Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Niehandlowe niedziele prezentem dla zagranicznych dyskontów

(4)
Zamykanie sklepów w niedziele pomaga najsilniejszym, a dobija słabych. Pomysł Solidarności i PiS niszczy drobny handel rodzimy, za to okazał się wspaniałym prezentem dla zagranicznych dyskontów.
 • 2019-02-05 20:54 | stok

  Powrót na bazar

  Czy Autor krytykuje obecną władzę za wzrost wynagrodzeń pracowników najemnych? Takiego wzrostu pragnie społeczeństwo.
 • 2019-02-06 13:16 | Elżbieta Marciniak

  Niehandlowe niedziele gwoździem do trumny drobnego handlu

  Niestety, o tym zjawisku słychać już było od kilku miesięcy. Czekam na wyniki Nielsena dla kategorii drobnego handlu. Najgorsze jest to, że rzad nie reaguje na sygnały płynące w rynku, skoro zawieszają pracę nad ustawą
 • 2019-02-24 14:29 | turpin

  Re:Niehandlowe niedziele prezentem dla zagranicznych dyskontów

  Może na sklepową drobiznę przyszedł po prostu czas, wprowadzenie niedziel niehandlowych przypadkowo zbiegło się z tym procesem, nie mając z nim związku przyczynowo-skutkowego? Małe miejskie sklepy muszą oferować coś ekstra, by przetrwać. Mieszkałem w dużym mieście w Kanadzie, gdzie niektóre miały się nieźle, mimo obecności sieciowego giganta w pobliżu. Do Rumunów chodziłem po pikle, a do Zyda po doskonały chleb. Jeśli jednak zrobiło się ze swego sklepu miniaturę pobliskiej Biedronki to chyba istotnie czas wrócić do straganu...
 • 2019-02-27 17:51 | betik1000

  Re:Niehandlowe niedziele prezentem dla zagranicznych dyskontów

  Mały sklep osiedlowy to z reguły nieświeży, drogi towar. Po co mam kupować coś dwa razy drożej, skoro w Biedronce czy Lidlu jest to samo, tańsze i z reguły świeższe? Przykłąd? Proszę bardzo. Galaretki Opolanki - w sklepiku osiedlowym - 29 zł kg, twarde i wyschnięte. W Biedronce - 19,99 zł za kg. Miekkie i świeże. Konsument wybiera to co lepsze. I żadne handlowe czy niehandlowe niedziele nie mają znaczenia, BTW lodów w takim sklepie tez lepiej nie kupowac. Leżą miesiącami i są wiele razy zamrażanie i rozmrażane.