Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Słupek i stępka, nowe symbole dobrej zmiany

(13)
Zniknął wkopany przez Jarosława Kaczyńskiego słupek, który miał znaczyć przekop mierzei. Rdzewieje stępka, którą uroczyście prezentował Mateusz Morawiecki. A zresztą to nawet nie jest stępka.
 • 2018-10-28 13:28 | slima11

  tyczka

  Choroba amokowa.Gdyby nie robili z ludu bożego niekumatych ,to zalali by tyczkę betonem.Ale to przekracza zdolność szarych komórek do myślenia.Boze chroń naszego zabawcę ,przed doradcami.Bo doprowadzają oni do sytuacji ,w której król jest nagi .A o d śmieszności do tragedii ,jeden krok.
 • 2018-10-28 13:49 | Jacek, NH

  Re:Słupek i stępka, nowe symbole dobrej zmiany

  Prawdopodobnie sprawa mandatu prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej skończy się w sądzie. Dotąd w takich sprawach stwierdzano wygaszenie mandatów samorządowców, mamy nadzieję, że teraz będzie tak samo
 • 2018-10-28 13:58 | zbigniew

  Re:Słupek i stępka, nowe symbole dobrej zmiany

  Slupek byl wkopanyjuz poraz trzeci, a "stepka" dopiero raz poswiecona. No i dlaczegobylo przy wkopaniu tylko trzech panow w garniturach. Moze slupek zaginal bo zabraklo czwartego, ktory by ta slupkowa stepke pod zamek na piasku poswiecil? A tak wiatr historii powial i zwial slupkostepke tam gdzie jej mmiejsce, czyli na smietnik hustorii. Pozostaje tylko miec nadzieje ze pro publico bono recydywny tyczkowbijacz tez niebawem na wyzej wymieniony trafi
 • 2018-10-29 16:48 | Aspiryna

  Re:Słupek i stępka, nowe symbole dobrej zmiany

  Czy "Jacek, NH" znowu nie otrzymal przekazu dnia z centrali PiSowskiej mafii i musi pisac cos nie na temat, by "wyrobic norme"?
 • 2018-10-29 19:41 | Prowincjusz

  Re:Słupek i stępka, nowe symbole dobrej zmiany

  Będzie eksponat jak znalazł gdy kiedyś w dalekiej przyszłości wyjdziemy z obecnej opresji i powstanie Muzeum IV Rzeczpospolitej tzw. kołtuńskiej.
 • 2018-10-30 09:20 | J.E. Baka

  Re:Słupek i stępka, nowe symbole dobrej zmiany

  Żeby tylko takie śmieszne rzeczy były symbolem tej władzy! Niestety symbolem tej władzy jest przede wszystkim walka z niezależnymi sądami i Unią Europejską oraz zasiewanie w społeczeństwie przekonania, że w zasadzie nasze członkostwo w Unii jest niepotrzebne i więcej na nim tracimy, niż zyskujemy. I to, niestety, wcześniej czy później przyniesie efekty. Do listy wymysłów PiS-u dodałbym jeszcze elektryczne samochodziki, których też nikt w Polsce nie widział (a ma być ich niedługo milion) oraz absurdalnie drogie i gigantyczne lotnisko w środku... niczego, pardon Polski.
 • 2018-10-30 11:00 | abchaz

  Re:Słupek i stępka, nowe symbole dobrej zmiany

  Nawiedziły mnie "słupkowe" skojarzenia z palami granicznymi wbijanymi przez wojów Bolesława Chrobrego nad Odrą .Historia wraca farsą.Szkoda ,ze brak Dudy Gracza który by pieknie zilustrował "słupkowanie".
 • 2018-11-12 03:01 | Patagon

  Re:Słupek i stępka, nowe symbole dobrej zmiany

  Kanal jest bardzo potrzebny, tam gdzie kwitnie handel, rozkwita rowniez przemysl i uslugi, w konsekwencji jest praca i lepsze zycie.
  CPK takze gra olbrzymia role, chocby zmieniajac podzial komunikacyjny porozbiorowej Polski. Port i lotnisko towarowo-pasazerskie akurat tam stana, gdzie optymalnie polacza nowy Szlak Bursztynowy i Via Carpatie z Via Baltica.
  W chinskiej geopolityce rownowaga odgrywa olbrzymia role, naturalnie z uwzglednieniem decydujacej roli przyszlej superpotegi. Dlatego wzmocnienie Polski jest w ich interesie jako przeciwwaga potegi przemyslowej Niemiec. Chinom na niczym innym tak nie zalezy jak niezauwazalnie przejsc do roli jedynego mocarstwa produkcyjno-przemyslowo-militarnego, czyli wrocic do pozycji jaka stracili w 19 wieku.
  Prom sie projektuje jednak pilniejsza sprawa sa korwety juz zakontraktowane, polskiej mysli technicznej. Nadto odbudowa kompetencji ludzi jakie nam odebrano likwidujac wszystkie stocznie. Gdyby rzadzil PIS to 250 statkow dla PZM zbudowano by w kraju nie w Chinach, ale takie myslenie jest obce nasladowczym umyslom liberalow rynkowych. Liberalizm i globalizm potrzebny byl USA i przyniosl on korzysci tylko krajom centrum, gdzie przemysl zaczyna obecnie powracac.
 • 2018-11-12 14:48 | Prowincjusz

  Re:Słupek i stępka, nowe symbole dobrej zmiany

  Kanał jest potrzebny dla swoich którzy muszą przy okazji tej bezcelowej inwestycji zapewnić edukacje swoim pociechom, kasę dla żon i kochanek ( w końcu to Prawi i Sprawiedliwi jurne chłopy ) i dostatnie życie na starość bo emerytury to mrzonki dla plebsu.

  Postawić port lotniczy w szczerym polu z dala od stolicy - genialne posunięcie, faktycznie wzrośnie zużycie paliw na dojazdy.

  Oczywiście i port i kanał będą imienia Genialnych Bliźniaków i to jedyny powód ich powstania.
 • 2018-11-12 14:52 | Prowincjusz

  Re:Słupek i stępka, nowe symbole dobrej zmiany

  CPK niema dostępu do morza. To się poprawi kanał przedłużymy z Elbląga i proszę już można dopłynąć kajakiem.
 • 2018-11-14 03:36 | Patagon

  Re:Słupek i stępka, nowe symbole dobrej zmiany

  Prowincjusz - nomen est omen
 • 2018-11-15 09:53 | Prowincjusz

  Re:Słupek i stępka, nowe symbole dobrej zmiany

  Jam prowincjusz z głębokiej prowincji prowincjonalnego kraju, myśl ma nielotna niegodna mierzyć się z myślą obywatela rzymskiego naszych czasów, zamieszkałego w samym sercu cywilizacji.

 • 2018-11-15 10:37 | Prowincjusz

  Re:Słupek i stępka, nowe symbole dobrej zmiany

  @Patagon to od monety czy od wiatru ? Oba dwuznaczne.