Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nacjonaliści okrążają Auschwitz

(13)
W kolejną rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau ulicami Oświęcimia przeszedł marsz kilkudziesięciu narodowców pod wodzą słynnego Piotra Rybaka, skazanego za spalenie kukły Żyda. Kilka miesięcy spędzonych w więzieniu nie nauczyły go niczego.
 • 2019-01-27 15:40 | woytek

  Co to za historycy , których wspomina premier Morawiecki ?

  "Podczas uroczystości głos zabrał m.in. Mateusz Morawiecki. - Tej zagłady, która szła wtedy nie zrobili żadni naziści, tylko zrobiły ją Niemcy hitlerowskie. Niemcy hitlerowskie karmiły się ideologią faszystowską, którą potem, też do dzisiaj, wszyscy historycy tak określają, ale całe zło wzięło się z tego państwa."
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/
  Mamy w Polsce nowego etnografa, specjalistę od precyzyjnego określenia miejsca odpowiedzialności narodowej ?
 • 2019-01-27 15:56 | Instytut Benjamenta

  Re:Nacjonaliści okrążają Auschwitz

  P. Rybak i jego kompania mają pełne prawo demonstrowania, także w Oświęcimiu. Felieton jak zwykle u hartmana egzaltowany i zaczepny. Co bardzo dziwne autor pisze słowo "Holokaust" małą literą
 • 2019-01-27 17:48 | Wawrzyniec Biebrzeniewierzyński

  Re:Nacjonaliści okrążają Auschwitz

  @woytek
  Niewątpliwie kwestia źródla lub źródeł nazizmu jest i będzie bezustannie przedmiotem dyskusji, ale jest raczej niekontrowersyjnym fakt, że w pewnym momencie ( zajęcie Francji i początkowe sukcesy na Wschodzie) prawie wszyscy Niemcy udzielili swego poparcia Hitlerowi i jeżeli uwzględni się tę okoliczność to uprawnioną jest teza o odpowiedzialności narodu niemieckiego za Holocaust.
  Żaden naród sobie historii nie wybiera. Naród ją ma.
 • 2019-01-27 19:10 | Wawrzyniec Biebrzeniewierzyński

  Re:Nacjonaliści okrążają Auschwitz

  Profesorze, musi Profesor być konsekwentny.
  Tak jak antyklerykałom na sercu leży dobro Kościoła katolickiego, tak - zapewne - nacjonalistom nie możemy odmówić prawa do pamięci o Holocauście.
  Ich pamięci.
 • 2019-01-27 19:21 | Prowincjusz

  Re:Nacjonaliści okrążają Auschwitz

  Do ostatnich zdań.
  Tak sobie wyobrażam piekło, miejsce w którym grzesznicy pojmują swe grzechy i z całą głębią na jaką stać czlowieka czują ich zło i ból ofiar.
 • 2019-01-27 20:29 | ANK37

  Re:Nacjonaliści okrążają Auschwitz

  Czy to autentyczny cytat z premiera? Meganieodpowiedzialny i nie mam pojęcia, czemu to ma służyć. Od jakiegoś już czasu bardzo boję się powtórki z historii, tym razem na wschód od Odry. Przecież określenie ludzi takich jak Rybak faszystami to naprawdę delikatne potraktowanie sprawy. Głupich i nieodpowiedzialnych ludzi nigdzie nie brakuje, ale mam wrażenie , że u nas do takich postaw od kilku lat zachęcają rządzący, a to już jest straszne, poważne zagrożenie. Trudno mi uwierzyć w to, co się dzieje, tak samo, jak trudno było uwierzyć 'zwykłym ludziom' przed każdą chyba historyczną tragedią, a nawet w jej trakcie. Niech mbie ktoś uspokoi, proszę...
 • 2019-01-27 21:34 | Piotrb17

  Re:Nacjonaliści okrążają Auschwitz

  Straciliśmy podczas II wojny światowej wielu genialnych Polaków pochodzenia żydowskiego, którzy stanowili elitę polskiej inteligencji: lekarzy, naukowców, prawników itd. W zamian pojawili się geniusze zza wschodniej granicy. Rzadko można usłyszeć o tym wymiarze tragedii polskiego społeczeństwa i jej wpływu na losy powojennej polski.
 • 2019-01-27 22:33 | handzia55

  Re:Nacjonaliści okrążają Auschwitz

  Mojego dziadka uratował Żyd. W obozie koncentracyjnym Bergen Belsen, tych, którzy nie mieli siły stać na nogach, wyrzucano na stertę trupów. Ten człowiek, fracuski Żyd, wyciągnął dziadka, ukrywał go w zakamarkach baraku, przynosił mu wodę. Dzięki niemu, dziadek dożył wyzwolenia. Długo leżał w szpitalu ale przeżył i wrócił do domu. Opowiadał o tym i do końca życia modlił się za tego człowieka.
 • 2019-01-27 23:18 | Jerzy zO.

  Re:Nacjonaliści okrążają Auschwitz

  Dzisiejsze aluzje Morawieckiego w Oświęcimiu, w istocie podobne do treści plakatów niejakiego Rybaka i jego kumpli, których niestety i tam przywiało.
 • 2019-01-28 09:52 | turpin

  Re:Nacjonaliści okrążają Auschwitz

  W zasadzie Imć Rybak i kompani powinni zostać włączeni do ekspozycji muzeum obozowego. Nich tam stoją, wykrzykują te swoje głupoty i machają transparentami. W porze obiadowej dostawaliby posiłek, np tradycyjny polski kebab. Potrzebni są tak na wszelki wypadek, jakby kto nie wierzył, że w Polsce antysemityzm ma się nadal świetnie.
 • 2019-01-28 16:36 | slima11

  Re:Nacjonaliści okrążają Auschwitz

  Panie premierze Kochany..Wszyscy naziści byli Niemcami ,a nie wszyscy Niemcy byli nazistami.Otóż wszyscy Polacy są pod rzĄdąmi PIS,,ale nie wszyscy Polacy zgadzają się na łamanie Konstytucji i prawa.To łamanie prawa ma swoich 5,milionów zwolenników.,wyborców obecnej władzy.Czyli zło nie czyni cały naród..Marsze opozycji o tym świadczą.
 • 2019-01-28 16:42 | zxcvb

  Rachunki krzywd

  Mój dziadek musiał emigrować z kresów. W czasie inwazji sowieckiej nasze mniejszości zbytnio się nie popisały. I to wszystkie bez wyjątku. Na wyścigi denuncjowali polską inteligencję do NKWD. Czemu tak było wyjaśnia Szymon Perski w swoich wspomnieniach: "Urodziłem się w małym żydowskim sztetlu, który w ciągu dwóch wojen – pierwszej i drugiej, było pod polską kontrolą – ale pomimo to byli tam Białorusini, Rosjanie. I oni nienawidzili Polaków."
  Ludzie podli i nienawistni są w każdej nacji. To prawda, że w czasie wojny więcej było takich, którzy wobec Żydów zachowali się podle (szmalcownicy), niż tych szlachetnych. I prawdą jest to, że zdecydowana większość była na los Żydów obojętna. Ale trzeba też pamiętać, że tylko w Polsce za szmalcownictwo groziła kulka od podziemia i tylko w Polsce za pomoc Żydom groziła śmierć od okupanta. Włożenie worka pokutnego niczego nie zmieni. Żydzi na całym świecie i tak będą nienawidzili Polaków, bo wpaja im się to od dziecka. Niemniej trzeba o tamtym czasie mówić całą prawdę i to po obu stronach.
 • 2019-01-28 20:57 | Aspiryna

  Re:Nacjonaliści okrążają Auschwitz

  Moze Rybak i Spolka maja prawo, by demonstrowac, ale... jego wypowiedzi to juz w stu procentach 'mowa nienawisci'. I na to patrzy zdecydowana wiekszosc cywilizowanych krajow na calym swiecie!