Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy możliwy jest sojusz wyborczy „trzecich sił”?

(2)
Wybory samorządowe pokazały, że przewaga PiS nieco się zmniejszyła, ale widać, że opozycja, aby wygrać, nie obejdzie się bez dopalacza. Jest na to sposób: sojusz wyborczy „trzecich sił”, czyli PSL i SLD. Czy Władysław Kosiniak-Kamysz i Włodzimierz Czarzasty się na to zdecydują?
  • 2018-10-30 10:05 | satrustequi

    Re:Czy możliwy jest sojusz wyborczy „trzecich sił”?

    To jest kreatywne myślenie. Wspólna lista SLD i PSL w wyborach, być może za słabych żeby wejść osobno, a zarazem raczej nie nadających się do przyłączenia do PO. Imho taki alians wejdzie do Sejmu, głosami emerytów PRL-owskich w mieście i na wsi, czemu sprzyjać będzie gwóźdź programu PSL, a mianowicie zniesienie podatku dochodowego od emerytów i ich emerytur! Oczywiście jeśli ten punkt programu nie zostanie wykonany, to obie partie na zawsze sprawiedliwie znikną z krajobrazu wyborczego, ponieważ czasy nierealizowanych obietnic głównych skończyły się dzięki wiadomo komu - ratującemu zresztą w ten sposób sens demokracji.
  • 2018-10-30 11:27 | satrustequi

    Re:Czy możliwy jest sojusz wyborczy „trzecich sił”?

    W demokracjach liczą się teraz wyniki ekonomiczne, szerzej socjalne dla wyborców, a nie jakieś umizgi ideologiczne, czy raczej ataki ideologiczne na przeciwnika nie poparte pozytywnym wykonalnym programem ekonomicznym i socjalnym. Więc - jeśli nie potrafisz, nie pchaj się na afisz.