Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prof. Romuald Dębski nie żyje. „Nie wierzył w cuda, po prostu je robił”

(3)
Profesor odszedł w sile wieku, mógł pomóc jeszcze wielu kobietom i dzieciom. Miał dopiero 62 lata.
 • 2018-12-20 21:31 | turpin

  Rhetorica militaris

  'Gdy prof. Dębski walczył o życie, jego żona Marzena napisała: „Profesor nie wierzył w cuda, on je po prostu robił. Wierzymy, że taki cud przydarzy się i jemu”. Niestety, cud się nie przydarzył.'

  Bo cudów nie ma.
  A chory o życie nie 'walczy'.
 • 2018-12-21 22:30 | Patagon

  Re:Prof. Romuald Dębski nie żyje. „Nie wierzył w cuda, po prostu je robił”

  Ważne jest nastawienie człowieka, jego cel, chęć spełnienia dotychczasowych pasji, tak wiec o życie własne należy 'walczyć' . Zdarzają się jakieś niewyjaśnione ozdrowienia, myślę ze i nawet tego nie należy lekceważyć. badania pokazują jak potężny wpływ na umysł i ciało ma modlitwa do Boga obojętnie jak go nazwać. Modlitwa ma zmienić nasz stosunek do siebie do naszego miejsca w świecie do zachęty do życia lub do pogodzenia się ze śmiercią. w szpitalach amerykańskich panosza się psycholodzy i księża rożnych wyznań i należny to do obowiązkowej terapii jak teatr czy koncerty lub kino, sale dyskusyjne dla wzajemnej pomocy. zatem odkrywana jest silą umysłu i jego korelacji ze zdrowiem, dobrostanem ludzkim.
 • 2018-12-25 17:52 | turpin

  Re:Prof. Romuald Dębski nie żyje. „Nie wierzył w cuda, po prostu je robił”

  Jak to pisała nieodżałowana Pchła Szachrajka:

  'tirli - wojsko, pirli -woda.
  Tirlipirli - wojewoda'

  Przyszło Panu Szanownemu kiedy do głowizny, że koncept 'walki' zakłada też możliwość 'przegranej'?
  I że tak najprościej jest obciążyć 'odpowiedzialnością' za 'porażkę' chorych na nowotwory?

  Miał Szanowny Pan do czynienia z osobą bliską chorą na raka?