Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co będzie z brexitem? Theresa May jest w opałach

(13)
Dziś May jest tak ostro rozliczana przez swych przeciwników w partii i Izbie Gmin również dlatego, że wynegocjowany projekt porozumienia brexitowego lekceważy jej własne „czerwone linie”.
 • 2018-11-15 16:56 | Aspiryna

  balaganiarze

  Problem w tym, ze sami politycy z UK nie sa w stanie dogadac sie ze soba... moze to tez oznaczac duzy kryzys polityczny w UK!
 • 2018-11-15 19:06 | zly

  Re:Co będzie z brexitem? Theresa May jest w opałach

  Ja nie rozumiem dlaczego autor przejmuje retorykę brytyjskich torysów i uważa że Unia ma 'wpływać' na Irlandię, 'negocjować' warunki...A co Unię to obchodzi? Unia nie potrzebuje Brytanii, dlaczego eurokraci maja się przejmować problemami pani May?Zaś Irlandczycy nie ustąpią May z czystej złośliwości.Niech pan pamięta, że Irlandia Północna zagłosowała przeciwko Brexitowi, ba- hrabstwa głosujące przeciwko Brexitowi ułożyły się w ładny blok graniczący bezpośrednio z Irlandią, wprost idealny do separacji i przyłączenia się do Irlandii. Nawet jeśli rząd irlandzki nie planuje podboju nowego terytorium, to nacjonaliści w Oireachtas na pewno snują takie wizje i będą za nimi głosować.
 • 2018-11-16 00:00 | woytek

  Re:Co będzie z brexitem? Theresa May jest w opałach

  Europa może być mocarstwem.
  Europa powinna być federacją niezależnych Stanów.
  Stan o nazwie Wielka Brytania powinien być również częścią Europy.
  Europa podzielona na kawałki stanie się obszarem gry w monopol rozgrywanym przez wielkie mocarstwa.
 • 2018-11-16 09:07 | tuciu

  Re:Co będzie z brexitem? Theresa May jest w opałach

  To prawda, ale nie są w stanie przyznać się do błędu, a twardzi Brexiterzy mają klapki na oczach i są gotowi ponieść wszelkie koszty byle tylko wyjść z UE, a politycznie obarczyć koasztami "złą Brukselę".
 • 2018-11-16 20:06 | satrustequi

  Re:Co będzie z brexitem? Theresa May jest w opałach

  Jest doniosłym faktem, że lider niekonserwatywnej Labour Party jest zdeklarowanym eurosceptykiem i zważywszy na to co nadmierny - po prostu nadmierny - napływ robotników z zagranicy zrobił w małych społecznościach małomiasteczkowych, robotniczych, trudno mu się dziwić.
 • 2018-11-16 20:23 | satrustequi

  Re:Co będzie z brexitem? Theresa May jest w opałach

  Konserwatywny Cameron nie chciał brexitu, to brytyjska klasa robotnicza będąca naturalnym elektoratem Labour Party zadecydowała w pochopnie zarządzonym przez Camerona referendum...
 • 2018-11-18 19:17 | AnnaDalia

  Co będzie z brexitem? Theresa May jest w opałach

  Niestety nie ma idealnego rozwiązania dla UK. Porozumienie pokojowe z Wielkiego Piątku w 1989 roku o zniesieniu granicy między Irlandią Pn i Irlandzką Republiką, powoduje, że Irlandia Pn. staje się "terytorium zamorskim", oddzielnym od UK. Ten wyjątkowy status wzbudza nadzieje Szkocji, że też może mieć taki status, bo. niby czemu mają być wyjątki. ""
 • 2018-11-19 17:41 | satrustequi

  Re:Co będzie z brexitem? Theresa May jest w opałach

  Brexit oczywiście sprokurował nie kto inny tylko Donald Tusk, który w 2007r. reklamował się kampanią telewizyjną "Już wkrótce powrócą!", po czym oni przez 8 lat wyjeżdżali do tej biednej Brytanii, a nie powrócili... A Tusk został wreszcie przewodniczącym Rady Europu i już tylko mógł, nie powróciwszy ich wbrew pozytywnej wizji z 2007r., przewodniczyć negocjacjom brexitowym.
 • 2018-11-19 22:49 | satrustequi

  Re:Co będzie z brexitem? Theresa May jest w opałach

  Możemy uznać, że gdyby liczba polskich imigrantów w Wielkiej Brytanii w 2015r. była o połowę mniejsza niż była, to przeciwnicy dalszego życia w Unii nie wygraliby referendum, nie byłoby brexitu, a integralność i siła Unia pozostałyby nienaruszone.
 • 2018-11-20 17:54 | satrustequi

  Re:Co będzie z brexitem? Theresa May jest w opałach

  System naczyń połączonych - Europa, Unia nasza. I przyznajmy, że właśnie Brytania zrobiła wiele dla dobra tej całości, dla integracji, aż za bardzo się zintegrowała i otwarła, to był przypadek "too much of a good thing", jak mawiają oni Anglicy.
  Brawa dla Brytanii, wielki spirit, bez nich pozabijalibyśmy się tutaj z tym niegdysiejszym 16% bezrobociem.
  Zaś Poland Tuska to był przypadek "too little, too late".
 • 2018-11-20 18:02 | satrustequi

  Re:Co będzie z brexitem? Theresa May jest w opałach

  Liczni w Polsce i w Europie uważają, że Polska weszła ostatnio w kryzysową sytuację polityczno-społeczną. Przypomnę, że gen. Jaruzelski z WRON (tu warto przypomnieć a propos niemądrych grymasów nt. demonstracji ulicznych 11 Listopada - wrona skona ale orła nie pokona na dłuższą metę, dziwię się że krytyczni analitycy tego nie rozumieją) więc generał internował premiera Jaroszewicza - jednego z odpowiedzialnych za wejście Polski w kryzysową, jak liczni uważali, sytuację polityczno-społeczną. Sapienti sat. A jeśli jeszcze ktoś nie jarzy - potem nastąpiła odnowa i ostateczny upadek skompromitowanej formacji.
 • 2018-11-20 19:08 | satrustequi

  Re:Co będzie z brexitem? Theresa May jest w opałach

  Żegnamy najwspanialszych Unionistów, to ważne by to zauważyć, bo niektórzy niesłusznie krytykują społeczeństwo brytyjskie za jego decyzję.
 • 2018-11-20 19:20 | satrustequi

  Re:Co będzie z brexitem? Theresa May jest w opałach

  Tak. Bez Brytanii Unia to już nie to. Dopuściliśmy, wcale nie sam Cameron, do koszmarnego okaleczenia Wspólnoty... My, Europejczycy...