Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Generał Mattis mówi Trumpowi: dość

(6)
Pożegnalny list odchodzącego sekretarza obrony jest wielkim aktem oskarżenia wobec prezydenta, który zdradza sojuszników, podważa traktaty i nie szanuje wysiłku żołnierzy.
 • 2018-12-22 14:37 | woytek

  Generał jednak nie wspomniał o uistawie nr 447 ?

  Dotrzymywanie umów i traktowanie sojusznika jako partnera , to powinna być podstawowa zasada najsilniejszego członka NATO.
  W stosunku do Polski , to nie prezydent Trump złamał tę zasadę ale ci senatorowie , którzy wysmażyli ustawę nr 447 i postawili prezydenta pod ścianą , że nie mógł jej nie podpisać .
  O tej ustawie milczy polski rząd , a jest ona cierniem w polskiej głowie, który musi być usunięty. To lobbyści rozmaitych interesów dewastują politykę globalną i ona staje się zupełnie nie zrozumiała dla wyborców.
 • 2018-12-22 19:00 | &

  Re:Generał Mattis mówi Trumpowi: dość

  Sepy wojenne amerykanskie nie moga zyc bez biznesu wojennego. Rozlew krwi na calym swiecie musi trwac dalej, Od tego zalezy ekonomia amerykanska.
 • 2018-12-22 19:03 | andrzejstudniak

  Re:Generał Mattis mówi Trumpowi: dość

  Skoro trzydziesto paro milionowy naród opiera swoje bezpieczeństwo, swoją koncepcję obrony na prawdomówności, szczerości pewnego człowieka, to powinien się temu człowiekowi nieco bliżej przyjrzeć. Nie chcę powiedzieć, że jest on nieszczery i nie mówi prawdy, ale jedynie do tej pory ujawniony przez niego zwrot podatku pokazuje, że Trump nie odprowadził ani jednego centa do budżetu państwa, tak jakby był on bardzo biednym człowiekiem, a ma pałac oraz apartamenty w którym wszystkie elementy wyposażenia np. meble, sufity, ściany, podłogi są w pierwszej kolejności ze złota, a następnie z marmuru. Mówi, że nie ujawnia dalszych informacji o zwrotach podatkowych, ponieważ te jego zwroty są zbyt skomplikowane.
  Ktoś, kto się w Trumpa firmie zatrudniał mógł na początku stwierdzić, jaki ten Trump czaruś i amant, jak wspaniała jest jego firma. Gdy przyszedł dzień zapłaty, wypłaty pensji, to okazuje się, że Trump nie chce mi wypłacić pensji, a nawet mnie unika. Tak Trump postapił z dużą liczbą ludzi.
  Na debatach prezydenckich z Clinton powiedział, że nie zapłacił ludziom pensji, bo był z ich pracy niezadowolony. Wiadomo, że praca w budownictwie lekką nie jest.
  Wielki patriota amerykański, człowiek honoru, którego słowo lub obietnica dane komuś miało dla niego przeogromne znaczenie John McCain wielokrotnie ostrzegał ludzi: nie słuchajcie tego co Trump mówi, patrzcie tylko na to co Trump robi. McCain absolutnie nie życzył sobie takich ludzi jak Trump na swoim pogrzebie.
  Rodzi się bardzo wiele pytań i kwestii; przytoczę tylko niewielką ich cząstkę:
  W 2016 Putin zakochuje się w Wendi Deng najbliższej przyjaciółce Ivanki. Putin jest oskarżany o fałszowanie amerykańskich wyborów na korzyść Trumpa. Komisja Muellera w USA do dnia dzisiejszego prowadzi dochodzenie w sprawie współpracy Trumpa z Rosją. Rosja radykalnie zmniejszyła wydatki na zbrojenia po dojściu Trumpa do władzy realnie o 20% jak twierdzi Sztokholmski Instytut SIPRIK. Czy Trump lubi Niemców? 17 marca 2017 roku dwukrotnie nie podał ręki Merkel, mimo tego, że był dwukrotnie do tego wzywany. 6 października 2017 Rosja i Arabia Saudyjska podpisały umowę o produkcji w Arabii Saudyjskiej ogromnej liczby kałasznikowów i innej prostej broni radzieckiej pod okiem rosyjskich inżynierów.. Po co im taka wielka masa prostej broń?
  Zawsze opierali się na broni amerykańskiej. Putin próbuje wywrócić Ukrainę, żeby tam UPA doszła do władzy.
  Zablokował w niedzielę Mariupol, gdzie znajduje się wielka huta stali. To w połączeniu z Nord Stream 2 da niedługo Ukrainie biedę i wielkie zamieszki polityczne.
  Czyżby Putin potrzebował takiego kraju jak Ukraina do przerzutów?
 • 2018-12-23 16:26 | Prowincjusz

  Re:Generał Mattis mówi Trumpowi: dość

  @&amp

  W Amerykach niema sępów, ich niszę zajmują kondory. A przede wszystkim rozwój wymaga pokoju i stabilizacji.

  @andrzejstudniak

  Wg Wikipedii Stany Zjednoczone liczą 326 milionów obywateli + X mieszkańców bez obywatelstwa.
 • 2018-12-23 21:35 | alamakotalive

  Re:Generał Mattis mówi Trumpowi: dość

  Dotrzymywanie umów? A ile z kajów członkowskich NATO przeznaczało i przeznacza 2% budżetu na siły zbrojne? Od jak dawna te kraje NIE DOTRZYMUJĄ warunków umowy?
  Przymierze nie polega na tym by 320 mil. amerykanów broniło 500 mil. ludności EU przed 144 mil. rosjan.

  Siła bojowa armi krajów EU jest znikoma. Po co komu taki sojusznik? Po co komu sojusznik, który uzależnia się ekonomiczine od Rosji, który nie jest w stanie kontrolować własnych granic, który jedyne co potrafi to prowadzić niekończące się spory o dosłownie wszystko?

  Takiego sojusznika łatwiej wyzwalać niż bronić - łatwiej ponieważ żeby się ocknął musi doświadczyć dobrodziejstw okupacji.
 • 2018-12-24 05:23 | white star

  Re:Generał Mattis mówi Trumpowi: dość

  Trump postepuje zgodnie z obietnicami danymi swoim wyborcom ,czyli ,,America First !, I to jest cala tajemnica I sila postepowania Prezydenta US !
  To Amerkanscy podatnicy utrzymuja US Army na terenie Europy ,to za to placi ciezko pracujacy amerykanski robotnik,Kiedy w tym czasie jego rowiesnicy w Europie slizgaja sie na rozdmuchsnych przywilejach socjalnych danymi I’m przez kraje w Europie ,patrz Niemcy ,Francja ,Dania itp,gdzie wielkie zasilki socjalne dla ,nachodzcow,, gdziemiesieczne urlopy,wczesniej emerytury itd
  A tymczasem amerykanski podatnik placi coraz wieksze podatek gdzie lwia. czesc tych $$$ idzie na utrzymanie US Army poza kontynentem Ameryki
  Niech takie Niemcy placa pelne 2% pozostali rowniez ,a nie slizgaja sie na grzbiecie amerykanskich podatnikow
  America First ! Make America Great Again !