Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rzecznik praw dziecka walczy o godność zarodków

(8)
„Metoda in vitro od strony prawno-moralnej jest niegodziwa, bo wiele poczętych dzieci nie jest chronionych tak, jak powinno” – stwierdził Mikołaj Pawlak w Senacie.
 • 2018-12-14 00:36 | Aspiryna

  rzecznik - niedorzecznik?

  Mianowanie tego osobnika na Rzecznika Praw Dziecka to jak policzek wymierzony w twarz wszystkich uczciwych ludzi w Polsce!
 • 2018-12-14 08:09 | kaesjot

  Re:Rzecznik praw dziecka walczy o godność zarodków

  Różne źródła podają, ze tylko 15 - 25 % zapłodnionych jajeczek rozwija się w prawidłowa ciążę w efekcie której rodzi się mały człowiek. pozostałe ulegają samoistnemu poronieniu tak, że nawet kobieta jest tego nieświadoma.
  Jeśli wszystko to dzieje się z woli Boga to kto jest największym "zabójcą życia poczętego"?.
 • 2018-12-14 20:00 | OberfeldkuratOK

  Re:Rzecznik praw dziecka walczy o godność zarodków

  Żywy dowód szkodliwości religii. Zwłaszcza katolickiej w wydaniu polskim.
 • 2018-12-14 20:06 | born in the prl

  Re:Rzecznik praw dziecka walczy o godność zarodków

  Sądy biskupie,prawo kanoniczne,uniwersytet katolicki,rozwody kościelne,dzieci mrożone.Gdzie tu miejsce dla świeckiej władzy,w suwerennym,demokratycznym państwie prawa?Prawa świeckiego oczywiście.
 • 2018-12-14 20:25 | Prowincjusz

  Re:Rzecznik praw dziecka walczy o godność zarodków

  Po co kościołowi ten front walki z in vitro. Aborcja - rozumiem. Eutanazja - z trudem pojmuję. Ale zabranianie ludziom posiadania potomstwa, tylko dlatego, że w czasach przebywania Chrystusa na Ziemi tej metody jeszcze nie było i nie mógł się mądrzę i zdroworozsądkowo, jak to miał w zwyczaju, na ten temat wypowiedzieć to przykład ograniczeń intelektualnych elity kościelnej.

  Pan Pawlak, zapowiada się na gościa zajmującego się bzdetami, troskę o dzieci wymagające troski pozostawiając ich rodzicom. Ale po owocach go poznamy. Mogę się mylić i oby tak było.
 • 2018-12-14 22:50 | JanKalema

  Re:Rzecznik praw dziecka walczy o godność zarodków

  Jestem niewierzącym w boga przeciwnikiem aborcji.

  1. Zarodek nie jest człowiekiem zarówno z punktu widzenia wiedzy biologicznej jak i teologii.
  2. Biologia - Aby zygota stała się człowiekiem trzeba wielu procesów, od zagnieżdżenia się w macicy po udany poród. (Nie oznacza to jednak zgody na usunięcie płodu w dowolnym stadium i z błahego powodu.)
  3. Teologia - Człowiek wg. niej to stworzenie posiadające duszę. Nie ma duszy - nie ma człowieka. Już Tomasz z Akwinu stwierdził, że płód duszy nie otrzymuje natychmiast po akcie płciowym lecz po pewnym, kilkunastotygodniowym okresie. Jest to logiczne, gdyby dusza dostarczana była natychmiast byłby to akt wymuszenia określonego działania na wszechmocnym bogu.
  4. Rok przed upadkiem państwa kościelnego wszechwiedzący, nieomylny Pius IX, zwolennik niewolnictwa, namieszał uczłowieczając zarodki nie zaprzeczając jednocześnie doktrynie Tomasza.
  4. I oto tworząc zarodek metodą in vitro teologiczny problem duszy pozostaje dopiero otwarty. Czy to możliwe, że byle jaki ginekolog ma moc tworzenia życia? To niegodziwe! A może invitrowcy duszy nie mają? Jak nie mają duszy to mają bruzdę. A przecież tak czy siak zaprzecza to istnieniu boga. Polacy mogą nie chcieć dłużej wierzyć.
  5. Jak boga nie ma to czego szukają jego kapłani. Jaki sens ma ich władza. A Kościół konsumuje w Polsce ponad 40 miliardów zł. rocznie. Zaprzeczyć Kościołowi takiej forsy - to dopiero niegodziwe.
  6. Kłamstwo, oszustwo, statystyka. Kościelny instytut statystyki ogłosił niecały rok temu, że do kościoła na msze chodzi 37% wiernych. Ale jak się przeliczy to na Polaków wychodzi, że we mszach w 2016 r. uczestniczyło nie więcej niż 25% (bliżej prawdy jest 20%) obywateli Polski. Lata 2017 i 2018 to dalszy spadek.
  6. Katolickie polskie społeczeństwo to mit! To 30 lat propagandy, kłamstw, pracy Rydzyka i Opus Dei, biskupów w których sklonował się Jan Paweł II, porozumienia Kościoła, który rządzi ukrywając się za PiSem wołając w razie czego - to nie My, to Oni ...
  7. Nowy Rzecznik Praw Dziecka to część tego dealu, spóły.

  Kłaniam się wierzącym, otrząśnijcie się, popatrzcie w co wierzycie i komu to służy.
 • 2018-12-15 16:25 | jrcanonia

  Re:Rzecznik praw dziecka walczy o godność zarodków

  W Polsce żyją tysiące ludzi urodzonych dzięki metodzie in vitro. PiS zaliczyl ich do ludzi "gorszego sortu".
 • 2018-12-20 03:09 | Prowincjusz

  Re:Rzecznik praw dziecka walczy o godność zarodków

  @JanKalema

  O szkodliwości Boga , religii i kleru można sobie poczytać do wypęku.

  Ale z jakich przesłanek ideowych jest pan przeciwnikiem aborcji, nie odwołując się do przesłanek metafizycznych, to niezmiernie interesujące.

  Proszę o rozwinięcie swych poglądów. Czekam niecierpliwie.