Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wolne Miasto Hawana. Kubańczycy żyją w podwójnej rzeczywistości

(6)
Dzisiejsza Kuba to państwo dwubiegunowe. Rozdarte między rewolucyjną propagandą i pragnieniem otwarcia na świat, między kolektywizmem i drobną przedsiębiorczością, między resztkami zimnej wojny i nieuchronną globalizacją.
 • 2018-12-16 23:48 | romanbg

  Chilijczycy na Kubie

  "Teraz, pierwszy raz w historii, Chilijczycy mogą wreszcie kupić dostęp do internetu..."
  Skąd wam się tam ci Chilijczycy na tej Kubie zaplątali to ja nie wiem. Do poprawy?
 • 2018-12-17 02:15 | Alicja-Irena

  Re:Wolne Miasto Hawana. Kubańczycy żyją w podwójnej rzeczywistości

  My nie wiemy, w jakiej rzeczywistości Kubańczycy żyją. Bieda jest, myślę, że to dlatego, że wyspa to wyspa.
  Amerykanie wzięli co chcieli, a potem zostawili. Hawana jest przepiękna, nawet w swojej ruinie - Kubańczycy nie mają środków na to, żeby ją ratować, chociaż starają się.
  Żeby nie było - byłam w biednej Kubie, Kubie Havanie. Nie z wycieczkami.
 • 2018-12-17 11:18 | Mad Marx

  Re:Wolne Miasto Hawana. Kubańczycy żyją w podwójnej rzeczywistości

  Jak dla mnie to ten opis bardzo przypomina Polskę schyłkowych lat komuny. Wszyscy już widzieli że ten system upada a i tak większość udawała, że go akceptuje i że będzie trwał.... Opłaty za korzystanie z Internetu jeszcze w latach 90-tych u nas też były bardzo wysokie, bynajmniej nie z powodu chęci ograniczenia dostępu do informacji tylko z powodu przestarzałej i mało wydajnej sieci telefonicznej""
 • 2018-12-18 04:15 | Alicja-Irena

  Re:Wolne Miasto Hawana. Kubańczycy żyją w podwójnej rzeczywistości

  Mad-Marx,
  dobrze pamiętam czasy schyłkowej komuny w Polsce. Bieda na kubie jest dla mnie niewyobrażalna. Kraj, w którym na okrągło można hodować warzywa wszelkiego rodzaju, a w sklepach ich nie ma! W Polsce, w czasach największego kryzysu były targi, gdzie można było nabyć warzywa, nabiał i tak dalej - na Kubie tego nie ma, bo handlować chyba nie wolno, w każdym razie ja niczego takiego w Havanie i okolicach nie widziałam. Szokiem dla mnie było, kiedy chciałam na havańskim rynku wstąpić do księgarni. U drzwi stała pani zagradzająca wejście, a ponieważ wejście było dość spore, wspomagał ją przeciągnięty sznurek...
  Zażądała owa pani, żebym zostawiła torebkę. Poczułam się jak potencjalny złodziej i odeszłam. W księgarni chyba nikogo nie było.  
 • 2018-12-18 04:36 | Alicja-Irena

  Re:Wolne Miasto Hawana. Kubańczycy żyją w podwójnej rzeczywistości

  p.s.Havana w fotkach, marzec 2018:
  https://photos.app.goo.gl/mh5GVtZ4daItkQDH2
 • 2018-12-30 03:48 | Patagon

  Re:Wolne Miasto Hawana. Kubańczycy żyją w podwójnej rzeczywistości

  Ciekawe co byłoby z tego kraju gdyby nie ten socjopata castro? Teraz to jeszcze oni homo sovieticus - cubanicus, ale przyjdzie czas niebawem gdy zaczną burzyć pomniki, zmieniać nazwy ulic jak u nas, inaczej nauczać, mieć inne poczucie tożsamości... Pokolenia wymierają, nowe budują na swoja modle.
  Wszystko wróci w ręce, którym skradziono, będą wspaniale kasyna, Kubanki będą umilać czas Amerykanom co robią już dziś, Kuba rozkwitnie.