiota?

  Pan Slawan pisze np o dzikim kapitalizmie i wyzyskaniu. dobrze To dlaczego i wyborcy PiS wybierają na swoich radnych ludzi którzy posiadają w firmy i gnębią pracowników i mówią ze to wina Tuskai i wygrywają. Nazywam to po imieniu zidioceniem .Nie można wybierać swojego szefa który mało płaci bo jest na liście radnych PiS to bardzo zamożni ludzie którzy dorobili się często na niewolniczej pracy. Największe poruszanie kodeksu pracy mieli pracodawcy związani z PiSem. Miałem okazję się tym zajmować. Nie mogę zrozumieć jak ktoś jest wyzyskiwany przez pracodawcę głosuję na swojego oprawcę bo jest w PiS i wybiera na swojego radnego Jak tacy ludzie maja dbać o ubogich niepełnosprawnych ludzi. ,Wyśmiali niepełnosprawnych , czyste oszustwo na liście PO się nie dostana, ale w PiSie wiedzą że idioci tego nie zauważa.
  To nie jest jakaś tajemnica że radni PiS to kapitaliści jak pisze pan Sławczan. Jeśli wyborcy PiS tego nie widzą nazywam po imieniu idioceniem.
  Największą wina liberałów, lewicy było i jest to ze traktowali Polaków jako naród inteligenty a PiS swoimi debilnymi teoriami sam się skompromituje. Nie założyli do do 33% trzeba mówić jak do dzieci.
 • 2018-10-29 15:51 | Slawczan

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  @2018-10-26 22:45 | Martin L
  ,,pisowska propaganda tak jak by okres transformacji dotknął tylko 33% społeczeństwa Dotknęło to 99% społeczeństwa". Pełna zgoda - co do powszechności ale nie co do skutków. Jeden został właścicielem firmy którą zarządzał (takim typem jest np. J. Kaczyński) albo miał szczęście mieszkać w dużym mieście i znać troche angielski albo mieć kontakty z b. ustroju i też odniósł relatywny sukces. A ktoś inny został trwale bezrobotnym topiącym swą beznadzieję w alkoholu bo w jego okolicy NIE POZOSTAŁo NIC. łącznie z tym, że zlikwidowano mu kolej i PKS tak, że nawet do roboty w odległym miejscu nie było jak dojechać bez samochodu. Tak - powinien wtedy założyć swój biznes - tylko byłby jego klientem? Tacy ,,biznesmeni" jak on sam?
 • 2018-10-29 15:53 | Slawczan

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  @2018-10-29 13:06 | Martin L
  Straszna nienawiść klasowa przez Pana przemawia. Zapewne obawia się Pan wzrostu kosztów ogrodzenia Pana osiedla, za którym Pan się chroni przed wzmiankowanymi przez Pana PASOŻYTAMI I DARMOZJADAMI.
 • 2018-10-29 18:33 | Martin L

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  ,018-10-26 21:55 | Prowincjusz
  "...jeśli za 500+ ich dzieci będą mogły pierwszy raz w życiu jechać na wycieczkę szkolną, zobaczyć morze"
  Te 500+ odbywa się kosztem pracy pielęgniarek, młodych lekarzy ich nam zabraknie za parę lat i trzeba będzie płacić 100% za służbę zdrowia . Nie widzi pan zagrożenia .Uważa pan to za sprawiedliwe że z pańskiej pracy a nie własnej pojedzie ktoś nad morze.
  Liberałowie mówią o kwocie wolnej od podatku proste. np. na dzieci. W Czechach jest zwrot podatku na każde dziecko, jeśli niskie dochody, to dopłaca a nie powoduje że ktoś żyje na socjalu z 500+ ..
 • 2018-10-29 20:52 | Prowincjusz

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  W Polsce jest 30 milionów wyborców, z tej gromadki na wybory uczęszcza 16 milionów, reszta 14 milionów jest całkowicie pasywna bez względu na to jak ostre są podziały polityczne.

  Efekt książeczki wskazuje, że 1,4 miliona głosujących traktuje obecność w lokalu wyborczym jako dosłownie obowiązek obywatelski i stawiają krzyżyk na stronie pierwszej / pozycji pierwszej ewentualnie według innego równie absurdalnego klucza.

  Poparcie dla Prawych i Sprawiedliwych wyniosło ponad 34% czyli 5,6 miliona obywateli. Spora rzesza. Zgodnie z danymi sondażowymi były to głównie osoby starsze, słabiej wykształcone i zamieszkujące mniejsze miejscowości i wsie w południowo - wschodnich regionach naszej ojczyzny.

  Aby odnieść sukces wyborczy należy przekonać z tej grupy dwa miliony osób, że droga w którą kieruje Polskę jej Najwybitniejszy Obywatel, Słoneczko Beskidów, Patron Mierzei Wiślanej itd. itp. jest delikatnie mówiąc błędna.
  Wydaje się, że obrażanie en gros całej tej grupy raczej tego nie zmieni.

  Szczęśliwie poza panem Slawczanem, mną i programem komputerowym " Moderator" (uczulonym na kilka słów bez zrozumienie kontekstu ) nikt tego nie czyta.

  Otumanianie ludzi, polaryzowanie poglądów, nacjonalizm to zresztą choroby pożerające jak rak całą cywilizację zachodnią.
 • 2018-10-30 14:40 | Slawczan

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  @2018-10-29 18:33 | Martin L
  Panie Martinie proszę mi pokazać kto wyżyje w tym kraju przez miesiąc, mając dziecko, za 500zł?
  Pamietam skomlenie zatrudniających, że ,,ludziom odechciało się pracować z powodu 500+'. To ja się pytam jak mało trzeba zarabiac by dostawszy 500zł albo nawet (a niech tam!) 1000 porzucić pracę? Bo w moim budżecie te 500zł owszem jest (i to jest miłe) ale niewiele waży.
  Wiem jednak, że bardzo dużej ilości ciężko pracujących osób (w mojej okolicy) (wiem - wiem to roszczeniowe pasozyty i darmozjady) te pięć stów WAŻĄ mnóstwo. Co nie skłoniło ich bynajmniej do porzucenia pracy. Zaznaczę ponownie: NIE ZNAM NIKOGO KTO BY ZYŁ ZE SOCJALU albo chociaż porzucił robotę...
 • 2018-10-30 14:41 | Slawczan

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  @2018-10-29 18:33 | Martin L
  Skrobnąłem Panu potężny post z odpowiedzią na Pana wypełniony wrogością klasową posta ale zjadła go moderacja (był bez inwektyw...)
 • 2018-10-30 15:49 | Martin L

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  2018-10-29 15:53 | Slawczan
  Mam dziwne wrażenie że pan pisze nieco z słusznie minionej epoki. Podawałem przykład przeciętnej rodziny z dwojgiem dzieci którzy płacą zaliczkę na podatek jakie 500 PLN czyli otrzymają tzw. . 500+ czyli faktycznie zwrot z podatku tak jak chcą liberałowie w postaci kwoty wolnej od podatku. PiS skontrował system ze tą samą rodzinę obciążył podatkami na kogoś kto nie pracuję, ba nawet młodych ludzi chcących założyć rodzinę a decydują się na pierwsze dziecko. W Polsce takich szans nie ma nikt kto uczciwie pracuję bo najłatwiej obciążyć podatkami ludzi ciężko pracujących a nie bogatych. Ktoś musi robić na tych co nie pracują. Uważa pan że z pensji nauczyciela czy pielęgniarki można na takim osiedlu kiedykolwiek zamieszkać ?

  2018-10-29 15:51 | Slawczan
  Uważa pan że topienie smutków w alkoholu jest usprawiedliwieniem? Ja to nazywam po imieniu patologia. Tych ludzi dziwnym trafem stać na alkohol, papierosy a nie stać na znalezienie pracy i próby odwrócenia swojego losu. . Wielu ludzi było bezrobotnych i tego nie robiło myślało o przyszłości swojej i swojej rodziny rodziny. i dzisiaj pan takimi ludźmi pogardza? Jak to robi propaganda PiS że mimo ogromnych trudności z tego wyszli. Ci ludzie mają czuć się winni że nie byli alkoholikami ?
 • 2018-10-30 19:45 | Prowincjusz

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  Sprawiedliwość. Tak. Ludzie są wybitnie różnie wyposażeni przez naturę / siłę wyższą. I faktycznie uważam za sprawiedliwe by jednostki mające ponadprzeciętne zdolności gromadzenia walorów materialnych, dzielili swój sukces z rzeszami tych mniej hojnie obdarzonych.

  Złośliwość losu polega na tym, że ci najbogatsi, są w proporcji do swego majątku wyjątkowo chciwi. Pewnie zresztą są to cechy skorelowane. Ta więc obowiązek wspierani ubogich poprzez politykę społeczną spada na umiarkowanie zamożnych, którzy nie zostaną rezydentami, czy posiadaczami kont na Kajmanach.

  Jeśli biedne dziecko, biednych rodziców choćby głosujących na Prawych i Sprawiedliwych pojedzie nad morze i będzie zachwycone jak moje dzieci, nie tylko uznam to za sprawiedliwe ale będę dumny, że pieniądze z płaconych podatków są w ten sposób wydawane.

  Narzędzie zwane 500+ nie jest rzecz jasna pomyślane by wydatnie wspierać prokreacje czy pomagać biednym. Służy przywiązaniu wyborców do partii Wielkiego Polaka. Ale przez wiele ostatnich lat nad wykluczonymi nikt się nie pochylił i teraz jest już odrobinę za późno by zrobić to lepiej. Platforma Obywatelska miała osiem lat w tym kilka z własnym prezydentem. I niezamożni ludzie mają słuszny żal za pomijanie ich potrzeb.

  Problemy osób niepełnosprawnych czy służb medycznych, zdiagnozowane jako elektorat niewart uwagi, są przez rządzących spychane i pomijane. To paskudne ale kasę mają tylko jedną i cała idzie na sukces w wyborach parlamentarnych 2019.
  Ofiar jest więcej, wystarczy by okazało się, że źle głosują i po kasie. Poprzednio było podobnie tylko beneficjentami były inne grupy społeczne.
 • 2018-10-31 15:57 | Slawczan

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  @2018-10-30 15:49 | Martin L
  Pan ewidentnie krąży wokół tego co chcę powiedzieć udając, że nie rozumie, choć intuicja podpowiada mi, że doskonale wie Pan co chcę powiedzieć. Topi więc Pan moje argumenty, że są ,,ze słusznie minionej epoki". Sam Pan tkwi w ukochanych przez liberalny populizm kliszach. Problem w tym, że liberalizm z przedrostkiem ,,neo" zbankrutował w 2008r i nawet jego arcykapłani Greenspan i Sachs uznali błędność swoich poglądów. Jeden człowiek tkwi zaś w twierdzy swojej nieomylności a nazwisko jego Balcerowicz. To nic, że on ,,swoje" recepty skomponował wg. poleceń pp. Sachsa (tak - tego Sachsa, który dziś kwestionuje swoje poglądy) i Liptona. Dlaczego piszę liberalny populizm* - dlatego, że porusza się Pan w obszarze pewnych pojęć, które (neo)liberałowie niezmiennie suflowali: pomoc społeczna=pasożyty, wiadomo: progresja podatkowa to prześladowanie ,,twórców miejsc pracy" bo tylko ,,kwota wolna od podatku+ulga", zapewne dorzuca Pan do tego ,,prywatne jest zawsze lepsze niż państwowe", zna Pan zapewne także datę bankructwa ZUSu i pomstuje na ,,kradzież składek z OFE przez Tuska".
  To, że ktoś ocenia, że praca za 2tyś zł na rękę mu się nie opłaca to objaw jego skrajnego lenistwa a niechęć do wyprowadzki z rodzinnego miasta (np. ma tam dom) to objaw wyuczonego nieudacznictwa. Nie dostrzega Pan, że neoliberalizm zawsze ma ogromne koszty uboczne: skądś musi się wziąć bogactwo tej garstki czyli ktoś musi zbiednieć. Latami tych biedniejących neoliberałowie oszukiwali, że im też w końcu ,,skapnie" (ideologia ,,tickling down") a doraźnie niech wezmą kredyt...A underclass czekała, czekała i nie kapało. Za to w inną stronę - WYPŁYWAŁO. Na Kajmany, do Monaco, na Bermudy.
  Znowu: by burzącą underclass nieco znieczulić (koniec z kredytowaniem, socjal obciąć albo zorganizować tak by było on tylko dla zawodowych...pasożytów?) zaczęto niebezpieczną grę - z nacjonalizmem, ksenofobią etc. Czy w wyniku ulg Trumpa wróciły przyzwoicie płatne miejsca pracy do USA? bynajmniej ale biedniejący mieszkańcy MidWestu i Pasa Biblijnego mogą zawsze znaleźć ukojenie w budowie muru na granicy z Meksykiem, nienawiści do liberałów (obyczajowych!!!) albo maniactwach religijnych. U nas ekwiwalentem tego jest prymitywnie rozumiany plemienny patriotyzm, nienawiść do Unii i ,,lewactwa".
  * wiem - to może wydawać się dziwnym pojęciem - ,,liberalny populizm" no bo populizm może być tylko lewicowy nieprawdaż bądź prawicowy bo przecież liberalizm gospodarczy jest najsłuszniejszy, najracjonalniejszy etc. Niczym się coś takiego nie różni od semantycznych uzurpacji dokonywanych przez np. PiS - tylko PiS wie co jest najsłuszniejsze dla Ojczyzny, najbardziej ją kocha itd. Skrajnym przypadkiem (neo)liberalnego populizmu jest na Krul internetów czy Janusz Korwin-Mikke. Podobnych uzurpacji dokonywali bolszewicy uznając, że oni sa najlogiczniejszym ukoronowaniem dziejów
 • 2018-11-02 20:03 | Prowincjusz

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  Słowem procesy opisane w Kapitale XXI pana Piketty'ego polegające na gromadzeniu coraz większej części majątku światowego przez bardzo wąską elitę finansową.
  Ciekawe, że ci najbogatsi ciągle są w stanie przekonać wielkie rzesze ludności, że prawdziwe problemy leżą gdzie indziej.
  Jak niezamożni mogą głosować na Trumpa czy Bireckiego będących po drugiej stronie barykady finansowej.
  Ciekawe spojrzenie na Prawych i Sprawiedliwych jako na partię bogaczy. I możliwe, że nawet słuszne oni mają swoich po wszystkich stronach, groszowa jałmużna dla społeczeństwa by tylko niedomagano się faktycznie istotnych reform finansowych w postaci podatku od majątku.
 • 2018-11-06 12:47 | Slawczan

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  @2018-11-02 20:03 | Prowincjusz
  PiS jest w swej praktyce de facto partią o charakterze faszystowskim: wodzostwo, odwoływanie się do pojmowanej plemiennie wspólnoty narodowej, jedyna obowiązująca ideologia (w tym wypadku katolicyzm) i polityka socjalna. Ale jest to polityka socjalna traktowana jako coś wynikłego z ideologii, przekonań czy nakazu etycznego, tylko jest to ŁAPÓWKA, która ma zapewnić poparcie społeczeństwa dla agresywnego nacjonalizmu i jego depozytariusza czyli partii.
  Tym się właśnie różni faszyzm od lewicy. Nawet jeżeli partia faszystowska prowadzi politykę socjalną
 • 2018-11-06 18:34 | Prowincjusz

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  Z tą ideologią to pan przesadził. Ich katolicyzm to tylko wydmuszka, pod powierzchnią maszerują w drugą stronę. Odrzucą maskę religijności jak tylko okaże się zbędna, co przy galopującym upadku autorytetu hierarchii kościoła katolickiego i wymieraniu praktykującego starszego elektoratu nastąpi lada moment.

  Chciałbym zobaczyć minę Rydzyka i towarzyszy jak Genialny Strateg przyśle im czarną polewkę.

  Niestety nie jest to wniosek pozytywny. Kościół katolicki tak nielubiany przez licznych forumowiczów trzyma Prawych i Sprawiedliwych w pewnych ryzach. Jak te okowy pękną faktycznie zostanie czysty szowinizm by nie powtarzać słowa na f.
 • 2018-11-08 11:41 | Slawczan

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  @2018-11-06 18:34 | Prowincjusz
  Panie Prowincjuszu - wydmuszka czy nie wydmuszka ale władzę utrzymywac pomaga. Przypominam, (bazuję na artykule z GW czy Polityki), że w Chinach - komunistycznych - czytanie Marksa przez nie właściwych ludzi jest tępione.
  Ów geniusz nie ośmieli się podać żadnemu księdzu polewki a szczególnie temu z Torunia bo amputowałby sobie jedną z nóg. Pakt zawarty na truchle brata jest wydajny i jeżeli polski kler nie zostanie spacyfikowany przez papieża Franciszka to utrzyma się.
  ,,Kościół katolicki (...) trzyma Prawych i Sprawiedliwych w pewnych ryzach" - otóż chyba jest na odwrót. To jego poparcie albo co najmniej wymowne milczenie wskazuje, że jest WSPÓŁWINNYM łamania Konstytucji. Prędzej Kościół porzuci PiS jako projekt już niewydajny politycznie. Zapewne odbędzie się to wg. sprawdzonego scenariusza - wyślą jakiegoś ,,otwartego biskupa" (otwarty biskup - oksymoron) i ten wyświadczy ,,dobre usługi" - za co następcy PiS chętnie zapłacą. Zresztą następcy PiSu, którzy będą musieli uporządkować instytucjonalny chlew z radością przyjmą ,,spokój" na tym froncie.
  Reasumując: gdyby nie wsparcie kleru katolickiego ,,dobra zmiana" i jej ekscesy nie byłyby możliwe więc mówienie o jego roli moderującej wydaje się mi się co najmniej naiwnością
 • 2018-11-08 18:49 | Prowincjusz

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  Faktycznie troszkę przesadziłem, pan Kaczyński na ostatnich zdjęciach wygląda jak pensjonariusz DPS-u.
  Normalnie wstyd mi się zrobiło, że obrabiam tego starszego wyraźnie zmęczonego człowieka.
  Z drugiej strony powinien jak Lucius Cornelius Sulla wiedzieć kiedy odejść na zasłużoną emeryturę. Krym przecież jest ponownie rosyjski.

  Do rzeczy. Faktycznie to inny funkcjonariusz formacji powstałej po upadku Prawych i Sprawiedliwych dokona zerwania z dławiącą ich nienawistną ekspresję kościołem katolickim.

  Zgadzam się, że kler chętnie przejdzie pod opiekuńcze skrzydła formacji bardziej centrowej. Tylko co to będzie za kler. W mojej diecezji uczy się sześciu kleryków na 450 tysięcy ludzi. Na wszystkich rocznikach. Co gorsza młodzi ludzie tak stronią od kościoła, że może ich starczyć.

  UE powinna prowadzić jakieś środki zaradcze, duchowny to zawód wymierający szybciej niż tygrys.

  A jeszcze ten Marks. To przecież podręcznik jak wprowadzić drapieżny XIX wieczny kapitalizm brytyjski w Chinach. Czytają go na wspak.
  Jak Pismo Święte politycy Prawych i Sprawiedliwych.
 • 2018-11-09 16:21 | Slawczan

  Re:I Kaczyński, i Schetyna mają o czym myśleć po wyborach

  @2018-11-08 18:49 | Prowincjusz
  Ostatnie 2 akapity - bardzo smaczne...
  Zawsze pamiętam, że Kuroń i Michnik zostali tak surowo potraktowani przez PZPR właśnie dlatego, że zaatakowali bolszewików od LEWEJ strony, wskazując na sprzeniewierzenie się aparatczyków PZPR ideom marksizmu.