Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Taśmy Kaczyńskiego w „GW”: Wielki biznes prezesa PiS

(19)
Jarosław Kaczyński planował wielką inwestycję: budowę dwóch wieżowców na działce należącej do spółki Srebrna, uwłaszczonej przed laty przez środowisko PiS. Prace wstrzymały władze stolicy. „Gazeta Wyborcza” ujawnia kulisy negocjacji.
 • 2019-01-29 10:03 | marlena

  ustawa uwłaszczeniowa?

  Czy brak zgody władz Warszawy na przeniesienie prawa użytkowania działki ze Srebrnej na spółkę słup Austriaka nie był przypadkiem głównym powodem ustanowienia ustawy uwłaszczeniowej?

  Praktykę uwłaszczania się na cudzym majątku prezes poznał w latach 90-ych.
 • 2019-01-29 10:21 | dziunka1

  Re:Taśmy Kaczyńskiego w „GW”: Wielki biznes prezesa PiS

  To gdzie tu jest "afera"? Wynika raczej że prezes to uczciwy człowiek. Còś GieWu strzeliła kapiszonem. Miało być z armaty..Znowu kicha...
 • 2019-01-29 10:46 | turpin

  Re:Taśmy Kaczyńskiego w „GW”: Wielki biznes prezesa PiS

  Może zawczasu warto by ogłosić konkurs na nazwę tego hotelu?
  Najlepiej jakiejś takiej, żeby pasowała do nazwy tego Instytut?
  Jakoś nie za bardzo mam pomysł...

  Ale w restauracji - spowitej Sztuczną Mgłą - na pewno powinni serwować sok z brzozy i parówki. • 2019-01-29 10:53 | Wawrzyniec Biebrzeniewierzyński

  Re:Taśmy Kaczyńskiego w „GW”: Wielki biznes prezesa PiS

  Od czasów słynnej tzw. afery Rywina z wielką wstrzemięźliwością podchodzę do tego typu ( nagrania rozmów) rewelacji serwowanych przez popularny - ale w coraz mniejszym stopniu - dziennik.
 • 2019-01-29 12:29 | maksim

  Re:Taśmy Kaczyńskiego w „GW”: Wielki biznes prezesa PiS

  "(...)wieże są nazywane „bliźniakami” albo „K-Towers”- : "Jacek i Placek" ?
  Bardziej serio - czysta groteska. Czy nikt nie widzi, że to nie jest partia, tylko zorganizowana grupa przestępcza? Włoscy mafiosi też najczęsciej są "skromnymi" (najwyżej) restauratorami lub emerytami.
 • 2019-01-29 12:31 | Prowincjusz

  Re:Taśmy Kaczyńskiego w „GW”: Wielki biznes prezesa PiS

  Mówiąc za Ritą Skeeter miała być bomba a jest łajnobomba.

  Tak Prawych się nie pokona. A szczególnie po bombastycznych zapowiedziach.

  Wracać do prac konsolidujących opozycję, skupić się na przekonaniu elektoratu obrotowego, przekonać zwolenników o własnej wartości. A taśmy i inne pomyje używać ostrożnie, bo można zostać z brudnymi łapskami, a cel zostanie nawet nie draśnięty.

  Wizerunek pana Kaczyńskiego, raczej nie ucierpi w oczach zwolenników. Przecież to wszystko dla Wielkiej Polski. A sweterek świetnie przemawia przeciw wirtualnym miliardom. Pan Brudziński to tęga głowa, i może mu się udać wyprowadzić PiS na spokojniejsze wody. Jego postępowanie po śmierci pana Adamowskiego i dziś rano na to wskazuje.
 • 2019-01-29 12:35 | janadam48

  Re:Taśmy Kaczyńskiego w „GW”: Wielki biznes prezesa PiS

  Czyli jaki Prezes taki biznes! Wg takiej samej metody uwalili kontrakt na Karakale!
 • 2019-01-29 13:46 | slima11

  Re:Taśmy Kaczyńskiego w „GW”: Wielki biznes prezesa PiS

  Chłodnym okiem.Wizja swojej partii ziściła się dzięki działaniom geniusza polityki i jak teraz widzimy ekonomii.MAMY ekonomistę i biznesmena tysiąclecia.A BYŁO TAK.Tylko on potrafił dla partii zdobyć. wielki budynek .Np. komuchy z Rozbratu uciekały jak ,,,pARTIA I UTRZYMANIE WŁDZY POTRZEBJĄ PIENIEDZY..Pomysł z budową skarbonki z bajońskimi sumami genialny.I dziś koledzy wodza bronia go ,i w pewnych częściach maja rację.ALE ,,ŻADEN Z NICH NIE MÓWI O MERITUM SPRAWY .ZauważYł to Kukiz..żródło całego zła ,to chory układ polityczny,.i w tym chore funkcjonowania partii.Przegrana w Warszawie to cios ,i nie dziwcie się ,że zaraz okaże się że winien jest Tusk.Pytanie ,.Fortelem zdobyli miejsca na pomniki.Czy zabrakło kumania jak zdobyć pozwolenie na budowę.wYCOFUJĘ WIĘC SŁOWA ,ŻE MAMY GENIUSZA BIZNESMENA.
 • 2019-01-29 15:34 | ontario

  Re:Taśmy Kaczyńskiego w „GW”: Wielki biznes prezesa PiS

  1) Czy ten, który nagrał Kaczyńskiego pójdzie za kratki, jak poszedł ten, który nagrał polityków PO (ośmiorniczki)?

  2) Czy odpowiednie służby przeszukają "GW", jak przeszukały redakcję, która opublikowała nagranych polityków PO?

  3) Czy "Polityka" napisze, że aferę Kaczyńskiego trzeba zamieść pod dywan, jak napisała (u Passenta), że trzeba zamieść pod dywan aferę z nagranymi politykami PO?
 • 2019-01-29 15:51 | dziunka1

  Re:Taśmy Kaczyńskiego w „GW”: Wielki biznes prezesa PiS

  Aż mi szkoda tej GieWu. Taki niewypał.:) Coś czerscy cienko się starają..""
 • 2019-01-29 16:50 | OlS

  Re:Taśmy Kaczyńskiego w „GW”: Wielki biznes prezesa PiS

  Czy ktos moze wyjasnic w jakiej roli wystepuje w tych rozmowach p.Kaczynski? Czy jest on przedstawicielem spolki, "Srebrna", Instytutu, czy tez PiS? Jak to sie ma do nieprowadzenia dzialalnosci gospodarczej przez partie?
 • 2019-01-29 18:20 | J.tkaczuk

  Re:Taśmy Kaczyńskiego w „GW”: Wielki biznes prezesa PiS

  Jarosław Kaczyński planował wielką inwestycję: budowę dwóch wieżowców na działce należącej do spółki Srebrna, uwłaszczonej przed laty przez środowisko PiS"
  I co w tym dziwnego?
  Wszak do polityki idzie się albo po władzę jak Donald Trump ad 2017 albo po konfitury jak Kaczor- Donald ad 2005 ...
 • 2019-01-29 19:57 | Aspiryna

  Re:Taśmy Kaczyńskiego w „GW”: Wielki biznes prezesa PiS

  Pozwole sobie na cytat z "www.wp.pl".

  "Jedna inwestycja, partia bezpieczna na lata. Oto biznesplan Jarosława Kaczyńskiego

  Biurowiec w centrum Warszawy byłby finansowym zapleczem środowiska PiS na długie lata. Ludzie związani z partią tą jedną inwestycją odskoczyliby politycznym konkurentom o wieki. I miliony złotych. Oto biznesplan Jarosława Kaczyńskiego.

  90 mln zł. Jak wynika z analizy money.pl, takie przychody co roku mogłaby inkasować spółka Srebrna, gdyby wybudowała w Warszawie własny biurowiec. Firma dotychczasowe roczne wyniki podbiłaby blisko 15-krotnie. Z wynajmem pomieszczeń nie byłoby żadnego problemu. W centrum stolicy o biura przedsiębiorcy po prostu się biją. Do biurowca Srebrnej również by przyszli.

  Są już wizualizacje, są założenia, jest dokumentacja inwestycji przy ulicy Srebrnej 16. Budowa jednak zielonego światła nigdy nie dostała. Jak wynika z "taśm Jarosława Kaczyńskiego", które opisała "Gazeta Wyborcza", sprawę blokują władze Warszawy.

  190-metrowy budynek w formie dwóch połączonych brył. Do tego czteropiętrowy garaż podziemny i blisko 77 tys. metrów kwadratowych do wynajęcia. Inwestor kusi pracodawców m.in. strefą wypoczynku na 46. piętrze, czyli mniej więcej na 183 metrze nad ziemią. Do tego taras widokowy z kawiarnią i restauracją na 47 piętrze, już przy samym dachu budynku.

  Tak miał wyglądać budynek spółki Srebrna u zbiegu ulic Towarowej i Srebrnej w Warszawie według jednego z pierwszych projektów. Zgodnie z pierwotnymi planami cały budynek miał być biurowcem do wynajęcia. W 2018 roku pojawiły się pomysły podzielenia inwestycji. Połowa budynku to potencjalne biura, połowa to hotel.

  Koncepcje się zmieniają od lat. Jedno jest niezmienne: ochota na inwestycję przeprowadzoną na gruncie należącym do spółki Srebrna przy Srebrnej 16.

  Wartość inwestycji? Zgodnie z doniesieniami "Gazety Wyborczej", blisko 1,3 mld zł, czyli 300 mln euro. Wszystko w kredycie. Całość miałaby stać na gruntach należących do spółki, której udziałowcem jest Instytut im. Lecha Kaczyńskiego.

  We wtorek "GW" opublikowała nagranie rozmowy Jarosława Kaczyńskiego z osobą odpowiedzialną za biznes. Z rozmowy płynie wniosek, że w obecnych warunkach politycznych biurowca wybudować się po prostu nie da. Powód? Jak wskazuje sam Jarosław Kaczyński, to rządy Platformy Obywatelskiej w Warszawie. Z rozmowy wynika, że budowa była wprost uzależniona od wyników wyborów samorządowych. Po porażce kandydata PiS na prezydenta Warszawy projekt zawisł, spółka Srebrna, powiązana ze środowiskiem PiS, musi czekać.

  Eksperci w rozmowie z money.pl wskazują, że skala planowanej inwestycji jest naprawdę spora. W Warszawie w 2018 roku do użytku oddano około 233 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Na tym tle 77 tys. metrów kwadratowych to znacząca inwestycja - mówi money.pl Przemysław Felicki, dyrektor działu rynków kapitałowych CBRE. - Biorąc również pod uwagę, że w Warszawie w ubiegłym roku zostały sprzedane biurowce o łącznej wartości około 7,5 mld zł, również kwota 1,3 mld jako koszty realizacji inwestycji sugeruje dużą skalę - dodaje.

  Warto podkreślić, że partie polityczne same w sobie w Polsce nie mogą prowadzić żadnej działalności gospodarczej. Jednocześnie zabronione jest pobieranie środków od firm i fundacji. Do partyjnej kasy dokładać się mogą jedynie obywatele Polski. I to z limitami. PiS co roku dysponuje kwotą około 20 mln zł budżetowej subwencji (wypłacanej w ratach co kwartał). To niewiele więcej niż Platforma Obywatelska, która zbiera po 16 mln zł.

  - Każda partia polityczna, każde środowisko lubi mieć pieniądze. Im więcej, tym oczywiście lepiej. A bogata firma u boku, to bogaty katalog możliwości. Od sponsoringu imprez, po kampanie w przyjaznych mediach, aż oczywiście do miejsc pracy dla znajomych. Stabilna, duża spółka to stołki dla byłych polityków, dla obecnych rodzin polityków. Wielu się zmieści - mówi money.pl politolog dr Ewa Pietrzyk-Zieniewicz. - Własny biurowiec to biznes najpewniej na lata. Na dobre i złe czasy, na wygrane i porażki w wyborach. Jarosław Kaczyński ustawiłby środowisko na lata, takie miałby dziedzictwo - dodaje!"

  I teraz juz wiadomo, o co tu faktycznie chodzi!
 • 2019-01-29 19:58 | Aspiryna

  Re:Taśmy Kaczyńskiego w „GW”: Wielki biznes prezesa PiS

  "Mówiąc za Ritą Skeeter miała być bomba a jest łajnobomba."

  Kolejny forumowicz, ktory nie jest w stanie zrozumiec, ze
  w taki wlasnie sposob dzialaja organizacje mafijne?
 • 2019-01-30 20:43 | Aspiryna

  Re:Taśmy Kaczyńskiego w „GW”: Wielki biznes prezesa PiS

  "Aż mi szkoda tej GieWu. Taki niewypał.:) Coś czerscy cienko się starają."

  Czyzby niejaka "dziunka" przepisywala PiS-owski "przekaz dnia"??

  P.S. Mamy teraz dobitne swiadectwo, ze Kaczynski osobiscie zalatwia interesy,
  ktorych jako polityk zawodowy (zawodowy posel) zalatwiac nie powinien!
 • 2019-01-30 20:44 | Aspiryna

  Re:Taśmy Kaczyńskiego w „GW”: Wielki biznes prezesa PiS

  "Czy ten, który nagrał Kaczyńskiego pójdzie za kratki, jak poszedł ten, który nagrał polityków PO (ośmiorniczki)? "

  Przecie to ktos z jego wlasnej rodziny nagrywal !
 • 2019-01-31 00:24 | Prowincjusz

  Re:Taśmy Kaczyńskiego w „GW”: Wielki biznes prezesa PiS

  Myślę, że kwalifikacje moralne Prezesa, są oczywiste dla czytelników Polityki.

  Niestety tak przedstawiona sprawa Bliźniaczych Wież nie będzie źródłem odpływu wyborców Prawych i Sprawiedliwych. A to cel główny jeśli naszym celem jest wygranie wyborów a nie rewolucja.

  Myślę, że maszyna administracyjna i medialna rządzących wypluje przed wyborami kilka podobnych antybomb, a niektóre z nich mogą być znacznie groźniejsze.

  Wypuszczenie Misiewicza i docelowo Macierewicza choć bolesne zapewni na kilka dni ochronny kamuflaż, potem sprawa zacznie przysychać.

  Pionki są ustawione zaczyna się grę o Polskę.
 • 2019-01-31 18:43 | Aspiryna

  Re:Taśmy Kaczyńskiego w „GW”: Wielki biznes prezesa PiS

  Senator Andrzej Stanisławek (PiS) wczoraj w telewizji powiedział coś pięknego:
  "- PiS potrzebuje pieniędzy na wprowadzanie w Polsce prawdziwej demokracji"!
 • 2019-02-07 15:00 | ankaakakanka

  Re:Taśmy Kaczyńskiego w „GW”: Wielki biznes prezesa PiS

  czy my się dowiemy w końcu od "wszechwiedzących dziennikarzy która to spółka Neneaton biała budować wieże?