Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Już nie PGZ, a PGE będzie pompowało pieniądze w Autosan

(7)
Prezes PiS zapowiedział przejęcie fabryki autobusów w Sanoku przez PGE i rozpoczęcie tam produkcji pojazdów elektrycznych. Kiedy dwa lata temu na rozkaz Antoniego Macierewicza Autosan wchodził do PGZ, firma miała współprodukować... patrioty.
 • 2018-10-29 08:54 | scrambler

  Autobus czerwony, przez ulice mego miasta mknie...

  TEN autobus TEGO posła i w TYM trybie. W elektrycznym ma się rozumieć, czyli, że na wungiel, ale przecież polski ci on a na pewno z Polski (bo każde wiaderko prądu będzie miało certyfikat).
  Pędzi, że aż strach, "wesoły autobus gna po kocich łbach." I jak dotąd nie ma znaczenia czy czerwony, czy wesoły, bo ... "wszyscy patrzą, jakby pierwszy raz zobaczyli miasto swe" w tej jeździe na gapę.
  Otrzeźwienie przyjdzie razem z kontrolerem biletów.

  ""
 • 2018-10-29 10:14 | Slawczan

  Re:Już nie PGZ, a PGE będzie pompowało pieniądze w Autosan

  Redakcja Polityki, widzę, niestrudzenie działa na froncie przemysłu pogardy pod hasłem ,,Im gorzej tym lepiej". Miały być elementy Patriotów i ich nie ma? Tym lepiej - zakład nie będzie marnował swojego ogromnego potencjału na produkcję jakichś blaszanych pudełek gdy tymczasem pozostał ROK by na polskich drogach pojawił się obiecany milion elektrycznych samochodów. MILION - ktoś to musi wyprodukować, no bo przecież nie zrobią tego montownie włoskich czy niemieckich samochodów.
  Oby nie było jak ze słupkiem ,,przekopu mierzei wiślanej" - zniknął i nikt za rok nikomu nie wmówi, że ktoś coś miał kopać. Bo bo gdzie dowody? Słupek? jaki słupek!
  Prawdopodobnie zakład finalnie skupi się na produkcji mobilnych kropideł do skrapiania (tzw. święcenia) zgromadzeń masowych oraz opancerzonych miotaczy tłuszczu wieprzowego do powstrzymywania muslemskich hord na granicach Najjaśniejszej Pomrocznej.
 • 2018-10-29 12:39 | janadam48

  Re:Już nie PGZ, a PGE będzie pompowało pieniądze w Autosan

  To nie PGE będzie finansować a my podatnicy. Z tego projektu nic nie będzie bo kolejny misiewicz doprowadzi ten zakład do ruiny. Kolejny specjalista po szkole lansu i balansu będzie doił kasę przez kwartał potem milionowa odprawa i tak w kółko. Będzie jak w zapowiedziach premiera o elektrycznych autach, windach, mostach czy z przekopem mierzeji. To jest parodia. Komuna w czystej postaci. Przekupstwo na zasadzie prostytucji politycznej. Właśnie w TV minister Suski kolejny raz uzasadnia budowę portu lotniczego-bo bliżej do Afryki! I te głąby będą rządzić przez pięć tal tylko dlatego,że przekupili nierobów! Gratuluję!
 • 2018-10-29 16:38 | Aspiryna

  Re:Już nie PGZ, a PGE będzie pompowało pieniądze w Autosan

  Kolejny nieudaczny pomysl PiSowskiej mafii... ci ludzie nadaja sie do wyciagania pieniedzy z panstwowej kasy (i to na duza skale!), ale nigdy nie potrafili niczego zbudowac!
 • 2018-10-29 17:35 | stygman

  Re:Już nie PGZ, a PGE będzie pompowało pieniądze w Autosan

  Pis bedzie rzadzic bo 45% wyborcow nie glosuje. A co do autosanu i pge. Poprostu czekaja nas kolejne podwyzki pradu. Zgadzam sie tez z autorem ze raczej bedzie to maskowanie byle do wyborow. Moze zmontuja jeden prototyp elektryczny i na tym sie skonczy
 • 2018-10-30 19:33 | Jędrzej Fallicz

  Re:Już nie PGZ, a PGE będzie pompowało pieniądze w Autosan

  Chciałbym napisać coś mądrego, ale nie umiem, więc napiszę cokolwiek.

  eden z fanów obecnej władzy, niejaki Pietrzak Jan, miał kiedyś powiedzieć, że najlepszy będzie taki rząd, który będzie chciał źle i to też mu nie wyjdzie (aluzja do niejakiego Gierka Edwarda, który chciał dobrze i mu nie wyszło).
  No to się doczekał.
  Tylko okazuje się, że zło, które nie wyszło, wcale nie musi być dobrem. Po prostu jest innym złem.

  Autosana mi po ludzku szkoda. Najeździłem się tymi autobusami. Ale z drugiej strony, zakładając, że im dziwnym trafem wyjdzie i zaczną tłuc te miliony supernowoczesnych, elektrycznych autobusów - to do czego to doprowadzi? Że dotowany, nierentowny moloch, zapewne mający fory w "przetargach" wyprze z rynku innych polskich producentów, którzy do tego samego doszli własną pracą? Bo - zdaje się - polskie elektryczne autobusy już istnieją.
 • 2018-10-31 09:16 | azur

  Re:Już nie PGZ, a PGE będzie pompowało pieniądze w Autosan

  Ani PGZ, ani PGE tylko zwykli obywatele, bo to oni płacą podatki.