Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Euforia w sztabie Koalicji Obywatelskiej w Warszawie

(5)
Jeżeli oficjalne wyniki wyborów potwierdzą dane podawane przez badanie exit poll, będzie to duży sukces opozycji.
 • 2018-10-22 21:31 | stok

  Euforia w sztabie Koalicji Obywatelskiej w Warszawie

  W przegranych wyborach do sejmu PO miała 24,1%, Nowoczesna - 7,6% a prowadzona przez Nowacką Zjednoczona Lewica - 7,55%. Razem: 39,25%.
  Teraz KO ma 26,7% a SLD - 6,6%. Razem: 33,3%
  Spadek o 5,95%.
  Jeśli tendencja się utrzyma, PO będzie tam, gdzie teraz jest Unia Wolności
 • 2018-10-24 11:29 | satrustequi

  Re:Euforia w sztabie Koalicji Obywatelskiej w Warszawie

  Powodem euforii był przede wszystkim imponujący sukces PO w Warszawie! Ludzka reakcja na dużą przyjemną niespodziankę (brak drugiej rundy).


  Jeśli by zaś dotyczył wyniku w sejmikach - zachowanie stanu posiadania z 2014r. - to świadczyłby o niskiej bazie oczekiwań zebranych - o obawach że może nastąpić kontynuacja spadków poparcia dla PO. Spadek nie nastąpił, co imho obiektywnie jest sukcesem partii, choć oczywiście skromnym, zważywszy na dużo większe - zwycięskie - nadzieje elektoratu.


  Do wyniku w sejmikach nawiązuje główny komunikat partii w tych dniach - przed nami długi marsz (prawdopodobnie dłuższy niż rok). Do odzyskania władzy w Polsce.
 • 2018-10-24 11:39 | satrustequi

  Re:Euforia w sztabie Koalicji Obywatelskiej w Warszawie

  Jak na ogół, to PiS rozdawał karty w Warszawie negatywnie dla siebie, w kraju pozytywnie - a nie jakieś szczególne mocne strony PO i jej kampanii. Wartościowi kandydaci lewicy jak Jan Śpiewak 3% przepadli bo głosowanie było negatywne, antypisowskie, nie doceniające i nie zwracające w ogóle uwagi na innych ciekawych ludzi. Wokół Śpiewaka byli fajni młodzi ludzie kandydujący do rady miasta etc. którzy dobrze przysłużyliby się społeczeństwu, gdyby dano im szansę.
 • 2018-10-24 12:20 | satrustequi

  Re:Euforia w sztabie Koalicji Obywatelskiej w Warszawie

  "śnię na pościeli z gazet
  przykrywam się plakatem
  zapowiadającym ostateczne zwycięstwo"

  - wysłuchałem w radiowej dwójce, czytał Zbigniew Zapasiewicz

  fragment pochodzi z tomu "Raport z oblężonego miasta"... ...
 • 2018-10-24 16:11 | satrustequi

  Re:Euforia w sztabie Koalicji Obywatelskiej w Warszawie

  Niestety ale politycy PO wypowiadający się w mediach po wyborach mają tak mało kontaktu z rzeczywistością i w ogóle kultury, że od razu od tego momentu notowania partii...

  "Pyrrusowym zwycięstwem" to już bardziej niż wygrana PiS w sejmikach:)) jest to "wzięcie Warszawy" w pierwszej zamiast drugiej rundzie - trochę empatii pozwoli każdemu wyobrazić sobie efekt podziału, tak?