Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Niewinny jak lekarz

(3)
Lekarze tworzą potężną strukturę społeczną, która, podobnie jak pozostałe – wojsko, aparat ścigania i wymiaru sprawiedliwości, biurokracja, biznes, edukacja, media i kultura, a także kler – wymaga daleko idącej kontroli społecznej.
 • 2019-02-10 00:21 | ezs

  wykrywanie oszustów

  Szanowny Panie Profesorze, troszkę się pan zagalopował. Po pierwsze- nikt lekarzy nie szkoli do wykrywania oszustów. Na litość Boską, skąd takie przeświadczenie? Lekarza szkoli się do rozpoznawania chorób. Przychodzi pacjent z bólem gardła, bólem mięśni i temperaturą. Czyli aktualnie najczęstszy pacjent. Gardło jest zaczerwienione i nic więcej. Gorączka była w nocy, teraz wziął leki. Mam powiedzieć pacjentowi- ależ pan udaje... ? Przesadza pan z tym bólem mięśni, stawów, gorączki nie ma. To mam powiedzieć? To proszę się postawić na miejscu pacjenta.
  I jeszcze jedna drobnostka, jeżeli mówimy o etyce. Lekarz nie może być detektywem. Lekarz musi ufać słowom pacjenta, żeby pacjent mógł zaufać lekarzowi. Od szukania oszustów są inne służby. I od zwalniania z pracy też powinny być inne służby. ZUS obarczył lekarza swoim obowiązkiem.
 • 2019-02-10 23:02 | Autorytet Wielki

  Re:Niewinny jak lekarz

  Ależ oczywiście, że się szkoli! Na Zachodzie - w ramach symptomatologii czy też hermeneutki medycznej. I oczywiście w Polsce lekarze nie są detektywami i wypisują trzy razy więcej zwolnień niż ich niedobrzy koledzy-detektywi z Zachodu :)
 • 2019-02-13 22:36 | aardvark

  Re:Niewinny jak lekarz

  Szanowny Pan Profesor nie zgłebił tematu zwolnień lekarskich na Zachodzie- tam po prostu nie ma instytucji zwolnienia lekarskiego w polskim rozumieniu. Po prostu pacjent sam się usprawiedliwia i tyle. O ile prościej by się nam zyło, gdyby i w Polsce wprowadzono "call-in sick". No i nie musiałby Pan pisać tego felietonu. Baba z wozu...