Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PiS próbuje przykryć SKOK-i swoją aferą KNF

(13)
Czy możemy liczyć na poznanie prawdy, gdy za CBA, prokuraturę, sądy i KNF odpowiadają liderzy PiS, którzy od lat chronili SKOK-i przed nadzorem? Którzy w obronie SKOK-ów mają swój polityczny interes?
 • 2018-12-06 16:31 | Aspiryna

  bez zludzen

  PiS-owska mafia jest teraz w stanie ukryc wszelkie dowody i obronic swoich ludzi... Polska coraz bardziej przypomina tzw. "republiki bananowe".
 • 2018-12-06 17:47 | zbigniew

  Re:PiS próbuje przykryć SKOK-i swoją aferą KNF

  Czegos nie rozumiem. Przeciez wszyscy z nas, ktorzy maja choc troche pamieci, pamietaja ze PO probowalo przez lata objac nadzorem bankowym SKOKi, a PIS te plany torpedowalo. Jak w koncu SKOKi zostaly tym nadzorem objete, okazalo sie ze te sa w fatalnej sytuacji finansowej, podatnik (czyli my wszyscy) doplacil ponad 5 mld. PLN zeby ratowac oszczednosci klientow SKOK.
  A glowny tworca SKOKow Bierecki, ktory wyprowadzil z nich x milionow PLN do luksemburskiej spolki zamiast siedziec w celi siedzi w lawie senatorskiej III RP jako szef komisji finansow. O ile napisalem choc slowo nieprawdy, prosze o sprostowanie, przyjme z pokora najostrzejsza krytyke. Aresztowanie bylego szefa KNF to czysta farsa.
 • 2018-12-07 03:11 | wojtek_ab

  Re:PiS próbuje przykryć SKOK-i swoją aferą KNF

  Inne zrodla powiadaja, ze PO chciala nadzor nad SKOKami aby je wykonczyc bo konkurowaly z zaprzyjaznionymi
  bankami. Dlatego ponoc PIS protestowal. Jak juz PO przejela nadzor nak SKOKami to pozwolila SKOK-Wolomin
  na duze przekrety bo SKOK-Wolomin byl kontrolowany przez kolego z WSI. Jak mozna sprawdzic, ktora wersja
  jest prawdziwa? A moze zadna nie jest prawdziwa?
 • 2018-12-07 09:59 | taktotak

  Re:PiS próbuje przykryć SKOK-i swoją aferą KNF

  To stała taktyka PiS. Rzeczywiście Prezes naczytał się dużo książek - w tym o sztuczkach rosyjskiej dyplomacji i propagandzie - są w tym najlepsi. Kościół (ten prawicowy) mu w tym sekunduje. Przemilczeć, przeczekać, zatuszować, wskazać gdzie indziej winnych. Prezes uprawia politykę, która zostawia po sobie ruiny. W ostatecznym rozrachunku psuje, zamiast budować.
  SKOKI trzeba obronić, bo PiS potrzebuje pieniędzy, coraz więcej...
 • 2018-12-07 10:25 | artur702

  Re:PiS próbuje przykryć SKOK-i swoją aferą KNF

  Najwięcej szkody w Ojczyźnie powodują zakamuflowani bandyci wybrani przez społeczeństwo w wyborach powszechnych i sprawujący legalną władzę. Jeszcze więcej szkód powoduje rządząca w kraju grupa przestępcza zorganizowana na wzór sycylijskiej mafii. Aresztują teraz z zemsty ludzi, którzy walczyli z nimi wcześniej chcąc kontrolować opanowane przez bandę banki spółdzielcze pod pozorem braku kontroli, kiedy to właśnie ta banda zaciekle walczyła o to, by tych banków KNF nie kontrolował. I nazywają to przewrotnie "aferą". Legalna nazwa tej grupy przestępczej to jest dopiero afera.
 • 2018-12-07 14:32 | kamyk_wj

  Re:PiS próbuje przykryć SKOK-i swoją aferą KNF

  Ze SKOKami to jest tak: powstały na początku lat 90-tych, zwykle jako spadkobiercy zakładowych kas zapomogowo-pożyczkowych. W założeniu miały kontynuować działalność tych kas, na niewielką skalę, w zakładzie lub jakimś środowisku, np. związku zawodowym. Pod koniec lat 90-tych uchwalono ustawę, która zmuszała wszystkie kasy do zrzeszenia się pod czapką Kasy Krajowej. Koncepcja w sumie niegłupia, Kasa krajowa miała pełnić obowiązki nadzorcze i szkoleniowe, prowadzić fundusz solidarnościowy na wypadek trudności którejś z kas. Błędem było powstanie jednej kasy krajowej (a nie np. dwóch lub trzech konkurencyjnych) oraz wkręcenie na szefa KK Biereckiego. Ten obrotny człowiek rychło zwietrzył interes. Wprowadzał kolejne, rosnące obciążenia dla kas lokalnych na rzecz kasy krajowej, która zasysała pieniądze tylko w jedną stronę - do Sopotu. Obowiązkami nadzoru nad Kasami nikt się zanadto nie przejmował, poza tym to nie jest zajęcie dla amatorów. Zapobiegliwość Biereckiego pozwoliła mu uplasować swoich ludzi w wielu miejscach systemu finansowego oraz podwiązać się pod politykę. Dużą wagę przywiązywał i przywiązuje do PR, Kasa Krajowa przejęła wiele tytułów prasowych, poczynając od Gazety Bankowej, skończywszy na wielu wydawnictwach lokalnych i regionalnych.
  W tym czasie w kasach zaczęło źle się dziać. Odeszły one od działalności na przewidzianą dla nich skalę, rozszerzając działalność poza swoje macierzyste środowisko, zresztą niezgodnie z prawem (według którego członków kasy powinna łączyć więź). Kasy nie były przygotowane do znacznego powiększenia skali swojej działalności. Nie obowiązywały normy ostrożnościowe, jak w bankach, a co gorsza - pracownicy nie byli profesjonalnie przygotowani. Aż prosiło się o nieszczęście. A jak się prosiło, to nieszczęście przyszło. Pod koniec poprzedniej dekady problemy SKOKów były tajemnicą poliszynela, ale pod przykrywką wzmożenia patriotycznego za pierwszego PISu system był nietykalny. Jak SKOKi w końcu popadły pod sprawny nadzór bankowy, to już było za późno. Kwaśniak trafił na bagno niekompetencji, cwaniactwa i zwykłego złodziejstwa. Chwała Bogu, nie ucierpieli w swojej masie zwykli klienci kas, jednak olbrzymim kosztem nałożonym na cały sektor bankowy. Bierecki w stosownym momencie (2016) wycofał się z prezesowania.
  Do aresztu poszedł Kwaśniak.
  I tak ma szczęście. W Rosji by zniknął. U nas zawsze bolszewizm był w miękkiej wersji.
 • 2018-12-07 19:02 | Aspiryna

  Re:PiS próbuje przykryć SKOK-i swoją aferą KNF

  Czy pan Kwasniak nie byl jednak juz kiedys ciezko pobity?
 • 2018-12-10 18:08 | Aspiryna

  Re:PiS próbuje przykryć SKOK-i swoją aferą KNF

  "A jak się prosiło, to nieszczęście przyszło. Pod koniec poprzedniej dekady problemy SKOKów były tajemnicą poliszynela, ale pod przykrywką wzmożenia patriotycznego za pierwszego PISu system był nietykalny. Jak SKOKi w końcu popadły pod sprawny nadzór bankowy, to już było za późno. Kwaśniak trafił na bagno niekompetencji, cwaniactwa i zwykłego złodziejstwa. Chwała Bogu, nie ucierpieli w swojej masie zwykli klienci kas, jednak olbrzymim kosztem nałożonym na cały sektor bankowy. Bierecki w stosownym momencie (2016) wycofał się z prezesowania."

  I wyglada na to, ze zdazyl z Polski wyprowadzic duzo pieniedzy!!
 • 2018-12-11 17:54 | wnukmarek

  Re:PiS próbuje przykryć SKOK-i swoją aferą KNF

  Afera Skoków to tylko w zasadzie jednego oddziału, Skok Wołomin. Główni aferzyści, oficerowie WSI i założyciele "Pro civili" już od dawna siedzą. A tak ładnie prezentowali sią na zdjęciach z prezydentem B. Komorowskim.
 • 2018-12-12 09:58 | Kazimierz K

  Re:PiS próbuje przykryć SKOK-i swoją aferą KNF

  Najgorsze jest, to jak za komentowanie danej sytuacji biorą się ludzie którzy nie mają o tym zielonego pojęcia, a oceniają wyłącznie po to by wykorzystać to politycznie. Ja też przyznaję, że nie mam pojęcia jak działały "Skoki", lecz jednocześnie w tej sprawie zwracam uwagę na bardzo istotną sprawę, która stale jest bezpodstawnie wykorzystywana. To że jakiś polityk zarzuca innemu politykowi będącego do niego w opozycji, że czegoś nie nie poparł, należy zawsze traktować jakie zwykłą grę polityczną, a nie jako istotny argument. Niestety ludzie takie wypowiedzi traktują jak niedoświadczone życiowe małe dzieci i uważają to za dowód w danej sprawie.
  Takim przykładem jest twierdzenie, że PIS nie poparł projektu koalicji PO-PSL w sprawie "Skoków", co było powodem, i doprowadziło do wiadomych nadużyć i obecnych problemów w niektórych "Skokach". Przecież to jest całkowicie kłamliwy przekaz i wywód, gdyż z zasady to większość tworzy prawo, natomiast mniejszość z zasady jest przeciwna. Dzieje się tak dlatego, ze chociaż obie strony dążą do określonych potrzebnych zmian, lecz w danej sprawie mają zupełnie inną koncepcję dokonania zmian. Przecież prawie każdy powinien zdawać sobie sprawę, że nawet drobna zmiana w danej ustawie, nawet brak przecinka, pozwala na inna interpretacja danej ustawy. W polskim parlamencie poza tym występuje zasada głosowania na zasadzie przynależności klubowej, gdzie posłom nie pozostawia się często możliwości swobody głosowania. Poza tym, ze względu na ogrom prac sejmowych i profesjonalizacji zapisów ustaw, posłowi i senatorowi nie są sami wstanie do końca zrozumieć intencji tych ustaw i dlatego muszą korzystać z opinii swojego klubu partyjnego.
  PIS oczywiście gdy rządził i gdy miał większość przez 1 rok(w 2005 roku), mógł dokonać potrzebnych zmian, lecz ta większość nie była wstanie wiele zmienić, gdyż wymagało to za dużo ofiar i poświęceń. Dzisiaj jest to jeszcze bardziej dla mnie zrozumiałe, gdy znam rzeczywiste poglądy Pana Giertycha i jaka była jego rola w tym na siłę skleconym rządzie.
 • 2018-12-12 19:50 | Aspiryna

  Re:PiS próbuje przykryć SKOK-i swoją aferą KNF

  "Afera Skoków to tylko w zasadzie jednego oddziału, Skok Wołomin."

  Szanowny "wnukmarek" prezentuje oficjalne stanowisko Komitetu
  Centralnego PiS? Tak, czy inaczej, pan sie myli i to gleboko.
  Bo to nie tylko o ten jeden SKOK chodzi...

  P.S. Z ilu SKOK-ow zdazyl wyprowadzic pieniadze PiSowski senator Bierecki?
 • 2018-12-12 19:54 | Aspiryna

  Re:PiS próbuje przykryć SKOK-i swoją aferą KNF

  "PIS oczywiście gdy rządził i gdy miał większość przez 1 rok(w 2005 roku), mógł dokonać potrzebnych zmian, lecz ta większość nie była wstanie wiele zmienić, gdyż wymagało to za dużo ofiar i poświęceń."

  Ladna bajeczke pan wymyslil... a juz szczegolnie piekne jest jej zakonczenie.

  P.S. Jakos teraz (bez "ofiar" i "poswiecen") PiSowska wladza (bez zadnych
  konsultacji spolecznych...) przepycha przez sejm
  dziesiatki (napisanych na kolanie) ustaw w ciagu jednej nocy!!
 • 2018-12-13 18:17 | wnukmarek

  Re:PiS próbuje przykryć SKOK-i swoją aferą KNF

  @ Aspiryna

  Afera trwała w latach 2008-2014. Wtedy niemal władzę absolutną miała koalicja PO/PSL. inie zrobili nic, mimo że nawet "niezależna prokuratura" monitowała nieprawidłowości.. Więc albo kryto swoich, albo brak kompetencji, bo jakby tylko była okazja ,aby dokopać PiS-owi, to na pewno by tego nie przepuszczono.