Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mija era Merkel. Annegret Kramp-Karrenbauer na czele CDU

(3)
Annegret Kramp-Karrenbauer została następczynią Angeli Merkel na stanowisku szefowej CDU. Tym samym Merkel zwiększyła swoje szanse na dotrwanie do końca kadencji i stabilne rządy. A chrześcijańscy demokraci – na odnowę partii.
 • 2018-12-07 20:21 | xpawelek

  Poczatek konca

  Ten wybor, a wczesniej Merkel , to poczatek spadku popularnosci CDU jako partii prawicowej! Dla Polski dobrze, bo dalej za wola Merkel , AKK bedzie finansowac warszafe!; dla Niemiec i Polski zle , bo gospodarka nie pojdzie juz tak dobrze jak w ostatnich 2-3 latach! Szkoda!
 • 2018-12-08 01:17 | murator

  Re:Mija era Merkel. Annegret Kramp-Karrenbauer na czele CDU

  Klon "makreli" - tak samo bezbarwna i nudna. Niczego nowego nie mozna od niej oczekiwac. W CDU wykanczano systematycznie kandydatów z profilem (Schäuble, Geißler a teraz Merz). Kobieta CDU to meduza bez profilu. Nuda.
 • 2018-12-13 17:43 | Kazimierz K

  Re:Mija era Merkel. Annegret Kramp-Karrenbauer na czele CDU

  Nie znam dobrze od kuchni polityki niemieckiej, i nie chcę być prorokiem, lecz dla Europy, Niemiec i Polski, ta nowa sytuacja może być początkiem czegoś pozytywnego i dobrego. Sytuacja we Francji nie jest ciekawa, lecz lepszym określeniem jest, że jest wręcz tragiczna. To samo zresztą dotyczy innych krajów starej UE np Włoch, gdzie występują podobnie jak we Francji duże problemy społeczne, gospodarcze i ekonomiczne. Sprawa Brexitu również jest trudna do rozwiązania, lecz w tym przypadku sprawy w jakiś sposób ostatecznie pewnie zostaną uregulowane. Na scenie politycznej mamy jeszcze Rosję i USA, gdzie oba te państwa są dla Niemiec bardzo ważne, lecz z Rosją sprawy są stale na ostrzu noża, a z USA Niemcy jeżeli chcą, zawsze mogą się dogadać. Wszystko zależy jakie im to przyniesie korzyści gospodarcze i polityczne. Dla Niemiec najważniejszą sprawą jest jednak dobra gospodarka i ekonomia, co obecnie jest przyczyną wielu zawirowań politycznych i postawienia na nowych polityków w CDU.
  W tym przypadku mam taką wizję, że największa partia jaką jest w Niemczech CDU, będzie chciała do siebie przywołać nowych wyborców, co jest wyłącznie możliwe przez zasadniczy zwrot w wyborze głównego nurtu politycznego z obecnego lewicowego, na bardziej prawicowy, lub umiarkowany. Tym sposobem ta partia ponownie przyciągnie do siebie wielu wyborców, dla których najważniejszą sprawą jest dobrobyt, a więc dalszy rozwój kraju i eksport. Na jakie kraje zatem Niemcy muszą w przyszłości postawić np na Francję, gdzie nie ma rozwoju, a państwu grozi kryzys i chaos. Pilną zatem potrzebą jest reforma strefy EURO i możliwość wyjścia z tej strefy takich krajów jak Francja, Włochy, czy Grecja, jeżeli chcą ratować swoje finanse i oczywiście sami tego chcą. Trzeba zatem zapomnieć o strefie Euro II prędkości i zakończyć szybko przebudowę tej strefy. Dlatego w tej grze widzę dużą szansę dla takich krajów jak Polska i innych państw z Grupy Wyszehradzkiej, z którą Niemcy mogą się podzielić ze strefą wpływów gospodarczych w handlu gazu i innych czynników i źródeł energii , co wymaga przyjęcia wspólnej polityki energetycznej. Czas zatem skończyć z hegemonią i szowinistycznym podejściem do innych szczególnie słabszych ekonomiczne krajów, gdyż to jest prosta droga do nazizmu jako odmiany faszyzmu. Takiego partnerskiego traktowania ze strony Niemiec, od kilku lat chce również Polska, lecz dotychczas Niemcy blokowali taką integrację. Obecnie jednak by dokończyć nowy rurociąg z Rosji do Niemiec i z niego korzystać, Niemcy nie mogą dopuścić do jakieś dużej konkurencji, a nawet wojny cenowej i dlatego do swojego biznesu będą zainteresowani zaprosić Polskę i USA. Sprawa bowiem nie musi dotyczyć samego gazu, lecz również dostaw energii elektrycznej którą obecnie Niemcy wytwarzają dzięki spalania węgla i elektrowni atomowych, a docelowo chcą ją produkować ze spalania gazu ziemnego. Taka powyższa zmiana polityczna i gospodarcza wszystkim może odpowiadać, nawet Rosji, która będzie mogła dalej zwiększą przesył gazu do UE. To wszystko może za kilka lat zmienić całkowicie politycznie samą UE, gdyż również w innych krajach ludzie coraz bardziej nie lubią, a nawet nienawidzą obecnego kierunku głównego nurtu europejskiego.
  Polska scena polityczna dzieli się na PIS i anty PIS, gdzie dla obu tych partii dobre relacje gospodarcze z Niemcami są bardzo ważne. Chociaż obecna propaganda Niemiec w polskich mediach mi się bardzo nie podoba, to dla dobrej przyszłości dobrosąsiedzkiej, jestem wstanie wiele zdzierżyć, lecz niestety pamięć o wielu sprawach należy zachować . Tego również życzę Polakom i Niemcom , gdyż bezpieczeństwo i pokój jest najważniejszy, co również przy okazji powinno zapewnić dobrobyt (tym i następnym pokoleniom).