Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

USA wycofają się z Syrii. Trump zagrał wszystkim na nosie

(1)
Decyzja Donalda Trumpa o wycofaniu wojsk amerykańskich z Syrii zaskoczyła niemal wszystkich, z kierownictwem Pentagonu włącznie, ale dziwić nie powinna.
 • 2018-12-21 20:03 | Patagon

  USA wycofają się z Syrii. Trump zagrał wszystkim na nosie

  Są dwie sprawy jakie powinno się poruszyć: to olbrzymia zmiana geopolityki świata jaka wylania się, co związane jest z energia, jej transportem i olbrzymimi zasobami ropy i gazu odkrytymi w lupkach w USA. Ten rejon, głównego eksportera paliw do USA przestaje mieć znaczenie tak samo jak kartel OPEC. USA poprzez własne ceny zmienia zasady gry a import nie będzie potrzebny.
  Dwa to szansa na zbudowanie muru z Meksykiem do dziś blokowanego przez kongres lecz obecnie poparcie wielu demokratów i nastrój społeczeństwa mogą to przyrzeczenie Trumpa zrealizować.
  Zostawienie tego kraju bez Ameryki przyniesie zwycięstwo Assada i zapewni spokój. Nikomu nie były potrzebne rewolucje na Bliskim Wschodzie, przyniosły one bowiem najazd emigrantów muzułmańskich na Amerykę i Europę i straszliwe wewnętrzne krwawe wojny i biedę. Te kraje nie są zbyt zdolne do rozumienia demokracji a dyktatury zapewniały spokój i rozwój nawet rozkwit tych krajów.
  Wrócę do ropy i gazu dotychczas głównymi nośnikami energii. Kraje które miały tego dużo i inwestowały w edukację i przemysł często 4.0 wygrały swoja przyszłość. Nauka nigdy nie zasypia i technologia również. Ropa w 20% przetwarzana jest na pochodne węglowodorów reszta przetwarzana jest na zwykle paliwo. Do produkcji energii służy atom i gaz, coraz rzadziej węgiel.W Oslo 50% samochodów to elektryki, 25% hybrydy i reszta to jeszcze zwykły napęd do samochodów dostawczych.