Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Narodowcy idą po władzę

(5)
Narodowcy wszelkiej maści poczuli wiatr historii i rozpoczęli swój długi marsz. Po co idą? Po władzę.
 • 2018-11-13 11:20 | Slawczan

  Moja racja to nacja

  Zbieramy to co posiano. Zawsze nacjonalizm był lepszy (z punktu widzenia kapitalistów) niż socjalizm. Nacjonalizm to opium, którym kapitaliści odurzają wyzyskiwaną siłę roboczą by ta miast upominać się o SWOJE prawa upominała się o ,,prawa narodu".
  Najgorsze jest to, że dzieje się to w kraju, który własny nacjonalizm zaprowadził w stronę konfliktu z częścią współobywateli (i nadal prowadzi) a sam kraj ucierpiał na skutek nacjonalizmów niemieckiego i ukraińskiego. Po takiej okrutnej lekcji historii powinno to byc słowo wyklęte.
  Przypominam, że Prezydent Komorowski wręcz pomógł im (miłośnikom Burych czy Ogniów) i ustanowił świeto na cześć powojennych band.
  Przypominam, że rozkazem dowódcy Armii Krajowej - gen. L. Okulickiego - Armia Krajowa została ROZWIĄZANA 16.01.1945 a więc walczący po tej dacie, działali bez mandatu państwowego. Zwykle takich bojowników nazywa się bandytami.
 • 2018-11-13 14:41 | satrustequi

  Re:Narodowcy idą po władzę

  Bardzo dobry artykuł.

  Na narodowców - imho tylko Kaczyński, to jest lider z substancją niezbędną gdy walczy się o wielką stawkę i w ogóle Polska ma szczęście do takiej jakości "populizmu" i "prawicy", gospodarka rozkwita itd. Dzięki odpowiedniemu liderowi, jak kiedyś Piłsudski - te klimaty: PPS, genialna strategia itd. Donald Tusk już nie da rady, sztuka wymowy to doprawdy nie wszystko w polityce, w wielkiej polityce, no nie zdelegalizowali przez 8 lat i nagle mają pretensje że w 2018r. kolejny marsz tamci organizują. Kompromitacja PO, formacji bez substancji. Substancję patriotyczno-demokratyczną reprezentują dziś tylko PiS i Robert Biedroń Party nieistniejąca.
 • 2018-11-15 10:05 | Prowincjusz

  Re:Narodowcy idą po władzę

  @ Slawczan

  Nie bądź zbyt surowy dla wyklętych, ty wiesz jak potoczyła się historia.

  Jeśli narodowcy będą prezentowali taki poziom kadr jak dziś to nigdzie niedojdą, oni bez przewodnika trafiają tylko do monopolowego.
 • 2018-11-15 17:05 | Aspiryna

  Re:Narodowcy idą po władzę

  Wiekszosc PiSowskich aparatczykow w sposob mniej, lub bardziej otwarty toleruje, a nawet wspiera tzw. "narodowcow" (czytaj - polskich faszystow). Istnieje na to wystarczajaco duzo dowodow...
 • 2018-11-18 14:25 | Nietypowy_Liberał

  Re:Narodowcy idą po władzę

  Uważam, że narodowcy jako swoista ,,frakcja" społeczna może być narzędziem politycznym wykorzystywanym obecnie przez Partię Rządzącą do swoich własnych gier. Zaproszenie ich na Marsz Niepodległości było niestosowne, należało wówczas skonsultować się z Warszawą, czy życzą sobie wielu tysięcy narodowców, nacjonalistów, szowinistów, faszystów czy innych członków skrajnych grup w swoim własnym mieście. Były działania jednak nie pomogły. Całe szczęście wszystko przebiegło prawidłowo, strach pomyśleć, co by było gdyby ktoś zginął.
  Narodowcy są zagrożeniem dla ludzi, a wszelkie grupy nacjonalistyczne, szowinistyczne oraz skrajne powinny być uznawane za faszystowskie i delegalizowane.
  Wszystko dla bezpieczeństwa obywateli.