Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy polskie miasta zakażą podwózek do szkoły?

(9)
Przeprowadzony w Wiedniu pilotaż spodobał się rodzicom i uczniom oraz co najmniej dwóm prezydentom polskich miast.
 • 2019-02-02 22:13 | Vera

  Tu brakuje czegoś

  Marka samochodu, które podjeżdża pod szkołę ma większe znaczenie co marka noszonych na pokaz ciuchów.
  Bez tego wszystkie dzieci troszkę bardziej równiejsze i to może być najważniejsze. Szkoda, że o tym ani słowa.
  Bo Polska to kraj samej szlachty (co to wołami po metrykę jeździła). I to musi być widoczne.
  Bravo ja!!!
 • 2019-02-02 23:01 | Wawrzyniec Biebrzeniewierzyński

  Re:Czy polskie miasta zakażą podwózek do szkoły?

  Artykuł ciekawy, a sama idea wprowadzenia ograniczeń warta rozważenia. Moją szczególną uwagę zwróciło pojęcie "samochodoza".
  W tym miejscu zadam pytanie.
  Czy szczególne upodobanie do wizyt w zoologicznych ogrodach można nazwać "zooozą"?
 • 2019-02-03 20:24 | zbigniew

  Re:Czy polskie miasta zakażą podwózek do szkoły?

  slyszalem ostatnio w radio Bayern 2 ciekawa audycje na ten temat. Omawiane byly rozne modele docierania maluchow do szkoly. Ja sam jako maluch w podstawowce docieralem pieszo, potem jezdzilem przez cale dziesieciolecia tramwajem albo autobusem z Zabrza do Gliwic, do liceum, na studia, do pracy. To tylko zeby potwierdzic, nie wyrzadzilo mi to jakiejs szkody. Wracajac do audycji w BR2, mowili tez, ze ok. 20 % maluchow z pierwszej klasy jest dowozonych samochodami, ci rodzice oburzaja sie okropnie ze mozna by odebrac im te mozliwosc (a tacy Elbanowscy sa tutaj mam nadzieje w "psychiatryku"). Ale bardzo ciekawe dla mnie sa inicjatywy takie jak piesze autobusy szkolne. Autobusy te to piesze grupy dzieci szkolnych, pod opieka nauczycieli, maja stale wyznaczone przystanki, scisle godziny odmarszu, dzieci bezpiecznie docieraja PIESZO do szkoly, sa zdrowsze i jeszcze sobie to chwala (te przyzwyczajone). no a reszta dojezdza na rowerze. Czy nie mozna ba rozwazyc tego tez u nas, zwlaszcza ze tak wychowani obywatele zyja w pozniejszym, doroslym zyciu duzo zdrowiej, bo przeciez rower albo nogi sa dla nich normalnym srodkiem komunikacji.
 • 2019-02-04 19:14 | Aspiryna

  Re:Czy polskie miasta zakażą podwózek do szkoły?

  A jaki w tym sens?
 • 2019-02-05 03:01 | Prowincjusz

  Re:Czy polskie miasta zakażą podwózek do szkoły?

  @Vera

  Ale przecież znakomita większość podwożonych niema czym się pochwalić. Te stare ople, VW itp. To raczej obciach niż szpan. No chyba, że poza prowincją dominują Porsche i Jaguary.
  W czasach wiecznego pośpiechu to właśnie posiadanie czasu na niespieszne poruszanie się per pedes jest oznaką zamożności. Mam czas czyli najwartościowszy aktyw dzisiejszych nomen omen czasów.

  @zbigiew

  Wspaniały pomysł. Ale obecne władze MEN nie czytają ani Polityki, ani komentarzy, i chyba tylko SMSa z Nowogrodzkiej. Jak bardziej zepsuć szkołę.
 • 2019-02-07 08:31 | kaesjot

  Re:Czy polskie miasta zakażą podwózek do szkoły?

  Tylko nie nikt nie próbuje tego "zadekretować" !!!
  Każda szkoła ma inne warunki lokalizacyjne, różna jest też sytuacja rodznno - zawodowa tych, którzy swe dzieci do owych szkół posyłają.
  W tym wszystkim najważniejsze jest zapewnienie BEZPIECZNEGO dostarczenia dzieci do szkól a sposób tego jest rzeczą wtórną. Rozwiązania powinny być indywidualne, dostosowane do konkretnej szkoły.
 • 2019-02-10 00:39 | Prowincjusz

  Re:Czy polskie miasta zakażą podwózek do szkoły?

  Zadekretować, może się nie da, ale postawić zakaz zatrzymywania i postoju na odcinkach ulic w okolicach szkół to już bez problemu.
  I jakie zasilanie dla budżetu.
 • 2019-02-13 12:33 | jarsons70

  Re:Czy polskie miasta zakażą podwózek do szkoły?

  A może tak też zakaz jeżdżenia samochodami do kościołów? Niedziela lub święto, czas wolny, spacer to zdrowie, komunikacja publiczna działa (może nieco gorzej), a koło kościołów ni to przejść, ni to przejechać, dokładnie jak przed szkołami. Ktoś pewnie powie, że starsi ludzie nie dojadą i w ogóle to akcja ateistyczna, ale do szkół też chodzą niepełnosprawni uczniowie i nauczyciele, a niektórzy dzieci nie lubią. I tak możemy eskalować co kto komu zakaże, ale czy naprawdę o to chodzi? Może lepiej spróbować uświadamiać i pokazywać, zamiast stosować wątpliwej jakości i sensowności zakazy?
 • 2019-02-14 17:05 | Prowincjusz

  Re:Czy polskie miasta zakażą podwózek do szkoły?

  No to gdzie mamy się pochwalić Golfem Trójką, prawie nówka dopiero co dostała dowód osobisty.