Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Stepan Bandera przyniósł Ukrainie więcej szkody niż pożytku

(8)
Lwowskie władze obwodowe ogłosiły 2019 rokiem Stepana Bandery. Zapewne baner o tej treści będzie witał turystów z Europy na lotnisku i historycznym, austro-węgierskim dworcu kolejowym.
 • 2018-12-20 00:24 | Aspiryna

  zbrodniarz ukrainskim bohaterem

  Widac, ze Ukraina woli promowac zbrodniarzy jako swoich bohaterow... ich sprawa. Tylko niech trzymaja sie z daleka od cywilizowanej czesci Europy!
 • 2018-12-20 00:27 | Klopfer

  "Ukraińcy mają prawo do stanowienia, kto jest ich bohaterem narodowym, ..."

  Mój sąsiad też ma prawo do uważania i głoszenia tego, że jego wyliniały kot jest rasowym lwem, ale to nie znaczy, iż ktokolwiek powinien mu potakiwać, powiem więcej, dla dobra ogółu należałoby jak najszybciej wezwać pielęgniarzy z kaftanikiem o długich rękawkach, aby odstawili go do lekarza "od głowy" w celu gruntownego przebadania delikwenta, zanim ...
  użyje masowo wideł, piły i drutu kolczastego ...
 • 2018-12-20 15:01 | woytek

  Re:Stepan Bandera przyniósł Ukrainie więcej szkody niż pożytku

  Oligarchowie ukraińscy są ofiarami "polityki historycznej" , której propagatorzy tracą kontrolę nad własnym obłędem. Tak wygląda polityka "historyków" , której lżejszą formę obserwujemy również w Polsce.
 • 2018-12-20 15:50 | Prowincjusz

  Re:Stepan Bandera przyniósł Ukrainie więcej szkody niż pożytku

  Dobry, wyważony artykuł. Ukraińcy, powinni zastanowić się nad swoją historią i takie ewidentnie marne postacie jak pan Bandera, raczej ukrywać niż eksponować.

  Swoją drogą, jego życiorys jest gotowym scenariuszem na 16 Oskarowy film.
 • 2018-12-20 18:36 | barnaba

  Re:Stepan Bandera przyniósł Ukrainie więcej szkody niż pożytku

  Dla Polski i Europy lepsza jest Ukraina rosyjska niż banderowska.
  Szkoda, że sami Ukraińcy nie zdają sobie z tego sprawy,
  Ukraina jednak nigdy nie słynęła z myśli politycznej.
 • 2018-12-21 09:47 | tuciu

  Re:Stepan Bandera przyniósł Ukrainie więcej szkody niż pożytku

  Bandera był szkolonym przez pruski wywiad terrorystą(, bo takie były czasy) tak samo jak Józef Piłsudzki. Zasługi tego drugiego w postaci zaprowadzenia wojskowej dyktatury, której nieudolność przerastało tylko jej samozadowolenie, również nie są zachwycające. Czy ktokolwiek z szanownych dyskutantów, lub sam autor może opisać jaką reakcję wywoła u nich taka rzeczowa i oparta na faktach krytyka ukochanego marszałka?
 • 2018-12-21 13:23 | znafca in spe

  Re:Stepan Bandera przyniósł Ukrainie więcej szkody niż pożytku

  Bandera i jego zwolennicy to tacy ukrainscy zolnierze wykleci.
 • 2018-12-21 14:58 | turpin

  Re:Stepan Bandera przyniósł Ukrainie więcej szkody niż pożytku

  A teraz wyobraźcie sobie, że w czasie wojny nie było AK (de facto apolitycznej), Batalionów Chłopskich, rodzimego podziemia komunistycznego czy innych drobnych konspiracyjnych żyjątek. Że Polacy mieli wyłącznie NSZ lub coś w tym stylu. Nie byłoby to u nas teraz Roku Burego, czy innego łobuza?

  Tragedią Ukraińców - narodu który ciągle się formuje - jest to, że nie za bardzo mają innych bohaterów z okresu drugiej wojny światowej i lat około-wojennych. Mieli małą inteligencję, przeciętny poziom wykształcenia (a zatem i podatności na manipulację) by zaś jeszcze niższy niż wśród Polaków w II Rzeczpospolitej. W efekcie ich ruch niepodległościowy został zmonopolizowany przez garstkę pomyleńców, w tym i psychopatów. Oni akurat byli w swym szaleństwie dość konsekwentni, a Bandera na dokładkę miał spore zdolności organizacyjne.

  Problem, jaki dzisiejsi Ukraińcy mają ze swym stosunkiem do OUN i UPA można nieco Polakom przybliżyć, starając się poruszyć kwestię polskiej współodpowiedzialności za Shoah. Tylko spróbujcie - My???? Z nas wyszli tylko Sprawiedliwi Wśród Narodów wiata!!! Żegota i te rzeczy, w co drugiej piwnicy Żyda ktoś przecie ukrywał...

  I dokładnie tak samo Ukraińcy bezmyślnie myślą o UPA. No prosto, byli to sami heroje i kawalergardy. Ten sam mechanizm wyparcia. Ta sama bańka z ignorancją. Pierwszym punktem tego problemu jest to, że ci, których on dotyczy, uparcie twierdzą, że go nie ma.