Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska religijność w kryzysie

(6)
Czy Polska wkracza właśnie na drogę zachodnich świeckich społeczeństw?
 • 2018-10-24 09:20 | bacz14

  od wielu lat

  powtarzam, że KK przeżywa swój "łabędzi śpiew", to są jego ostatnie "podrygi" jako hegemona w sferze moralno-światopoglądowej. Potrzeba dwóch pokoleń, żeby zmalała, do kilkuprocentowego minimum, grupa "zaczadzona" kato-komuną, a więc jeszcze ok. 10-12 lat.
 • 2018-10-25 17:20 | Aspiryna

  Re:Polska religijność w kryzysie

  Polska religijnosc to, od dawna, glownie religijnosc na pokaz. Prawdziwy problem to olbrzymi wplyw jaki kosciol katolicki ma w Polsce na (prawie wszystkich) politykow...
 • 2018-10-26 21:34 | Prowincjusz

  Re:Polska religijność w kryzysie

  Ten artykuł powinien w trybie pilnym być przekazany wszystkim polskim biskupom, i wszystkim którym dobro kościoła leży na sercu. Celna diagnoza, jeśli zastosujemy środki zaradcze, może nie skończymy jak Holandia czy Czechy, jeśli obecny kurs się utrzyma za kilkanaście lat katolicyzm będzie tylko zgrzebnym folklorem.
 • 2018-10-28 05:16 | Edvin

  Re:Polska religijność w kryzysie

  Nie ma Ciebie
  w twoim domu
  tylu tam teraz
  kupców i żołnierzy
  odmierzają zapłatę i karę
  rzucili już kości
  o szatę
  przechodzę
  obok nich
  a oni mnie nie widzą
  * * *
  czekam Twego
  znaku
  by rozegnać
  to tałatajstwo
 • 2018-10-28 14:29 | HenryBaz

  Re:Polska religijność w kryzysie

  Szanowny Panie Sierakowski . Proszę tak bardzo nie wypatrywać agonii Kościoła bo może się okazać , że szybciej swój żywot zakończy "Polityka" a wtedy nie będzie gdzie obwieścić końca Kościoła . Judasz wśród apostołów ( reprezentuje około 8% ścisłego grona ) przyczynił się nie do końca tylko do początku Kościoła . Przyzwolenie na obecność kogoś podobnego w historii Kościoła jak i dzisiaj pokazuje , że mimo wszystko Kościół żyje . Wielu przeciwników Kościoła już umarło a On trwa już 2000 lat. Pozdrawiam .
 • 2018-10-28 16:18 | jrcanonia

  Re:Polska religijność w kryzysie

  Kościól dysponuje dziesiątkami tysięcy trybun agitacyjnych - ambon, i agitatorów - proboszczów w niedziele wyboorcze i datego može dowolnie mieszać w polskim kociołku. Partie nie mogą sobie pozwolić na otwartą wojnę z biskupami. Tak jest od roku 1989, a może i jeszcze wcześniej.