Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Grażyna Wolszczak wygrała proces o smog

(8)
Z tego wyroku płynie zachęta: pozywajcie! Państwo zrobiło za mało, uznał warszawski sąd, aby poprawić jakość powietrza.
 • 2019-01-25 03:01 | wojtek_ab

  precedens

  To teraz z podobna sprawa wystapi 20 milionow polakow. Koszt dla panstwa to 100 miliardow zlotych.
  A problemu to nie rozwiaze. Czy ten sad ma pusto w glowie?
 • 2019-01-25 12:48 | bernardroland

  5 tys zl?

  5 tys. zl? To ma byc kara dla Skarbu Panstwa? Toz Skarb Panstwa smieje sie w kulak!
 • 2019-01-25 13:36 | lubat

  Re:Grażyna Wolszczak wygrała proces o smog

  Akurat ten wyrok w sprawie smogu jest tak absurdalny, że ręce opadają. Jeśli dotychczasowe ataki PiS-owców na sądownictwo uważam za awanturnictwo, to ten wyrok daje im do ręki prawdziwy argument. Co państwo może zrobić w walce ze smogiem? Państwo jako takie nie produkuje go, to robią obywatele lub przedsiębiorstwa (komunikacja, energetyka), ale koszty i tak ponosi każdy obywatel. Więc jedyne, co państwo może zrobić w walce ze smogiem, to zabraniać, zabraniać i jeszcze raz zabraniać. I oczywiście rozbudowywać służby pilnujące każdą chałupę, by przypadkiem nie palili plastikiem lub śmieciami. No i oczywiście zabronić jeżdżenia po drogach i ulicach około 70-80% samochodów, bo one nie spełniają żadnych norm ekologicznych. Z komunikacją miejską nie lepiej.
  Wrzucanie do jednego worka "paradoksów służby zdrowia, brudu w pociągach, opryskliwości urzędników" i smogu jest nieporozumieniem. Te pierwsze są niejako wytworem rządzących lub pojedynczych ludzi, np. opryskliwość, z którą nb. spotykam się bardzo rzadko. Natomiast do smogu dokładamy się wszyscy, łącznie z obłudną panią Wolszczak. Każdy bowiem korzysta z elektryczności, komunikacji zbiorowej lub indywidualnej i ogrzewania domu/mieszkania.
  Wiem, że w podtekście jest winowajca - węgiel. Tylko jaką mamy alternatywę i kto miałby za tę alternatywę zapłacić? W rachubę wchodzi energia jądrowa - przez wielu wyklęta - lub gaz. Ale ten to wiadomo - gra na rzecz Putina. A to jeszcze gorsze niż smog.
 • 2019-01-25 13:48 | Sceptyczny

  Re:Grażyna Wolszczak wygrała proces o smog

  Sąd wydał wyrok zgodnie z prawem i bardzo to dobrze o sądzie świadczy. Jeżeli jakaś instytucja państwa w rażący sposób nie wywiązała się ze swoich obowiązków i przez o wyrządziła istotną szkodę obywatelowi, to jest winna złamania prawa.
  Pusto w głowie mają politycy, którzy zajmują się ochroną środowiska w Polsce. A raczej powinni się zajmować ochroną środowiska a tego nie robią tylko np. wycinają Puszczę.
  Ta pustota w głowie w zakresie ochrony środowiska, nie tylko powietrza atmosferycznego, nie dotyczy tylko rządu dojnej zmiany (chociaż ten ma w tym zakresie w głowie próżnię absolutną) ale niemal wszystkich rządów od 1989. Większość (nie wszyscy!) ministrowie środowiska traktowali i traktują zapewnienie czystości powietrza nie jako oczywisty moralny obowiązek wobec żyjących w Polsce ludzi ale jako biurokratyczną dokuczliwość narzuconą przez UE. Pozytywnym wyjątkiem wśród ministrów był prof. Nowicki ale to inny temat.
  Swoja drogą - drobiazg, ale znaczący: w Polsce nie ma Ministerstwa Ochrony Środowiska, jest Ministerstwo Środowiska
 • 2019-01-25 14:14 | antymat

  Re:Grażyna Wolszczak wygrała proces o smog

  Rozwiąże. Budżet się posypie. Rząd ruszy d.pę, albo się poda do dymisji. Następny zacznie od poprawy jakości powietrza.
 • 2019-01-25 14:39 | woytek

  Re:Grażyna Wolszczak wygrała proces o smog

  Ten proces i ten wyrok to jest klasyczna bzdura. To jest formalno-prawna sztuczka, która nie rozwiązuje żadnego problemu, a już na pewno nie rozwiązuje problemu odpowiedzialności Państwa za smog.
  Sędzia wymierzający karę 5 tys. złotych , czy 5 miliardów złotych, które ma zapłacić Państwo z pieniędzy zabieranych podatnikowi, powinien od kary odjąć sumę jaką Państwo pobrało od pani Grażyny.
 • 2019-01-25 15:09 | wladimirz

  Państwo zapłaci z naszych podatków - straszna kara... ;-) Ale, po zmianie władzy, ten kij ma drugi koniec, będzie ją można de facto skarżyć o wszystko, a my nadal będziemy bulić z naszych podatków ... :-(

 • 2019-01-25 23:01 | *1705*

  Re:Grażyna Wolszczak wygrała proces o smog

  https://wiadomosci.wp.pl/grazyna-wolszczak-jezdzi-volvo-z-silnikiem-diesla-ale-walczy-ze-smogiem-6342264752219777a