Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ciężka choroba, dziwna terapia

(11)
Jeśli samorząd lekarski nie położy kresu działalności medyków, którzy ogłupiają pacjentów, wspierając medycynę alternatywną, obudzimy się w kraju czarów i zabobonów. Chorzy tego nie przetrzymają.
 • 2019-02-12 15:53 | glowackb

  Homeopatia

  Przykro jest czytać jak Pan Profesor Jałochowski ocenia jako bzdurę homeopatię. Tu zalecił bym pogłębienie wiedzy. Ja wiem, że jak się jest autorytetem to trudno dopuścic nową wiedzę, ale homeopatia istnieje i działa mimo różnych autorytetów od bardzo dawna.I da się ją pokazać nawet w doświadczeniach fizycznych. Zalecam zapoznanie się z badaniami na temat struktur wody, które doskonale tłumaczą działanie homeopatii. A to link do ciekawych badań, które może zaciekawią zarówno Pana Redaktora, który wyraźnie jest w tych sprawach ignorantem, jak i Szanowne Autorytety.https://www.aquaphotomics.com.
 • 2019-02-14 07:33 | kaesjot

  Re:Ciężka choroba, dziwna terapia

  Dlaczego różni "szamani" i "znachorzy" funkcjonują i mają klientów ?
  Dlatego , że w wielu przypadkach SKUTECZNIE pomagają ludziom, którym medycyna 'akademicka" pomóc nie potrafiła.
  Znam wiele takich przypadków z kręgu znajomych i z własnego doświadczenia.gdy zastosowanie metody uznawanej przez lekarzy za "znachorską" rozwiązały problemy ludzi, z którymi leczący ich lekarze przez lata nie potrafili sobie poradzić.
 • 2019-02-15 18:29 | Prowincjusz

  Re:Ciężka choroba, dziwna terapia

  Empatia oferowana przez znachorów jest prawdopodobnie formą silnej terapii psychologicznej mogącej doprowadzić do efektów fizycznych u pacjentów. Tak myślę. Ale radzę poczekać na badania.

  Leczenie to wielka sprawa, ale doprowadzenie ostatecznie chorego człowieka do jego kresu tak by była to dobra śmierć, zapewnienie wsparcia jego bliskim to prawdziwe mistrzostwo świata dostępne tylko najwybitniejszym ludziom.

  Jeśli homeopatia jest prawdą naukową to proszę uważać na wodę, prawie cała dostępna w kranach jest homeopatycznym alkoholem. Do takiego wniosku doszedł Jakub Wędrowycz.
 • 2019-02-16 11:09 | kaesjot

  Re:Ciężka choroba, dziwna terapia

  @Prowincjusz
  Czy czytając książkę czy artykuł odczuwań empatię ze strony jej autora?
  Jeśli myślisz, że ci, którzy zarabiają na długotrwałym leczeniu drogimi lekami syntetycznymi podejmą się badań dowodzących, że są tańsze i co ważne skuteczniejsze, naturalne metody leczenia?
  Raczej skupią się na "udowodnieniu" że są nieskuteczne lub wręcz ośmieszeniu ich.
  Biznes potrzebuje klientów a dla "biznesu medycznego" zdrowy człowiek nie jest żadnym klientem !
  Chyba, że wprowadzi się zasady takie jak w wielu innych dziedzinach biznesu.
  Klient zgłasza swe "zapotrzebowanie" na usługę wyleczenia z choroby a potencjalni "usługodawcy" składają swe oferty jak, w jakim czasie i za ile wykonają swą usługę.
  Klient wybiera "usługodawcę" i płaci mu PO WYKONANIU usługi czyli po wyleczeniu. Jak żle wybierze to jego strata.
  W ten sposób rynek sam wyreguluje ten "sektor usług".
 • 2019-02-16 23:23 | Prowincjusz

  Re:Ciężka choroba, dziwna terapia

  Czytając W poszukiwaniu straconego czasu istotnie czułem, głęboką więź z światem odczuć autora. I kilkukrotnie przy innych okazjach. To taka magia najwybitniejszych. Zapraszają, nas odbiorców tak blisko, że możemy wręcz duchowo zamieszkać w ich dziełach.

  Medycyna ma swoje wady. Pazerność, czy wręcz chciwość wielu jej kapłanów to jedna z nich. Ale spiskowe wnioski które pan wielokrotnie wysnuwa jakoś do mnie nie przemawiają. To typowa choroba korporacyjna - prawnicy, duchowni, dziennikarze, politycy, policjanci, wojskowi, politycy ( tak, tak drugi raz , bo to najgorsza plaga za Bohaterem ostatnie akcji, polecam ) mają tak samo.
 • 2019-02-17 22:02 | kaesjot

  Re:Ciężka choroba, dziwna terapia

  Prowincjusz
  Czy uważasz za normalne, iż przed Sądem Lekarskim staje lekarka za to, iż zapoznaje rodziców szczepionych dzieci z treścią ulotki, którą PRODUCENT tejże szczepionki do niej załącza?
  To po jaką cholerę w każdej reklamie leku czy "wyrobu medycznego" słyszymy stale - " przed użyciem należy zapoznać się z ulotką ....."
  Albo lekarz stosujący stare, prawie zapomniane ale SKUTECZNE metody leczenia wzywany jest przed Sąd Lekarski " bo nie stosuje się do obowiązujących procedur".
  Procedura ważniejsza od zdrowia pacjenta - to normalne ?
 • 2019-02-18 21:21 | Aspiryna

  Re:Ciężka choroba, dziwna terapia

  "A to link do ciekawych badań, które może zaciekawią zarówno Pana Redaktora, który wyraźnie jest w tych sprawach ignorantem, jak i Szanowne Autorytety.https://www.aquaphotomics.com"

  Tyle, ze badania Bulgarki pracujacej w Japonii nie maja zupelnie nic wspolnego z homeopatia.
  Homeopaci sprzedaja (zazwyczaj dosyc drogo) zwykla wode ze sladowymi ilosciami
  innych substancji. To zwykla szarlataneria!
 • 2019-02-19 13:53 | kaesjot

  Re:Ciężka choroba, dziwna terapia

  @Aspiryna
  A czym są szczepionki ?
  Czy nie czasami "homeopatycznymi" dawkami bakterii i wirusów ?
  Za szczepionki też płaci się kilkadziesiąt lub nawet kilkaset zł choć wyprodukowanie jej kosztuje grosze!
 • 2019-02-19 15:32 | Prowincjusz

  Re:Ciężka choroba, dziwna terapia

  Homeopatia zakłada nieistniejące ( nieudowodnione naukowo ) zjawisko pamięci wody, polegające na przejęciu właściwości fizycznych innych substancji rozpuszczonej w wodzie, nawet gdy rozcieńczenie jest tak niskie, że w danej próbce statystycznie nie występuje ani jedna cząsteczka tej substancji.

  W szczepionkach występują osłabione, zmodyfikowane ale żywe wirusy czy bakterie.

  Rożnica jest zasadnicza.

  W cenie leków zawarte są koszty prac naukowych zarówno tego konkretnego specyfiku, jak i innych właśnie opracowywanych.

  Ponadto akcjonariusze firm farmaceutycznych lubią nowe Bentleye, prywatne domki na plaży, gdzieś na Barbadosie a dzieci na najlepszych płatnych uczelniach. Tanio nie jest.
 • 2019-02-19 21:47 | Aspiryna

  Re:Ciężka choroba, dziwna terapia

  Sz.P. "kaesjot"! Roznica jest zasadnicza, albowiem szczepionki (dzialanie biologiczne) dzialaja i to zazwyczaj bardzo efektywnie. Zas substancje (bo nie mozna tego nazywac "lekami") homeopatyczne sa bezwartosciowe - rownie dobrze mozna sprzedawac "wode swiecona"!

  P.S. Czy szanowni panstwo wiedza, ze wiele z tych substancji homeopatycznych zawiera, np. sladowe ilosci zwiazkow takich jak
  arszenik?
 • 2019-02-21 02:20 | Prowincjusz

  Re:Ciężka choroba, dziwna terapia

  @Aspiryna

  Jako, że woda święcona się nie rozcieńcza, można założyć, że cała woda znajdująca się w stanie płynnym w atmosferze, na powierzchni i w płytkich warstwach skorupy ziemskiej jest wodą święconą, czyli jej zakup jako takiej niema sensu. Identycznie jak leków homeopatycznych, choć z innych powodów.