Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Cała prawda o szczepionkach przeciwko HPV

(9)
Emocje, jakie wzbudziła zapowiedź wiceprezydenta Warszawy, że od połowy tego roku 12-letnie dziewczynki i chłopcy będą szczepieni przeciwko HPV na koszt miasta, są godne pożałowania.
 • 2019-02-09 14:30 | Satoshi Politico

  w slusznej sprawie ale w błędny sposób

  Autor tekstu występuje w słusznej sprawie ale robi to w błędny sposób stosując "pedagogike wstydu". Napisał bowiem "to już nawet nie jest zaścianek, ale średniowieczny ciemnogród". W ten sposób nie przekona się nikogo, kto wątpi w skuteczność szczepień. Takie sformułowania wywołują negatywne emocje i niwelują gotowość to recepcji meryterocznej części tekstu.
 • 2019-02-09 16:29 | kaesjot

  Re:Cała prawda o szczepionkach przeciwko HPV

  W Polsce nie produkuje się szczepionek - są sprowadzane z zagranicy.
  Dystrybutorem jest Sanepid.
  Każdy poważny odbiorca towaru dostarczanego przez innych dostawców ma odpowiednie służby, laboratoria i fachowców sprawdzających czy istotne parametry ( np. skład, właściwości ) dostarczonego towary odpowiadają temu, co deklaruje producent i jak to się ma w stosunku do obowiązujących w naszym kraju norm.
  Ponadto zanim się dany produkt zastosuje to się sprawdza, czy jest on skuteczny ( zapewnia to, czego od niego oczekujemy ) i czy jest bezpieczny ( nie powoduje szkód groźniejszych od tych, przed którymi ma chronić).
  Czy Sanepid takie badania u nas prowadzi ?
  Pamiętam, że gdy p. Kopacz była ministrem zdrowia czy nawet premierem podjęła decyzję o nie kupowaniu oferowanej nam szczepionki przeciw grypie gdyż z jakiegoś laboratorium z Czech dotarła informacja, że szczepionka owa jest "wadliwa".
  To u nas nikt jej nie badał ?
  Ponadto - czy można wierzyć "na słowo" dostawcom, którzy oferują "wadliwy towar" ???
 • 2019-02-09 17:36 | nastka

  kwestia NOP-ów

  Szczepienie przeciwko HPV jest bardzo dobrym pomysłem - pod warunkiem, że rzetelnie poinformuje się rodziców potencjalnych szczepieniobiorców oraz ich samych o możliwych działaniach niepożądanych. Histerie antyszczepionkowe nigdy mnie nie dotyczyły, ale zanim zaszczepię swoje dziecko (które jeszcze nie ma 12 lat, ale pani pediatra już przebąkiwała, że im wcześniej, tym lepiej), chciałabym się dowiedzieć, jak to jest naprawdę z tymi bardzo poważnymi NOP-ami.
  O ile pamiętam, niedługo po wprowadzeniu tej szczepionki w USA nagłaśniano przypadki śmierci dziewczynek po jej podaniu. Oczywiście o ile to ona była przyczyną, bo medialnie łatwo coś nagłośnić, a po badaniach mogło wyjść całkiem coś innego. W każdym razie bardzo proszę o rzetelny artykuł na temat tych śmiertelnych przypadków. Jak to się skończyło? Czy są (i jakie) przeciwwskazania do szczepienia? Mnie się nie udało znaleźć zbyt wielu materiałów na ten temat, a naprawdę chciałabym zaszczepić córkę. O ile niczym jej to nie zagrozi.
 • 2019-02-09 17:56 | Jo.anka

  Re:Cała prawda o szczepionkach przeciwko HPV

  "Bo skąd pan Ryszard Wójcik wytrzasnął informację, że „prezerwatywy rozdawane w Afryce miały zapobiec epidemii HIV, a tylko ją pogłębiły”

  To przykład 'mądrości' parafialnych - KK od wczesnych lat 90-siątych szerzy w Polsce dezinformację naukową!
 • 2019-02-09 19:14 | divak2

  Re:Cała prawda o szczepionkach przeciwko HPV

  Michael Douglas miał nowotwór języka spowodowany HPV, którym niechcący podzieliła się z nim jedna z partnerek, za
  The Guardian
 • 2019-02-09 19:32 | Mortarien

  Re:Cała prawda o szczepionkach przeciwko HPV

  Jako ciekawostke dodam: w Wielkiej Brytanii wprowadzono darmowe szczepienia przeciw HPV dla wszystkich dziewczat w wieku 12-18 lat, w 2018 roku opublikowano raport NHS po 10 latach od rozpoczecia programu. Nie wiem, jaki jest procent wyszczepienia w tej grupie (zaszczepiono 10.5 mln osob), ale dane wykazuja spadek infekcji HPV o 86% (!!!) wsrod dziewczat w wieku 16-21 lat, z czego - wstepnie - 71% mniej zachorowan na raka szyjki macicy u kobiet ponizej 30 roku zycia. Po tym, jak zanotowano znaczny spadek wystepowania brodawek narzadow plciowych u chlopcow (70%), postanowiono rozszerzyc program rowniez na nich.

  Informacji o NOP nie podano.
 • 2019-02-10 00:15 | Prowincjusz

  Re:Cała prawda o szczepionkach przeciwko HPV

  Groch o ścianę, rzetelne dane nie mogą się przebić przez coraz silniejszą kanonadę pseudonaukowych albo opacznie zrozumianych argumentów podawanych przez sielankowców.

  To ta sama frakcja która wyniosła pseudopatriotów z kłamstwami na ustach w prawie każdym zdaniu do władzy w Polsce i niestety innych krajach.

  Jednak większość społeczeństwa jak na razie jest niezainfekowana wirusem/bakterią/grzybem fake newsów szczepionkowych.

  Jak na razie...
 • 2019-02-10 15:35 | Henryk

  Re:Cała prawda o szczepionkach przeciwko HPV

  Walka z HPV - zapewni ją ,,wierność małżeńska,, przepiękna ,pogłębiona wydzielina intelektualna filozofa terlikowskiego.
 • 2019-02-11 08:35 | PAK4

  @kaesjot

  Nie.
  Kopacz podjęła decyzję o niekupowaniu szczepionek, bo nie udało się jej wynegocjować zadowalającej ceny. A że potem gadałą od rzeczy i fałszowała statystyki by się usprawiedliwić... To już inna rzecz.