Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Orbán wyrzuca z Węgier „Uniwersytet Sorosa”

(17)
Opuszczenie kraju przez Uniwesytet Środkowoeuropejski (CEU) to kolejny krok w budowie autorytarnego reżimu nad Dunajem.
 • 2018-11-03 08:18 | Satoshi Politico

  złożoność sytuacji a uproszczenia autora

  Szykanowanie renomowanego universytetu to rzeczywiście absurdalna polityka, którą autor słusznie krytykuje. Problem w tym, że rząd Orbana podjął także pewne ważne i słuszne działania. To między innymi dzięki jego twardej polityce udało się powstrzymać napływ nielegalnych imigrantów tzw. "trasą balkanską". Prawdę powiedziawszy ten aspekt jest ważniejszy geopolitycznie. CEU przeniósł się do Wiednia. Węgry na tym straciły, ale dla CEU to nie aż tak wielki problem, bo przecież w Wiedniu "da się żyć". Z drugiej strony władze krajów Europy zach. korzystają z restrykcyjnej polityki immigracyjnej rządu Orbana, choć go głośno krytykują. Gdyby napływ nielegalnych imigrantów nie został ograniczony, to nie wykluczone, że Alternatywa dla Niemiec "zmiotłaby" rząd Merkel już w ostatnich wyborach.
 • 2018-11-03 09:05 | Jacek, NH

  Re:Orbán wyrzuca z Węgier „Uniwersytet Sorosa”

  George Soros może finansować karawanę migrantów
 • 2018-11-03 10:23 | azur

  Re:Orbán wyrzuca z Węgier „Uniwersytet Sorosa”

  Węgrzy znowu nieszczególnie wybrali, stawiając na Orbana. Lepiej się na nich nie wzorować.
 • 2018-11-03 11:13 | nokraj

  Re:Orbán wyrzuca z Węgier „Uniwersytet Sorosa”

  @Satoshi Politico

  Orban sprzedawał prawo pobytu na Węgrzech po kilkaset tysięcy euro "uchodźcom", których było na to stać. Pisała o tym prasa. Poltyka antyimigracyjna jest na pokaz i wyłącznie nakierowana na ugruntowanie poparcia dla Fideszu. Migrantów nie da się powstrzymać, choćbyś wybudował mury dookoła Europy. W takich czasach żyjemy. Oblężona twierdza się nie sprawdza. Sztucznie wywołana wojna w Syrii, wspierana przez Putina, dezinformacja, plus świadome nieprzyjmowanie biedoty muzułmańskiej z ogarniętych wojną terenów przez "bratnie" bogate muzułmańskie kraje - jak ZEA - wszystko to powoduje, że migranci w naturalny sposób grawitują w stronę Europy, bo nie maja dokąd pojść. Sa bardziej zdeterminowani, bezwględni, słabiej wykształceni, niezaszczepieni, i prędzej się rozmnażają. Skolonizują i przejmą "miękką" Europę , która nie chce kolejnej potwornej wojny, i nie chce strzelac do migrantów, bo kieruje się wartościami humanitarnymi i demokratycznymi. Sytuacja patowa, ze wskazaniem na migrantów. Swiat, jak znamy z lat 90. już nie istnieje.
 • 2018-11-03 12:40 | kaesjot

  Re:Orbán wyrzuca z Węgier „Uniwersytet Sorosa”

  Tego "renomowanego" uniwersytetu nie widać w pierwszym tysiącu rankingu szanghajskiego choć jest tam pięć innych węgierskich uczelni.
  Zatem nie ma czego żałować.
 • 2018-11-03 12:43 | Klopfer

  Re:Orbán wyrzuca z Węgier „Uniwersytet Sorosa”

  Szanowny Panie Zgut,
  a kto to właściwie jest ten cały Soros i o co mu w sumie biega?!
  Widzi Pan, takie teksty, jak ten powyższy już nie funkcjonują, no chyba że u "bezinternetowych lemingów"...
 • 2018-11-03 18:54 | woytek

  Re:Orbán wyrzuca z Węgier „Uniwersytet Sorosa”

  Orban jest wybitnie uzdolnionym politykiem europejskim , któremu wszystko można zarzucać z wyjątkiem działań niezgodnych z wolą większości wyborców. Widocznie ten uniwersytet był Węgrom niepotrzebny , więc go usunął. W Polsce mamy wiele uczelni tylko z nazwy, ale nikt nie próbuje iść dobrą ścieszką Orbana.
 • 2018-11-04 10:50 | ezi

  Re:Orbán wyrzuca z Węgier „Uniwersytet Sorosa”

  @kaesjot
  Gdy komuniści zamykali gazety po 1946 to też nie były to tytuły uznane przez świat za wybitne. Gdy zamykali albo przejmowali wydawnictwa to nie były to oficyny z noblistami. Gdy zamykali polityków, to też nie byli to tylko wybitni mężowie stanu. Zatem nie ma czego żałować.
 • 2018-11-04 14:56 | dakszysz

  Re:Orbán wyrzuca z Węgier „Uniwersytet Sorosa”

  @kaesjot

  Dlaczego pan kłamie? W rankingu szanghajskim nie ma żadnej uczelni węgierskiej.
 • 2018-11-04 15:05 | sprint

  Re:Orbán wyrzuca z Węgier „Uniwersytet Sorosa”

  Dzialalnosc Sorosa i jego Open Society to walka z narodowymi panstwami Zachodu, ktorym ten miliarder i filantrop wydal wojne. On finansuje poprzez swoje organizacje migracje do Europy, jak wynika z wielu doniesien magazynow i portali internetowych(m.in. Epochtimes, Tichyseinblick, Junge Freiheit). Nagle w Hondurasie tak bez powodu ktos zaczal na forach spolecznych zwolywac ludzi do marszu na USA. Ktos tych migrantow zebral, zaopatrzyl w zywnosc i zapewnil warunki przetrwania w czasie wielotysiecy kilometrowej wedrowki. Nie do wiary, ze caly czas ida tylko z plecakami, bez zapasow czy transportu. Komus zalezy na przeciwstawieniu sie narodowosciowej polityce Trumpa. Ogolnie swiatowej lewicy, liberalom i komunistom. I to Soros finansuje takie organizacje obce i wlasne Open Society.

  Obecnie na Balkanach w Serbii i Bosni-Herzegowinie i Chorwacji gromadza sie migranci z Grecji, chcacy przedostac sie do Niemiec, posluguja sie kartami platniczymi MasterCard wystawionych bezimiennie, tylko z podaniem na pierwszej stronie skrotu UNHCR oraz EU.Moga oni dowolnie wyciagac pieniadze za automatow. Posiadaja do tego drogie smartfony, kupuja drogie markowe ciuchy. Komus zalezy, zeby dostali sie do krajow UE i wspomaga ich finansowo. UNHCR to wiadomo, ze ONZ, ktory wlasnie probuje wcisnac panstwom zachodnim tzw. Pakt dla Migracji, czyli o niczym nie skrempowanej migracji z calego swiata do panstw UE i Ameryki Poln. Orban nie chcial wychodowac wroga na wlasnym ciele i pozbyl sie Sorosa wraz z jego organizacja, ktora przenosi sie ofiscjalnie do Berlina. Wegrzy maja dobre przeczucie. Tak jak kiedys pozbyli sie Krzyzakow, ze ,,nie baczac na gniew papieza, stracili Krzyzakow jak wesz z konierza". Tak dzis czynia z Sorosem i jego organizacja.
 • 2018-11-04 20:21 | Prowincjusz

  Re:Orbán wyrzuca z Węgier „Uniwersytet Sorosa”

  CEU uwierał pana Orbana osobiście jak cierń w bucie, mógł sobie pozwolić na wylanie krytyków to to zrobił. Ciekawym jak spojrzał by pan @woytek na podobny gest naszego Wielkiego Osieroconego Bliźniaka, gdyby wywalił redakcję Polityki do Berlina. Polakom przecież to pisemko lejące kwasy na Najlepszy Sort do niczego potrzebne nie jest.

  W/g Wikipedii, CEU nie jest uwzględnione w rankingu szanghajskim ponieważ jest szkołą podyplomową. W innych rankingach stoi dość wysoko.
 • 2018-11-04 20:50 | kaesjot

  Re:Orbán wyrzuca z Węgier „Uniwersytet Sorosa”

  @ dakszysz
  Najpierw naucz się szukać nim zarzucisz komuś kłamstwo!
  Trzeba szukać w II-giej pięćsetce - oto one
  501-600 Eotvos Lorand University [Hungary]
  501-600 University of Szeged [Hungary]
  601-700 Semmelweis University [Hungary]
  701-800 Budapest University of Technology and Economics [Hungary]
  901-1000 University of Debrecen [Hungary]


 • 2018-11-05 17:41 | Aspiryna

  Re:Orbán wyrzuca z Węgier „Uniwersytet Sorosa”

  "George Soros może finansować karawanę migrantów"

  Czy to "wujek" Trump tak ci, "Jacku NH", powiedzial?
 • 2018-11-05 17:44 | Aspiryna

  Re:Orbán wyrzuca z Węgier „Uniwersytet Sorosa”

  "Orban jest wybitnie uzdolnionym politykiem europejskim , któremu wszystko można zarzucać z wyjątkiem działań niezgodnych z wolą większości wyborców. Widocznie ten uniwersytet był Węgrom niepotrzebny , więc go usunął"

  W cywilizowanych krajach wladza nie wtraca sie do tego, czy i i jakie uniwerstety tam istnieja... ale tacy "Homo Sovieticus" (jak "woytek") widza to inaczej. Zwiazek Radziecki w pas klania sie panu!
 • 2018-11-05 17:47 | Aspiryna

  Re:Orbán wyrzuca z Węgier „Uniwersytet Sorosa”

  "Dzialalnosc Sorosa i jego Open Society to walka z narodowymi panstwami Zachodu, ktorym ten miliarder i filantrop wydal wojne. On finansuje poprzez swoje organizacje migracje do Europy, jak wynika z wielu doniesien magazynow i portali internetowych (m.in. Epochtimes, Tichyseinblick, Junge Freiheit)"

  Bardzo "wiarygodne" zrodla pan wymienil!

  P.S. Soros wszedzie, Soros w kazdej szafie. Jak nazywa sie schorzenie, na ktore pan cierpi?
 • 2018-11-05 18:17 | &

  Re:Orbán wyrzuca z Węgier „Uniwersytet Sorosa”

  I bardzo dobrze. Ten "uniwersytet" Sorosa to tak jak uniwersytety Rydzyka. Soros byl zlodziejem, ukradl milionowe kwoty ludnosci wegierskiej, uciekl do USA gdzie przyjmuje sie wszystkich bandytow i teraz finansuje karawany emigrantow, przewroty w innych krajach, manifestacje...
 • 2018-11-06 23:48 | Aspiryna

  Re:Orbán wyrzuca z Węgier „Uniwersytet Sorosa”

  "Soros byl zlodziejem, ukradl milionowe kwoty ludnosci wegierskiej, uciekl do USA gdzie przyjmuje sie wszystkich bandytow i teraz finansuje karawany emigrantow, przewroty w innych krajach, manifestacje... "

  Co za mocne slowa! Soros wyjechal z Wegier w wieku lat 17 i z jedna walizka w reku. Kiedy wiec zdazyl ukrasc "milionowe kwoty ludnosci wegierskiej"? Moze poda pan jakies dowody, a przynajmniej jakies zrodla?

  P.S. Nawet jezeli kogos sie krytykuje to nalezy zachowac pewne minimum przyzwoitosci, a pan/pani "&amp" za grosz zadnej przyzwoitosci nie posiada... niestety!