Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak uniknąć brunatnego scenariusza dla świata

(4)
Madeleine Albright w rozmowie z Jackiem Żakowskim i w swej najnowszej książce ostrzega przed faszyzmem. Nie jest osamotniona, w podobny sposób na prawicową radykalizację polityki na całym świecie reaguje wielu obserwatorów. Niewiele z tych ostrzeżeń wynika.
 • 2018-11-22 12:02 | divak2

  Liberalizm to system, który

  lekka reka wyrzuca ludzi na margines (bezrobocie w latach 90 czy prekariat z mieszkaniem na kredyt dzisiaj). I kiedy tak wyrzuca ku uciesze Korwina i podobnych, to nie zauważa, ze na tym marginesie jest coraz wiecej ludzi, ktorym liberalizm w niczym nie ulatwia zycia, wystarczajaco duzo, zeby opcja ktora im naobiecuje, wygrala wybory. I ma nieco racji pani Albright kiedy mowi o niedostatkach edukacji, ale to jest chyba zle ujecie poblemu. Po prostu jesli dopuszcza sie do tego ze rosnie grupa przekonana ze nie ma zadnych szans, to zaraz zagospodauje ja przy pomocy socjalnych postulatow jakis Kaczynski albo Orban I doprowadzi do tego ze czasy stana sie ciekawe.
 • 2018-11-22 12:52 | satrustequi

  Re:Jak uniknąć brunatnego scenariusza dla świata

  Po pierwsze, zrozumieć że wielu nominalnych przeciwników brunatnego scenariusza obiektywnie napędza go. Będą bardzo odpowiedzialni mimo że klepią codziennie swoje zdrowaśki.
 • 2018-11-22 13:10 | satrustequi

  Re:Jak uniknąć brunatnego scenariusza dla świata

  Proces jest ważny, nieprawidłowy proces może doprowadzić do brunatnego wyniku. Scenariusz tytułowy już działa, nie został uniknięty.
 • 2018-11-23 18:14 | Prowincjusz

  Re:Jak uniknąć brunatnego scenariusza dla świata

  Zgadzam się. Podłoże jest ekonomiczne i tam należy szukać rozwiązań. Edukacja jest ok. ale to tylko kwiatek, kożuch trzeba wytworzyć innymi metodami.

  W społeczeństwach zachodu za dużo jest ludzi uważających się subiektywnie za przegranych. Brak im optyki ludzi naprawdę przegranych na przykład mieszkańców Haiti cz Sahelu.