Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kto odpowiada za tydzień nienawiści w USA

(7)
Trump przeniósł proces wulgaryzacji i brutalizacji języka polityki na wyższy poziom. Słowa nie zabijają, ale stwarzają atmosferę, która sprzyja zabójcom.
 • 2018-10-30 08:27 | satrustequi

  Re:Kto odpowiada za tydzień nienawiści w USA

  Główną przyczyną jest wszechobecne pójście w "cel uświęca środki". Spierać się trzeba z elegancją, z kulturą, pamiętać żeby pochwalić oponenta za to co dobre. Tak jak w małżeństwie - jak ktoś zaczyna: "ty to zawsze coś popsujesz", to psychologowie nazywają taką komunikację toksyczną i prowadzącą do zaostrzenia konfliktu i rozpadu pożycia.
 • 2018-10-30 09:24 | satrustequi

  Re:Kto odpowiada za tydzień nienawiści w USA

  W USA i Kanadzie antysemityzm (także antykatolicyzm; paciorki jednego różańca) ma niemałą i bodaj nieznaną u nas historię.


  Słynny Uniwersytet Harvarda nakładał limity przyjęć na studentów pochodzenia żydowskiego w pierwszej połowie XX wieku. Yale również - tamtejszy dziekan dawał ścisłe instrukcje w latach 30.: przyjąć 5 Żydów, 2 Katolików włoskiego pochodzenia, i ani jednego czarnego. Kanadyjski McGill University zdjął te szokujące z dzisiejszej perspektywy limity dopiero w latach 60.


  Trump ma wnuki żydowskie - powiedziała jego poruszona rzeczniczka na konferencji prasowej w tych oraz bardziej strasznych czasach.
 • 2018-10-30 13:32 | woytek

  Re:Kto odpowiada za tydzień nienawiści w USA

  Za tydzień nienawiści odpowiadają lata pogardy elit medialnych i bankierskich dla wrażliwej na urazy równowagi etnicznej
  w państwach opartych na dominacji pieniądza. To jest główna przyczyna wszelkich rewolucji. Nie można dopuścić do dominacji tylko jednej grupy etnicznej na innymi, ale o tym zapominają elity polityczne i finansowe.
 • 2018-10-30 22:10 | Prowincjusz

  Re:Kto odpowiada za tydzień nienawiści w USA

  Naprawdę musiał mówić "ani jednego czarnego", myślałem, że było to jasne bez słów.
 • 2018-10-31 11:26 | satrustequi

  Re:Kto odpowiada za tydzień nienawiści w USA

  Prowincjusz, ponieważ uniwersytet Yale jest na północy USA, nie na południu, to właśnie - nie, nie było jasne w latach 30.
 • 2018-11-03 19:28 | żabka konająca

  Re:Kto odpowiada za tydzień nienawiści w USA

  Dobry artykuł a co ważniejsze - obiektywny.
  A teraz dobrze byłoby przyjrzeć się własnemu podwórku.
 • 2018-11-13 02:27 | Patagon

  Re:Kto odpowiada za tydzień nienawiści w USA

  2018-10-30 13:32 | woytek
  Powiedz po prostu żydzi, Panują nad mediami i finansami, nad kultura popularna tzn wyobraźnią masowa. To ich pieniądze otwierają wejście do Kongresu i Senatu. Z drugiej strony jest sporo muzułmanów ze swoim wszechobecnym antysemityzmem.Jest jakiś odłam chrześcijaństwa, największa prozydowska organizacja wspierająca Izrael, lobby jak inne lobby - strzeleckie. P Zalewski pisze ciekawie, ale ma uprzedzenia do Trumpa wiec i to strzelanie to wina Trumpa. Mamy tez zgodę państw demokratycznych na dominacje żydów w pewnych dziedzinach. Wykorzystują to co jest np naszym polskim przeciwieństwem, czyli wspierają się i pomagają sobie, Nakaz talmudyczny. Doskonale dają sobie rade wśród chrześcijan ale już wśród azjatow nie istnieją, nie dają sobie rady z azjatycka kultura. Czy ktoś słyszał jakieś niekoreańskie imię CEO na czele czeboli, albo pisarzy, naukowców czy filmowców pochodzenia żydowskiego w Japonii i Chinach?