Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

USA wycofują się z układu o zakazie broni nuklearnej. Wyścig zbrojeń się rozkręca

(7)
Kroplą, która przepełniła czarę, stało się rozmieszczenie przez Rosję rakiet typu Cruise 9M729, mogących z terytorium Federacji Rosyjskiej bez trudu dolecieć do Paryża lub Londynu.
 • 2019-02-01 21:41 | arkadia

  Wycofanie z układu

  Nie rozumiem Putina. Przecież już raz przegrali wyścig zbrojeń i żadnych wniosków ? Wojny atomowej nie wygra nikt , o tym wie nawet dziecko.Jedna atomowa łódż podwodna z pociskami nuklearnymi może zrównać wszystkie rosyjskie miasta powyżej 100 tyś mieszkańców a takie technologiczne cuda pośiadają nie tylko USA , Francja lub Chiny ale podobno nawet Izrael , więc z tego punktu widzenia Putin nie może nawet wygrać wojny z Izraelem
 • 2019-02-02 11:59 | kaesjot

  Re:USA wycofują się z układu o zakazie broni nuklearnej. Wyścig zbrojeń się rozkręca

  Czy ktoś, nie będący nawet moim sąsiadem ma prawo narzucać mi jak mam swoje mieszkanie umeblować ?
  Przecież Amerykanie mają wiele baz POZA granicami SWOJEGO terytorium i to wszystko jest OK, a jak Chruszczow chciał radzieckie rakiety ulokować na Kubie to Amerykanie III wojną światową zagrozili.
  A Francuzi czy Anglicy nie mają rakiet mogących dosięgnąć terytorium Rosji ?
  A ponadto - jaki jest sens instalować rakiety w miejscach, z którego nie sięgną swego potencjalnego celu ?
  Wszystkie państwa winny przede wszystkim starać się tak prowadzić swą polityką aby NIE ZASZŁA POTRZEBA UŻYCIA owych rakiet czyli współpraca a nie konfrontacja.
  Sam Trump w kampanii przedwyborczej powiedział, zę po co toczyć z kimś wojny jak można z nim robić interesy ale to nie pasuje amerykańskiemu lobby militarno - przemysłowymi.
  Jak byłem dzieciakiem, to mój ojciec stale powtarzał, że na wojnach cierpią ludzie a bogacą się Amerykanie!
 • 2019-02-02 20:22 | Prowincjusz

  Re:USA wycofują się z układu o zakazie broni nuklearnej. Wyścig zbrojeń się rozkręca

  @kaesjot

  I znamy pańskie źródło poglądów. Pozdrowienia dla taty. Miał część racji. Ale świat jest nieco bardziej skomplikowany.

  Jeśli umawiamy się, że nie produkujemy jakiegoś typu uzbrojenia to to robimy, a nie po cichu i niezdarnie oszukujemy.
  Nikt panu Putinowi nie zabraniał wyjścia z tego układu, ale była by to polityczna porażka. Ja miłujący pokój car Wszechrosji i protektor ościennych państewek, chce się zbroić.

  Lepiej to podrzucić temu tępemu Trumpowi. Kupi to ? Kupił i w oczach postępowej ludzkości jest coraz większym oszołomem.
  A my za pół roku będziemy mieli wolne ręce w rozbudowie najtańszych sił rakietowych.

  Ręce same składają się do oklasków.

  @arkadia

  Okręty podwodne - łodzie to budował pan Cousteau. Ja też podobnie jak miliardy ludzi na tej planecie nie rozumiemy pana Putina. Wcześniej Hitlera, Stalina czy Pol Pota.
  Rodzą się czy szatan ich sprowadza na Ziemię ?
 • 2019-02-04 07:32 | kaesjot

  Re:USA wycofują się z układu o zakazie broni nuklearnej. Wyścig zbrojeń się rozkręca

  @Prownincjusz
  Właśnie minęła 28 rocznica śmierci Taty a urodził się jeszcze "za kajzera".
  Mawiał tak gdy byłem jeszcze dzieciakiem czyli ponad pół wieku temu .
  Oznacza to, iż już wtedy zakorzeniło się w społecznym przekonaniu , ze tak naprawdę Amerykanom nie chodzi o "wolność i demokracje" ale o to, ze na wojnie najlepiej się zarabia a przy okazji można dorwać się do bogactw naturalnych innych krajów bo dla nich " pecunia non olet" a nawet najbardziej lubią te "śmierdzące ludzkimi trupami".
 • 2019-02-05 03:08 | Prowincjusz

  Re:USA wycofują się z układu o zakazie broni nuklearnej. Wyścig zbrojeń się rozkręca

  Podobnie jak mój dziadek 18/01/18, wygrał z hiszpanką. I potem jeszcze wielokrotnie.
 • 2019-02-07 15:33 | kamyk_wj

  Re:USA wycofują się z układu o zakazie broni nuklearnej. Wyścig zbrojeń się rozkręca

  @kaesjot
  W artykule mowa jest o rakietach średniego zasięgu. Mają one to do siebie, że lecą krótko, kilka minut. Nie pozostawia to czasu na reakcję, a już na pewno na weryfikację informacji o odpaleniu rakiety i podjęcie racjonalnej decyzji. Dlatego rakiety średniego zasięgu znacznie zwiększają ryzyko wybuchu konfliktu nuklearnego. Tak też było z rozmieszczeniem rakiet na Kubie. I dlatego francuskie czy brytyjskie strategiczne rakiety z ładunkami jądrowymi, choć potencjalnie zagrażają terytorium Rosji, nie są tak niebezpieczne - polecą do Rosji na tyle długo, że ta zdąży zareagować.
  Powodem, dla którego nie doszło do takiego konfliktu była tzw. gwarancja wzajemnego zniszczenia. Rakiety średniego zasięgu takiej gwarancji nie dają, co zbliża świat do niekontrolowanego konfliktu.
 • 2019-02-08 16:02 | icom62

  Re:USA wycofują się z układu o zakazie broni nuklearnej. Wyścig zbrojeń się rozkręca

  Amerykanie sa najwiekszym zagrozeniem militarnym dla calego swiata
  Gdzie na świecie jest wojsko USA?

  "Mimo niedawnego zamknięcia setek baz w Iraku i Afganistanie, Stany Zjednoczone nadal utrzymują prawie 800 baz wojskowych w ponad 70 krajach i terytoriach za granicą - od gigantycznych 'Małych Ameryk' do małych obiektów radarowych. Z kolei Wielka Brytania, Francja i Rosja mają łącznie około 30 zagranicznych baz".

  www.politico.com/magazine/story/2015/06/us-military-bases-around-the-world-119321