Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Molestowanie seksualne: dlaczego kobiety milczą przez lata?

(2)
Chcą zwrócić na siebie uwagę, zależy im na sowitym odszkodowaniu albo powrocie do mężczyzny, którego oskarżają. To obiegowe opinie o kobietach, które po latach mówią o molestowaniu seksualnym.
 • 2018-11-04 10:02 | Satoshi Politico

  Jednostronny tekst pozbawiony krytycznej refleksji

  "Powszechnie uważa się, że kobiety wymyślają „te historie” w celu zwrócenia na siebie uwagi, zarobienia pieniędzy lub zależy im na powrocie do mężczyzny, którego oskarżają. Takie argumenty pojawiają się w przestrzeni publicznej bardzo często, zwłaszcza w ostatnim czasie." Autorka pomija tu fakt, że w szeregu silnie upublicznionych oskarżeń o gwałt okazało się potem w trakcie postępowań wyjasniajacych bądź sądowych, że rzekoma ofiara mówiła niepradę i gwałt nie miał miejsca. Najbardziej znaną sprawą, są bezpodstawne pomówienia o gwałt sformułowane przez studentkę Columbia University Emmę Sulkowicz przeciwko koledze ze studiów. Kiedy nie była w stanie potwierdzić tych zarzutów przed uniwersytecką komisją urządziła "performance artystyczny" nosząc ze sobą materac, na którym rzekomo została "zgwałcona" i otrzymała za te "pracę" nawet dyplom. (wiele to także mówi o stopniu rozkładu części środowisk intelektualnych na "elitarnym" rzekomo uniwersytecie.) Innymi przykładami są: Jörg Kachelmann, prezenter pogody i celebryta w krajach niemieckojezycznych (pochodzi ze Szwajcarii) uniewinniony przez sąd oraz Gina-Lisa Lohfink, niemiecka modelka i celebrytka, która twierdziła, że została odurzona środkami farmakologicznymi a potem zgwałcona przez dwóch mężczyzn, którzy nagrali wszystko na video i opublikowali ten filmik w internecie. W wyniku procesu sądowego okazało się jednak, że pani Lohfink była po prostu pijana a wypowiedziane belkotliwie "nein" odnosiło się do nagrania video a nie do sexu. Oskarżeni zostali uwolnieni od zarzutu gwałtu a ponieśli znacznie mniejsza karę za naruszenie dób osobistych poprzez publikację nagrania ofiary w sytuacji intymnej bez jej zgody.
  Takie zdarzenia medialne (sprawa Sulkowicz obiegła cały świat, pisał o niej obszernie the NYTimes. To za sprawą takich zdarzeń medialnych, w których media nie przestrzegają zasady domniemania niewinności, następuje dyskredytacja tego typu zarzutów w oczach szerokiej publiczności. Jednostronnie naglasniajac zarzuty gwaltu media same przyczyniają się do pojawienia kontr-dyskursu (często również przerysowujacego w drugą stronę) i podcinają coraz bardziej gałąź wiarygodności, na której siedzą. Ten jednostronny artykuł w Polityce jest dobrym tego przykładem.
 • 2018-11-04 22:31 | mickor

  Re:Molestowanie seksualne: dlaczego kobiety milczą przez lata?

  Dlaczego ludzie nie wierzą kobietom oskarżającym o molestowanie seksualne ?

  https://www.businessinsider.com/brett-kavanaugh-sexual-assault-accuser-judy-munro-leighton-2018-11?IR=T

  https://www.dailywire.com/news/36917/five-teenage-mean-girls-falsely-accused-boy-sexual-ashe-schow