Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska polityka zagraniczna w 2018 r.? Skok do basenu bez wody

(3)
Warszawa znowu odchodziła od konsensusu w polityce zagranicznej ustanowionego po 1989 r. i respektowanego przez wszystkie rządy do czasu objęcia władzy przez PiS.
 • 2018-12-30 15:59 | ThomasZNiemiec

  Marcin Zaborowski, Polska polityka zagraniczna w 2018 r.?

  Dobry artykul. Ale to co szanowny Pan autor pisze tu widze troche inaczej:

  "Po drugie, silne relacje ze Stanami Zjednoczonymi i Niemcami. Założenia te respektowały prawica i lewica, w tym ta z postkomunistycznymi korzeniami. Za czasów poprzednich rządów PiS (2005–07) było podobnie."

  Nie mozna porownywac rzad 2005-2007 z rzadem Donalda Tuska albo z rzadami SLD jesli chodzi o stosunki do Niemiec. Prosze pamietac ze w Niemczech pamietajmy dokladnie pani Fotyge, ktora bardzo bezczelnie klamala na temat Niemcow. Oskarzyla Niemcow ze zle traktuja Polakow bo nie dadza im prawo jako mniejszosc. Sprawa Jugendamtow byla niesamowita agresja do naszych instytucji. Fotyga i Lech Kaczynski klamali systematcznie mowiac ze Niemcy wszyscy mysla jak Erika Steinbach co calkiem nie prawda. Z tym rzad 2005/2007 juz wtedy przygotowal grunt i atmosfere antyunijna ktora byla potrzebne dla PiS od 2015 aby niechecac Polakow do Unii Europejskiej. Przepraszam za bledy i za pubikacje.
 • 2019-01-01 07:38 | Mulgoa

  Re:Polska polityka zagraniczna w 2018 r.? Skok do basenu bez wody

  Panie Redaktorze ,
  Polska od kilku stuleci ma bardzo ustabilizowana polityke zagraniczna. Opiera sie ona na 4 filarach;
  1. Zniszczyc Rosje i objac jej administracje
  2. Oslabic Niemcy (Prusy)
  3 .Zbudowac Unie Miedzymorska pod polskim protektoratem.
  4. Wchodzic do ukladow wojskowych lub je tworzyc w celu uzycia sil zewnetrznych do osiagniecia powyzszych celow.

  Nalezy sie nam to osiagnac, gdyz jestesmy narodem ktoremu "sie nalezy".
  Wszystkie polskie ugupowania polityczne w okresie IIIRP to czynily z wieksza lub mniejsza zrecznoscia.
 • 2019-02-01 10:36 | Prowincjusz

  Re:Polska polityka zagraniczna w 2018 r.? Skok do basenu bez wody

  Mniejszą. Zręcznością oczywiście.